Головна / Будівельні матеріали / Обираємо клей для коркового покриття

Обираємо клей для коркового покриття

пробкові шпалериАсортимент продукції, яку називають корковим покриттям, досить великий. Але в чому особливість таких матеріалів? Сама пробка, в «чистому» вигляді, коштує дуже дорого. Тому в основі більшості оздоблювальних матеріалів, незалежно від їх формату (рулон, плитка або інше), присутня деревина (подрібнена кора різних дерев).

По суті, все це не більш ніж якісна імітація зразків з натурального коркового дерева. Отже, і вибір клею для монтажу коркового покриття на стіни має свою особливість.

Специфіка клею для пробки

  • З урахуванням структури виробів, клеї на водній основі (наприклад, ПВА) використовувати не рекомендується. Рідина поступово буде вбиратися в деревину, а що буде далі – зрозуміло. Також не слід користуватися «рідкими цвяхами» або бустилатом.
  • Всі акрилові склади вважаються універсальними у застосуванні. При «однобічній» технології фіксації пробкових покриттів рекомендуються саме вони.
Рекомендація щодо використання:

для приклеювання на основу, яка не піддається значному навантаженні стіни або підлоги в кімнатах, де немає інтенсивного переміщення людей (спальня, кабінет тощо).

  • Контактні клеї доцільно використовувати при кріпленні по «двосторонній» методиці. Такі склади можуть бути на латексно-акриловій, полихлоропреновій основі.
Рекомендація щодо використання:

там, де має особливе значення міцність «зчіпки» матеріалу з основою.

  • Береться до уваги, і яка поверхня підлягає обробці – підлога або стіни.
  • Має значення і вага коркового покриття, яке наклеюється на вертикальні поверхні.
  • Важливий такий параметр, як токсичність, адже ці матеріали використовуються тільки зсередини.

Виходить, що досить багато нюансів. Саме тому конкретної рекомендації щодо вибору марки клею для пробки не візьметься давати жоден фахівець. Кожен виробник прикладає до свого товару інструкцію по кріпленню, в якій обов’язково обмовляється, які засоби доцільно застосовувати для фіксації зразків на основі.

На замітку!

Читайте:   Преимущества фасадной плитки с утеплителем

Можна зустріти рекомендацію, що для коркових шпалер цілком достатньо звичайного шпалерного клею. Наскільки це виправдано, питання інше. Але перш ніж слідувати цій раді, не зайве поцікавитися, хто з знайомих наклеював пробку саме такими сполуками, як давно і який результат. А експериментувати з урахуванням вартості матеріалу для обробки, навряд чи розумно.

 

Різновиди клеїв

Контактні

«WAKOL»

Серія «D 3540». Використовується для кріплення підлогових покриттів і плінтусів. Витрата (г/м2) – не більше 250.

«WAKOL»

«Bunitex»

Серія «Р55». Для склеювання будь-яких матеріалів, в основі яких деревина.

«Decol»

Серія «Vern». Однаково добре підходить для підлоги і стін. Рекомендований витрата – 0,5 л/м2.

«Decol»

Акрилові

«Ареал+»

Використовується для склеювання практично всіх матеріалів.

«Wakol»

Серія «3540». Витрата (г/м2) – близько 200. Час остаточного схоплювання – не більше 1,5 ч.

Перераховувати весь асортимент продукції не має сенсу, так як на ринку безліч складів як імпортного, так і вітчизняного виробництва. Приведених даних цілком досить, щоб мати уявлення про клеї для коркового покриття.One comment

  1. Крім цього, замкова коркова підлога підходить по дизайну та якісним характеристикам для будь-якої кімнати будинку або квартири, адже він часто захищений заводським шаром спеціального лаку або воску, тому при такому виборі ви можете заощадити гроші на додатковому придбанні захисної речовини.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*