Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Столярний кутник – як вибрати, сфера застосування

Столярний кутник – як вибрати, сфера застосування

В останні десятиліття промислове виробництво регулярно випускає величезну кількість різних матеріалів і комбінації старих. Сьогодні якість столярних робіт безпосередньо залежить від знань і наявних у розпорядженні майстра інструментів. Таке пристосування для креслення, як косинець, використовувалось теслями ще в давнину. Він же служив незмінним атрибутом покровителя будівельників – апостола Фоми.

Столярний кутник – як вибрати, сфера застосування

Що представляє собою косинець?

Найпростіший будівельний косинець – це звичайна лінійка, зігнута під кутом 90° . Призначений інструмент для написання і вимірювання кутів, ліній (перпендикулярних і паралельних) на стінах, меблях, при проведенні ремонту, в меблевому виробництві або в будівництві.

Матеріалом для цього інструменту служить дерево (користуються теслі), пластмаса, алюміній. Але професійний столярний кутник може бути або металевий, або комбінований.

Слюсарний кутник виготовляють з високовуглецевої сталі. Він незамінний при виробництві слюсарних конструкцій, приладів, різних пристроїв, будь-яких складальних роботах, де необхідні точні градусні обчислення. Косинець застосовують і у великому металообробному виробництві, і в приватній майстерні, і в заводському цеху.

Різновиди інструменту

Від сучасного інструменту потрібна не тільки побудова прямих кутів і виробництво найпростіших вимірів, тому з часом косинець зазнав різні модифікації. В даний час косинці бувають наступних різновидів:

1. Столярний. Випускається різних розмірів: 7,3 х 4,9 м для виробництва і установки дверних прорізів, полотен і віконних рам; 20 х 15 см або 30 х 20 см для дрібних ремонтних робіт тощо.
2. Розмічувальний. Має градуйоване лезо і отвори для олівцевих відміток. Розміри до 30 см. Підходить для калібрування інструментів, виробництва розміток, вирівнювання перпендикулярності в ремонтних роботах і меблевому виробництві.
3. Косинець Свенсона. Застосовується при зведенні дерев’яного каркаса для даху. Максимально точний при вимірюванні кутів. Матеріал для виробництва – алюмінієві сплави товщиною до 5 мм
4. Магнітний. Призначений для закріплення деталей при зварювальних роботах.
5. Косинець з упором.
6. Універсальний. Найбільш зручний інструмент з рухомою лінійкою, бульбашковим рівнем, ручкою та креслярським держателем. По суті, це багатофункціональний інструмент, застосовний практично у всіх видах робіт.

Читайте:   ДВС брендов Кентавр и Iron Angel – высокое качество по скромной цене

Засіб незамінний для тих, хто професійно займається столярними, ремонтними роботами або меблевим виробництвом.

Функціональні особливості універсального кутника

Комбінований (універсальний) кутник володіє двосторонньою розміткою і наступними перевагами:

  • регулює точність вертикальних і горизонтальних розміток;
  • застосовується як стусло;
  • має діапазон вимірів від 20 до 170 градусів;
  • заміряє всі види кутів;
  • виробляє розмітки під анкери і саморізи;
  • дає можливість одночасно контролювати кілька кутів і т. д.

Параметри для вибору

Для правильного підбору необхідно визначити мету придбання інструменту – столярні, слюсарні, меблеві, будівельні або ремонтні роботи. Орієнтуються на наступні параметри:

1. Розмір. При масштабних роботах потрібен інструмент з довгими вимірювальними сторонами до декількох метрів.
2. Заміри кутів. Для стандартних домашніх і ремонтних роботах досить звичайного, на 90 градусів. При більш складних вимірах потрібен косинець з рухомим транспортиром.
3. Розмітка. Зручно, якщо вона нанесена, і на лінійки з обох сторін, і на рукоятку.
4. Надійність скріплення лінійок. Зазори неприпустимі – це веде до похибок у вимірах.
5. Комфортність. Поняття суб’єктивне, але необхідне – якщо інструментом незручно користуватися, точних вимірів не вийде.
При покупці насамперед переконуються в точності основного кута, роблять це за допомогою звичайного аркуша формату А4.

Незважаючи на простоту інструменту, він надійний і незамінний практично у всіх будівельно-столярних роботах. Ним легко користуватися і нескладно підібрати під свої конкретні цілі.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*