Головна / Побутова техніка для дому / Який зволожувач повітря вибрати – практичні поради

Який зволожувач повітря вибрати – практичні поради

Побутові зволожувачі повітря відносяться до категорії «кліматичних» і не так відомі, як більшість побутових приладів. Але в деяких випадках вони в будинку потрібні, особливо якщо у когось з членів сім’ї хвороблива реакція на недостатню вологість (на жаль, не всі можуть переносити надмірно сухе повітря). Зволожувачі призначені для підтримання її  на необхідному рівні в любому замкнутому просторі (в окремій кімнаті).

У цьому сенсі вони є приладами індивідуального користування і абсолютно не заважають всім іншим домочадцям. За визначенням фахівців, прийнятним для людини є рівень вологості в межах від 35 до 65% (залежить від температури в приміщенні). Але якщо в будинку цей показник занижений, то зволожувач повітря дійсно необхідний, причому для всіх, і в першу чергу це стосується дітей.

До речі, багато рослини також дуже чутливі до вологості в кімнаті. Якщо є проблеми з їх нормальним розвитком, то можливо, причина саме в нестачі вмісту вологи в повітрі.

Такі прилади мобільні, не вимагають спеціального монтажу і можуть поміститися в будь-якій частині будівлі, так як в процесі роботи вони (залежно від моделі) нікому не заважають (рівень шумів слухом людини практично не сприймається). Управління включенням/виключенням зволожувача проводиться автоматикою і єдине, що потрібно – підключення до електромережі і своєчасне поповнення запасів води.

Який зволожувач повітря вибрати

По реалізованому в конструкції приладу інженерному рішенню всі подібні вироби поділяються на 3 групи. Не вдаючись у технічні нюанси функціонування (кому-то це нецікаво, а хтось може і не зрозуміти), розглянемо лише загальний принцип їх роботи і деякі особливості.

Докладно перераховувати всі достоїнства і недоліки зволожувачів сенсу немає, так як виробники постійно вдосконалюють свої моделі, покращуючи їх характеристики, доповнюючи новими функціями. Загальний огляд дасть поняття, якій моделі все-таки віддати перевагу.

Читайте:   Як вибрати кращу кавоварку для дому та не переплатити - поради експерта

Зміст статті (Содержание)

Типи зволожувачів

Ультразвукові

Такі прилади вважаються найбільш ефективними. Принцип роботи можна описати так: завантажується вода – в приміщення надходить водяний пар. Але при всіх своїх достоїнствах такі зволожувачі мають істотний мінус – вони дуже вимогливі до якості води, що заливається.

Якщо в ній надмірна присутність різних хімічних сполук (солей), то вони будуть випадати у вигляді осаду на все, що знаходиться в кімнаті, у тому числі, і на підлогу, стіни, стелю. Того, хто не хоче регулярно прибирати вологою ганчіркою білуватий наліт з усіх предметів, доведеться як можна частіше міняти фільтр очищення. Періодичність залежить від хім/складу рідини, тому заміна може здійснюватися в середньому раз в 2 – 4 тижні. Інший варіант – заливати дистильовану воду.

Як вибрати зволожувач повітря

Парові

Ці мало чим відрізняються (за принципом дії) від багатьох ел/приладів побутового призначення – відпарювачів, чайників, пароварок. З назви зрозуміло, що такі зволожувачі насичують навколишній повітря парами.

Можна відзначити такі «плюси»:

Як вибрати зволожувач повітря

 • повітря в приміщенні насичується вологою досить швидко;
 • по продуктивності парові зволожувачі на першому місці серед аналогів;
 • більша межа регулювання рівня вологості, тому відмінно підходять для зимового саду, оранжереї і так далі;
 • якщо в комплекті поставки є спеціальні насадки, то прилад може використовуватися в якості інгалятора;
 • не доведеться міняти картриджі – їх просто немає.

За відгуками власників, зі своїм завданням дані зволожувачі справляються непогано, але от з недоліками не все так просто:

 • щоб отримати пар, воду необхідно кип’ятити. Отже, рівень енергоспоживання досить високий. Враховуючи постійний ріст тарифів, експлуатація також витратна;
 • нагрівальні елементи в процесі роботи можуть вийти з ладу, значить, доведеться купувати нові;
 • як у інших подібних приладів, на внутрішній поверхні резервуара з часом з’являється накип. Що це за проблема, пояснювати нікому не потрібно;
 • так як рідина доводиться до температури кипіння, то такі зволожувачі вимагають не тільки обережного поводження, але і правильного вибору місця установки. В першу чергу – з метою виключення вільного доступу до приладу дітей. Так і шуми, що виділяються приладом при кипінні рідини, добре чути.
Читайте:   Як вибрати надійний сервіс для ремонту побутової техніки

Зволожувачі «холодного» типу

Ці зволожувачі іноді називають приладами «холодної пари», «традиційними». Принцип їх роботи заснований на природному випаровуванні рідини, а інтенсивність процесу регулюється оборотами вбудованого вентилятора.

Переваги

Як вибрати зволожувач повітря

 • Перезволоження приміщення виключено, так як процес протікає природним шляхом.
 • Ел/споживання – мінімальне (не більш 15 Вт), тільки для вентилятора.

Мінуси

 • Габарити дещо більші, ніж у зволожувачів інших типів.
 • Також необхідно періодично встановлювати фільтр.
 • Більше 55 -60% рівня вологості вони забезпечити не в змозі.
 • Шуми (до 40 дБ) при включенні в нічний час навряд чи комусь сподобається та й вдень теж.

Існують прилади, які мають, поряд з іншими (очищення повітря, іонізація, ароматизація), і функцію зволоження. Їх ще називають «комбайнами», «кліматичними машинами». Але вони характеризуються як більш складною конструкцією, так і розширеним переліком заходів по обслуговуванню. Зрозуміло, що ціна на них значно вище.

Як показує практика, для домашнього використання найбільш затребувані функції зволоження і очищення. Тому набагато доцільніше придбати 2 різні моделі. Одна буде насичувати повітря вологою, а інша – очищати його від пилу.

На що звернути увагу

 • Місткість резервуара. Для звичайної житлової кімнати достатньо не більше 5 л.
 • Наявність гігростата. В деяких дешевих зволожувачах його немає, тому доведеться купувати додатково. Отже, потрібно орієнтуватися на загальну вартість такого «комплекту», а не тільки на вартість самого зволожувача. Але якщо вибирається тип приладу з «холодною парою», то гігростат таким моделям не потрібний.
 • Продуктивність. Якщо зволожувач вибирається з розрахунку на установку в будь-якій частині будинку, то слід враховувати габарити самого великого з приміщень, в якому він буде використовуватися.
 • Додаткові функції і автоматика. Будь-який «сервіс» тільки підвищує вартість приладу, а ось чи так він потрібний, кожен оцінює сам.
Читайте:   Як вибрати індукційну плиту і на що звернути увагу: огляд моделей з описом переваг і недоліків

Слід зазначити ще один момент при виборі моделі зволожувача – експлуатаційні витрати. Про це рідко хто думає, а потім з’ясовується, що його картридж служить не більше кількох тижнів, його вартість вражає, а купити можна тільки в 1 точці міста, куди ще їхати і їхати. Варіантів може бути багато, але оцінити всі складнощі, з якими потім доведеться зіткнутися, все-таки потрібно.

Залишається додати і про технічну підтримку виробу. Термін гарантії, хто надасть допомогу після її закінчення, як йдуть справи з придбанням запасних частин і так далі. Це також вимагає окремого уточнення.

Відео: Який зволожувач повітря вибратиЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*