Головна / Меблі для дому / Вбудована або корпусна шафа-купе – що краще? Плюси і мінуси

Вбудована або корпусна шафа-купе – що краще? Плюси і мінуси

Вбудована або корпусна шафа-купеЕпоха низьких і незграбних сховищ одягу з похиленими дверима і вічним пилом на кришках минула. На зміну їм прийшли шафи-купе. Ці елегантні конструкції ідеально вписуються в будь-який інтер’єр, радуючи погляд дзеркальною поверхнею розсувних стулок.

Шафи-купе швидко завоювали популярність бездоганним зовнішнім виглядом, величезною місткістю і зручністю в користуванні. Вирішивши придбати такий предмет обстановки, варто ближче познайомитися з особливостями його конструкції і монтажу.

Шафа купе вбудована та окремостояча. В чому різниця?

Назва меблів говорить сама за себе. Основні елементи такої шафи – високі лицьові панелі, що виконують функції фасаду і дверей. Вони рухаються по направляючих, відкриваючи доступ в будь-яку частину внутрішнього простору.

Якщо за способом переміщення дверцят всі шафи-купе однакові, то за конструкцією і принципом монтажу вони діляться на дві групи:

 • вбудовані;
 • окремостоячі.

У стандартної вбудованої шафи-купе немає бічних і задньої стінок, дна та кришки. Вона являє собою секційну панель з дверцятами. Декоративне обрамлення і напрямні стулок у неї кріпляться безпосередньо до стелі, стін і підлоги приміщення. Внутрішні полиці в залежності від розміру і конфігурації конструкції фіксуються:

 • до стін приміщення;
 • до внутрішньої вертикальної перегородки і до стіни.

Якщо вбудована шафа проектується не на всю ширину стіни, то у нього з’являється одна зовнішня бокова стінка.

Окремостояча шафа-купе має звичайну коробчату структуру зі стінками (бічними і задньою), кришкою і днищем. Направляючі зсувних панелей тут кріпляться до верхнього і нижнього поясу коробки.

Окремостоячі і вбудовані шафи-купе. Плюси і мінуси

Говорити про те, що вбудована конструкція краще або гірше від окремостоячого було б некоректно. Кожна з них оптимальна для свого варіанту розміщення і заслуговує позитивні відгуки.

Читайте:   Як вибрати крісло мішок? Поради від SanchoBag

Основні переваги вбудованих шаф:

 • Більш низька ціна в порівнянні з окремостоячим (з-за відсутності коробки витрата матеріалів і витрати праці на виробництво і установку нижче).
 • Відсутність щілин (при якісному монтажі) між стелею, стінами і підлогою. Завдяки цьому суттєво поліпшується естетика зовнішнього вигляду і полегшується прибирання приміщення.
 • Можливість установки в кімнатах з багаторівневими підвісними стелями.
 • При оновленні інтер’єру зовнішній вигляд шафи-купе легко змінюється шляхом заміни дверцят. Система кріплень при цьому не зачіпається.

Вбудована або корпусна шафа-купе

При замовленні вбудованої шафи потрібно пам’ятати про те, що його якість і зовнішній вигляд у значній мірі залежать від правильно виконаних вимірів і кваліфікації фахівців, що виконують збірку.

У зв’язку з цим ми радимо підшукати хорошу фірму, яка направить до вас досвідченого майстра. Всі заміри і розрахунки майбутньої конструкції, як правило, виконуються безкоштовно. Гарною підмогою для попереднього розрахунку вбудованої шафи-купе є програма «онлайн-калькулятор». Її можна знайти на сайтах великих виробничих компаній. Наприклад, зайшовши на інтернет-сторінку фабрики шаф Алаит, ви зможете без проблем розрахувати свій вбудований шафа-купе.

З мінусів вбудованих конструкцій можна відзначити той факт, що всі вони виготовляються під конкретне приміщення. Тому в разі переїзду ймовірність оптимальної адаптації до нової кімнаті дуже мала.

Корпусні шафи-купе мають наступні плюси:

 • Більш простий і оперативний монтаж. Всі деталі конструкції вже підігнані по розмірах і забезпечені необхідними отворами. Збірка йде без пилу і сміття.
 • Зовнішній вигляд фасаду не залежить від рівності стін приміщення, його підлоги і стелі.
 • Можливість демонтажу конструкції при зміні місця проживання і незалежність від габаритів нового приміщення.
 • Можливість перестановки в межах квартири при оновленні інтер’єру.

Вбудована або корпусна шафа-купе

Мінуси корпусних систем:

 • Нерівності стін приміщення не погіршують зовнішнього вигляду шафи, але стають помітними, коли вона розташована впритул до них.
 • Порівняно з вбудованою шафою коробка зменшує внутрішній корисний об’єм.
Читайте:   Кухня на заказ: какими преимуществами она обладает?

Поєднання шаф-купе з натяжними стелями

Враховуючи популярність натяжних стель, слід сказати кілька слів про способи поєднання з ними шаф-купе. При установці корпусних конструкцій в цьому плані жодних проблем не виникає. Вони не фіксуються до стелі і тому не вступають у «конфлікт» з натяжними системами.

Вбудована або корпусна шафа-купе

Інша справа – вбудовані шафи-купе. Їм для кріплення верхніх напрямних необхідно міжповерхове перекриття.

На практиці використовуються три варіанти суміщення даних конструкцій з натяжною стелею:

1. Шафа-купе вже змонтована. Для кріплення натяжної стелі використовується опорний брус шафи і його верхня декоративна планка.

Вбудована або корпусна шафа-купе

2. Натяжна стеля встановлена. Шафа-купе кріпиться до неї

Вбудована або корпусна шафа-купе

З схеми видно, що натяжна стеля продовдується всередину шафи. У цьому випадку монтажники стелі повинні заздалегідь зафіксувати  брус шафи над полотном стелі (для кріплення дверних направляючих).

Даний варіант не можна назвати найвдалішим, оскільки конструкція шафи тут взаємопов’язана з натяжною стелею. Монтажна фірма в цьому випадку може не дати на свій виріб повну гарантію. Причина цього полягає в тому, що кріплення бруса виконує інша компанія (встановлює натяжну стелю).

3. Натяжна стеля і шафа-купе кріпляться незалежно один від одного

Вбудована або корпусна шафа-купе

Вдалий варіант сполучення. Загальною основою для кріплення тут виступає опорний брус. До нього з різних сторін фіксується багет стельовий і направляючий профіль шафи-купе. У цьому випадку послідовність встановлення (шафа-стеля) не має значення.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*