Головна / Будівельні матеріали / Стандартний розмір шлакоблоку і розрахунок необхідної кількості

Стандартний розмір шлакоблоку і розрахунок необхідної кількості

розмір шлакоблоку і розрахунок кількостіШтучний стіновий камінь, або як частіше його називають — шлакоблок виготовляється методом вібропресування бетонно-піщаної суміші в спеціальних формах, завдяки яким блоки виходять з різного обєму порожнечами всередині, що і зумовлює їх відмінні теплоізоляційні властивості і легкість. Важливим достоїнством шлакоблоку є і його досить низька собівартість, що і призвело до його популярності у будівництва невеликих будівель приватними домовласниками.

Розміри і правила розрахунку шлакоблоку

Перед початком будівництва як правило проводиться розрахунок необхідної кількості шлакоблоків, для чого необхідно знати його розміри. Отже, стандартний розмір шлакоблоку, який виробляється промисловим способом:

  • 390 мм в довжину;
  • 190 мм в ширину;
  • 188 мм у висоту.

За обсягом один стіновий камінь еквівалентний 4-5 цеглин. Менш поширені такі розміри 400×200х200 мм і 395×195х195 мм. Власне, це промислові розміри але оскільки шлакоблоки часто виготовляються самостійно (у цьому немає нічого складного) форму можна зробити дещо іншого розміру, необхідну будівельнику. Стандартний розмір залишається незмінним — 390×190х188, але от обсяг внутрішніх порожнеч може змінюватись так як вказано на малюнку. Виходячи з цього є такі види стінового каменю: з пустотелостью 40%, 30% або 20%, а також повнотілі блоки, без пустот.

При розрахунку необхідної кількості шлакоблоків ми користуємося простою формулою: припустимо, потрібно спорудити стіну в півблока. Для того, щоб розрахувати площe широкої грані блоку, слід помножити довжину блоку на ширину, наприклад, 390×190 мм. Виходить 74100 кв. мм або приблизно 0, 074 кв. м.

Щоб розрахувати кількість блоків на 1 квадратний метр стіни, потрібно розділити одиницю на отриманий результат, виражений в кв. м.: 1 / 0,074 = 13,51. Округливши, ми отримаємо цифру 14. Це кількість блоків необхідних для спорудження 1 кв. м. стіни будівлі. Далі множимо 14 на площу вашої стіни, яку передбачається викласти, й одержуємо загальне число блоків.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*