Головна / Клумби та квітники / Весняна посадка нарцисів: агротехнічні тонкощі

Весняна посадка нарцисів: агротехнічні тонкощі

посадка нарцисів весною

Незважаючи на свій ніжний і тендітний вигляд нарциси вважаються одними із самих невибагливих рослин серед цибулинних, тому їх посадка і подальший догляд під силу навіть початківцям садівникам. До того ж розводити їх можна як на добре освітлених ділянках, так і на затінених.

Можлива посадка нарцисів навесні в грунт, якщо не вдалося провести її восени? Безумовно, з тією лише різницею, що цвітіння почнеться пізніше.

Стан посадкового матеріалу

У випадку, якщо необхідно провести посадку нарцисів навесні, слід знати відповіді на питання: коли можна садити цибулини таких рослин навесні у відкритий грунт і як правильно зберегти посадковий матеріал до висадки на клумби або в квітники.

Оскільки посадка нарцисів здійснюється цибулинами, головне завдання – зберегти їх якісні характеристики до весни. За рік кожна рослина може дати до 6 діток, їх поділяють зазвичай на третій рік. Раніше не варто, так як групові посадки виглядають краще, ніж одиночні, якщо пізніше – клумба заросте молодими рослинами, і ви отримаєте багату листяну масу, а не квіти.

Цибулини повинні зберігатися в прохолодному, сухому і добре провітрюваному місці. Можна використовувати для зберігання нижню полицю холодильника або утеплений балкон. Діапазон температур від -4 С до +2 С. Без такої фази охолодження протягом, як мінімум, 2-х місяців, нарциси не зацвітуть. Поліетиленові пакети в якості тари для зберігання виключаються – вони провокують гниття цибулин.

посадка нарцисів весною

Сортуючи посадковий матеріал, слід викинути пошкоджені екземпляри і зі слідами хвороб. Інші знезаражують, протримавши півгодини в слабкому розчині марганцівки або обприскати їх препаратом «Фундазол». Після цієї процедури цибулинки повинні обсохнути.

Читайте:   Низькорослі бордюрні квіти однорічні і багаторічні, фото і назва

Терміни посадки

«Сигнал» про те, коли садити нарциси навесні, подасть грунт, який повинен прогрітися і відтанути хоча б на 20 см в глибину. Для середньої смуги – це перша половина квітня, у південних регіонах – кінець березня.

Вимоги до грунту

Завдяки своїй невибагливості нарциси ростуть у будь-якому грунті, але якість цвітіння буде відрізнятися. Самий сприятливий грунт для них – живильний суглинок з нейтральною кислотністю.

Сильно закислений грунт вапнують за рік до запланованої посадки нарцисів, засипаючи кожен м2 землі сумішшю гашеного вапна з доломітовим борошном, взявши по 200 г кожного компонента. Якщо немає можливості чекати стільки часу, допоможе внесення деревної золи в кількості 200 г на м2. Вона і далі буде підтримувати оптимальний рівень кислотності.

Висаджуючи нарциси на занижених ділянках, потрібно знати, що вони витримують підтоплення талими водами, але тільки короткочасне.

Головною умовою для весняної посадки є правильне збереження посадкового матеріалу безпосередньо до висадки цибулин у відкритий грунт.

Агротехніка посадки

Зайнятися підготовкою грунту краще заздалегідь, перекопавши ділянку на штик лопати з одночасним внесенням перегною або компосту, але тільки не гною. Схема посадки залежить від розміру цибулин і структури ґрунту. Звичайна глибина посадки 15 см, дистанція між цибулинами 20 см. Бажано висаджувати їх на піщану подушку, а за тиждень до посадки внести калійно-фосфорне добриво.

Догляд після весняної посадки

Посадивши нарциси, можна замульчувати їх тонким шаром торфу або перегною для збереження вологи. Якщо весна спекотна і суха, полив ростків починається з травня.

Підживлення будуть потрібні всього два: у фазі бутонізації та на початку цвітіння. Нарциси особливо красиві при посадці групами, тому при висадці з них часто формують кола або сердечка.

Читайте:   Коли сіяти квіти на розсаду в 2018 році за місячним календарем?

 

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*