Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Верстат для виготовлення шлакоблоків своїми руками – інструкція та креслення

Верстат для виготовлення шлакоблоків своїми руками – інструкція та креслення

Безсумнівний плюс використання в будівництві штучних каменів – можливість їх самостійного виготовлення. Не є винятком і шлакоблоки. Наскільки це знижує загальні витрати, нескладно зрозуміти, якщо врахувати, що вихідна сировина – одна з найбільш дешевих і доступних, а необхідність в доставці виробів на ділянку відпадає, так як виробництво організується в місці проведення робіт. З чого можна зібрати верстат для виробництва шлакоблоків, як це зробити своїми руками, ми і розберемося у пропонованій статті.

На замітку! Перш ніж приступити до виготовлення верстата, необхідно визначитися, по-перше, де його планується розмістити (наявність вільного місця на ділянці, в прибудові і так далі), по-друге, з його продуктивністю. Ці фактори взаємозалежні, але саме на основі їх аналізу можна вибрати оптимальний варіант конструкції.

З урахуванням цього фахівці рекомендують складати креслення самостійно, за власними розмірами, а не копіювати інші зразки. І це зробити нескладно, якщо знати пристрій верстата і принцип його роботи.

Стіл

Враховуючи загальну вагу матриці та бетонного розчину, а також вібрацію в процесі виготовлення блоків, в якості матеріалу використовується тільки метал. На фото показано кілька можливих варіантів столу.

Верстат для виготовлення шлакоблоків

Його завдання – за допомогою вібрації забезпечити ущільнення розчину, чим і досягається необхідна міцність штучного каменю. Спосіб «управління» вібростолом – ручний або електричний.

Особливості виготовлення

На вібрацію потужність двигуна великого впливу не має. Достатньо взяти двигун від побутового приладу, наприклад, пральної машинки б/у. Головне – забезпечити оптимальне зміщення центру ваги, що і викликає коливання стільниці. Як це зробити, залежить від можливостей і вміння.

Варіанти

Перший – за допомогою болтів, які розташовуються перпендикулярно осі вала. Накрученими на них гайками регулюється  амплітуда і швидкість вібрації.

Читайте:   Як правильно працювати з болгаркою?

Другий – встановлення шайби, у якій центр ваги зміщений.

Якщо виникнуть труднощі, пов’язані з процесом конструювання конкретної моделі, буде незайвим почитати статті на відповідну тематику (наприклад, що таке ексцентрик і принцип його роботи), згадати уроки фізики.

Стільниця на рамі кріпиться за допомогою пружин. Їх підібрати нескладно, наприклад, зі списаної техніки. Диванні явно не підійдуть, так як вони повинні бути досить жорсткі і міцні.

При складанні столу потрібно звернути увагу на те, що стільниця повинна розташовуватися в строго горизонтальній площині. Інакше після завантаження розчину він перетече набік, і шлакоблоки вийдуть з викривленою верхньою частиною.

Так як набагато зручніше працювати з мобільним верстатом, рама повинна бути забезпечена коліщатками.

Прес

Верстат для виготовлення шлакоблоківЗа фото нескладно зрозуміти, де він встановлюється.

Особливості виготовлення:

  • Робоча частина – пластина повинна бути міцною. Тому береться метал мінімум в 3 мм.
  • Розміри повинні підбиратися за параметрами матриці. Пластина повинна бути трохи менше її габаритів, щоб при стисканні розчин не перетікав назовні.

Форма

Все, що описано вище, по суті, засоби, що забезпечують технологічний процес. А от форма – головний елемент конструкції. Від того, наскільки правильно вона виготовлена, залежить і зручність роботи, швидкість і якість продукції.

Лінійні параметри форми і особливості виконання залежать від того, які саме блоки (пусто – або повнотілі) і яких габаритів потрібні (всі розміри шлакоблоків вказані тут). У загальному представленні цю місткість, призначену для завантаження в неї вихідної маси. Саме у формі вона буде тверднути і набирати необхідну міцність. Для саморобних матриць найкращий матеріал – деревина. Це може бути або остругана тонка дошка, або листи листкової фанери (вологостійкої – ФК, ФСФ).

Читайте:   Правила вибору і характеристики електроінструментів для ремонту

Пристрій найпростішої форми показано на малюнку:

форми для виготовлення шлакоблоків

Зібрати таку конструкцію не складно, так само як і зробити випили під розділові стінки. Для їх виготовлення підходять багато матеріалів, що мають гладку поверхню – метал, склотекстоліт, гетинакс тощо.

Особливості виготовлення форми

форми для виготовлення шлакоблоківЯкщо швидкість виробництва не є визначальним параметром , то її можна зробити розбірною. Це значно полегшить виїмку готових шлакоблоків. Прості саморобні матриці можна використовувати для виготовлення штучного каменю і без вібростолу, а прессовку вести вручну. У цьому випадку міцність шлакоблоків може бути трохи менше. Така спрощена технологія виробництва передбачає завантаження розчину більш рідкої консистенції.

Всі поверхні деталей, що утворюють внутрішню порожнину (днище, боковини) скриньки, слід обробити вологовідштовхувальною фарбою. Це виключить прилипання до них бетонної маси і збільшить термін служби матриці.

Якщо потрібно виготовлення пустотілих каменів, то доцільно закріпити на дні короби «штирі» відповідної конфігурації.

А яку саме вибрати конфігурацію, зрозуміло з малюнка, на якому показані можливі варіанти шлакоблоків:

форми для виготовлення шлакоблоків

Якщо ж досить тільки круглих каналів, а вібростіл не використовується, то можна їх отримати потім, банальним введенням у розчин (в певних місцях) циліндра. Як правило, використовується звичайна пляшка (показано на малюнку вище). Зрозуміло, що дотримання точності, рівномірності розподілу пазів по всій площі грані каменя за такої технології не гарантовано.

Для виготовлення каменів на вібростолі збирається монолітна конструкція. З неї зразки просто «витрушуються» при перекиданні матриці. У цьому разі доцільніше збирати форму не з дерев’яних елементів, а використовувати листовий метал, з якого зварюється короб. Рекомендована товщина – не менше 3 мм. Якщо орієнтуватися на стандарт шлакоблоків, то параметри матриці – 19 х 19 х 39 (см). На дні металевого короба за допомогою зварювання кріпляться «пустотоутворювачі».

Читайте:   Як просто відкрутити гайку на болгарці, якщо затиснуло

Щоб полегшити процес виїмки блоків з матриці, цим елементам потрібно надати конусну форму. Як це зробити? Наприклад, обточити металеві болванки на токарному верстаті, використовувати обрізки труби, обробивши їх відповідним чином. Це стосується всіх елементів, незалежно від перерізу – кругле воно (для циліндричних порожнин) або прямокутне (для щілиноподібних). У будь-якому випадку «пустотоутворювачі» повинні звужуватися догори. Методика їх виготовлення у кожного своя. Головне – результат.

На замітку! Порожнечі не повинні займати більш ⅓ від загального обсягу штучного каменю.

Щоб підвищити продуктивність, можна зробити матрицю касетного типу (один з варіантів показаний на малюнку):

Так як загальна вага складання значно зросте, вона обов’язково обладнується ручками для зручності переміщення.

Рекомендація

Щоб процес конструювання верстата став більш зрозумілим, слід докладно ознайомитися з технологією виготовлення блоків на дому. Тоді не залишиться неясних моментів, з’явиться можливість зробити свої власні креслення, а збірка столу і матриці піде значно швидше.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*