Головна / Сад та Город / Вирощування огірків у бочці – переваги і нюанси роботи

Вирощування огірків у бочці – переваги і нюанси роботи

Вирощування огірків у бочці

Вирощування огірків у бочці – поки не дуже звичний для багатьох спосіб, але дуже зручний і урожайний. Стара непотрібна бочка (дерев’яна або з металу) часто валяється без діла на дачі – і викинути шкода, і не прилаштуєш нікуди. А для посадки огірків підійде навіть дірява з гнилим дном або взагалі без нього.

Вирощування огірків у бочці

Працьовиті китайці вже давно освоїли цей цікавий і маловитратний спосіб вирощування огірків, і не дарма – він має чимало переваг.

 1. Догляд за рослинами вимагає набагато менше часу і сил.
 2. Бочка займає мало місця, а врожай – хороший, як з повноцінної грядки.
 3. Виткі пагони повністю закривають бочку і вся конструкція стає незвичайною прикрасою.
 4. Плоди легко збирати і вони завжди залишаються чистими.
 5. Рослини менше хворіють, раніше дозрівають плоди.
 6. Молоді паростки не бояться заморозків, адже грунт під плівкою зберігає тепло.
 7. До осені в бочці збереться відмінний перегній з коренів і бур’янів.

Вирощування огірків у бочці

Бочки готують починаючи з ранньої весни, відразу після сходу снігу. Склад ґрунту використовують різний, найпростіший – суміш 1:1 готового компосту і землі. Або збирають в бочці харчові відходи (тільки сирі), торішню траву, періодично присипаючи землею або гноєм.

Коли набереться до країв, можна додати ЕМ препаратів для більш швидкої ферментації гумусу і усунення чужорідних бактерій. Після такої процедури залишиться лише половина об’єму, тому все повторюють, поки бочка не наповниться майже до країв. В самому кінці (перед посадкою насіння) зверху досипають шар землі висотою 10-15 см. Землю можна ошпарити або пролити слабким розчином марганцівки.

Читайте:   Найпопулярніші сорти огірків

Вирощування огірків у бочці

Насіння висаджують по колу на відстані 10-15 см один від одного і накривають плівкою. У пророщуванні насіння немає необхідності, створених сприятливих умовах вони і так чудово дають сходи. Прискорить ріст сіянців краплинний полив, який можна легко зробити за допомогою встановленої у бочку ємності з водою. Для цього підійдуть навіть прості пластикові пляшки, яких зараз повно в кожному будинку. Коли сіянці зростуть до 10 см або на них з’явиться по 3 листочка, в бочці пристосовують металеві дуги.

До того моменту, коли небезпеки заморозків вже не буде, сіянці підростуть і дотягнуться до опор, а земля, навпаки, осяде приблизно на ¼. Далі батоги почнуть перевалюватися через краю бочки і звисати вниз, а з ними і плоди, які завжди залишаються чистими і доступними для збору. До того ж відпадає необхідність в прополюванні та прищипуванні. Потрібно тільки стежити за тим, щоб завжди була вода в ємностях іноді додавати органічного добрива, наприклад, настій коров’яку.

Вирощування огірків у бочці

Рослини при такому способі починають плодоносити набагато швидше, ніж огірки, вирощені розсадою в грунті. Вибирати відповідно краще спеціальні сорти (Китайські морозостійкі, Муромський 36) або гібриди (Темп, Еколь, Родос, Отелло, Коні).

Вирощування огірків у мішках

Цей спосіб поки ще погано приживається, але перші його прихильники вже існують. В першу чергу його випробували ті, хто сильно обмежений у кількості землі для посадок. Мішки потрібно брати з дуже щільного поліетилену місткістю 70 літрів (хоча є любителі, які вирощують не тільки розсаду, але і самі рослини в маленьких пакетів з-під молока). Грунтосуміш така ж, як і у випадку з бочкою, перегній і грунт, у рівних частинах.

У центрі мішка встановлюють опору (звичайну палицю) із цвяхом нагорі, щоб було до чого кріпити мотузки. Огірки висаджують насінням до 15 штук на мішок, причому не тільки у верхній частині (там залишають 3 насінини), але і в бічних. Для цього роблять трикутні надрізи, щоб надрізана частина легко отгибалась. Насіння вдавлюють в місцях розрізів в грунт.

Читайте:   Поради досвідчених городників по вирощуванню огірків в теплиці, починаючи з зими і до пізньої осені

Полив краще проводити крапельний – грунт вставляють трубки з отворами, в які заливають воду з лійки або шлангом. Таким чином, вода надходить рівномірно у всі шари грунту і доходить до кожної рослини.

Особливості вирощування в мішках

 • Мішки повинні бути в вертикальному і стійкому положенні. Краще для цього попередньо підготувати місце, викопати невелику ямку.
 • Не можна використовувати тонкий поліетилен – можливі розриви в процесі вирощування.
 • Першу підв’язку до каркаса роблять після появи п’ятого чи шостого листочка.
 • Логічно підбирати не тільки ранні сорти огірків, щоб вони плодоносили як можна довше.
 • Збирати плоди потрібно не рідше ніж через день, тоді всі сили рослини і корисні речовини йдуть не на нарощування маси плоду, а на формування нових зав’язів і плодів.

Вирощування огірків у бочці

Кожен городник має свої прив’язаності до якогось певного способу вирощування, однак спробувати нові варіанти завжди цікаво. Можливо, один з описаних способів стане вашим улюбленим.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*