Головна / Вікна / Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

Сучасне житло важко уявити без ПВХ вікон. Пластикові вікна забезпечують комфорт і затишок в домі, вони мають прийнятну вартість, довговічні і не вимагають особливого обслуговування.

З цієї причини ПВХ вікна перевершують за популярністю дерев’яні вікна і їх аналоги. Однак настільки велика популярність стала причиною серйозної конкуренції серед виробників. Тепер щоб вибрати якісні пластикові вікна, потрібно врахувати безліч нюансів, порівняти продукцію декількох виробників, і тільки після цього зробити остаточний вибір.

На що дивитися при виборі пластикових вікон? Які критерії існують, і як вибрати якісний віконний виріб?

Вибір пластикових вікон

На сьогоднішній час придбати пластикові вікна не проблема. Зробити це можна, як в звичайному магазині, так і через інтернет. При цьому, щоб правильно визначитися з вибором ПВХ вікон, слід врахувати кілька основних нюансів. Тільки в такому випадку вийде вибрати якісне пластикове вікно, яке прослужить не один десяток років.

Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

Матеріали виготовлення профілю. Віконний профіль може бути виготовлений з різних матеріалів. Класичним варіантом вважається ПВХ профіль зі сталевим армуванням. Такий профіль має максимальну стійкість до різних впливів, в тому числі і до перепадів температур. Термін служби ПВХ профілю не менше 50 років, це виріб абсолютно безпечний для людини. При цьому віконний профіль не повинен мати будь-яких зовнішніх дефектів, а також неприємного запаху.

Перед тим, як здійснити вибір пластикових вікон, слід заздалегідь подумати над шириною віконного профілю. Цей показник багато в чому залежить від того, в якій кліматичній зоні знаходиться будівля, а також від ступеня її утеплення в цілому.

Читайте:   Енергозберігаючі вікна - що це? Переваги, особливості та поради з вибору

Ширина віконного ПВХ профілю

60 мм — віконний профіль такої ширини має базові характеристики в плані звуко – і теплоізоляції. Він підійде для тих будинків і квартир, які добре утеплені. У 60 мм ПВХ профіль допускається установка одинарного склопакета товщиною не більше 32 мм

70 мм-такий віконний профіль має підвищені експлуатаційні показники в порівнянні з 60 мм профілем. У 70 мм профіль вже допускається установка двокамерних склопакетів з різними типами покриттів. У більшості випадків, ПВХ вікна зі склопакетом шириною в 70 мм, вистачає для самих різних регіонів нашої країни.

Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

80 мм — профіль з такою шириною має деякий запас щодо експлуатаційних показників у плані звуко – і теплоізоляції. Вікна з таким профілем можуть мати склопакет товщиною до 50 мм.

Кількість камер в склопакеті. Чим більше камер в склопакеті, тим краще пластикове вікно буде зберігати тепло в будинку. Сьогодні найбільш поширеними є ПВХ вікна з 3-5 камерами в склопакеті. Максимальна кількість камер може досягати восьми, однак при цьому і вартість і вага пластикових вікон, в даному випадку, серйозно збільшаться.

Який склопакет вибрати?

Склопакет ПВХ вікна являє собою кілька стекол, з’єднаних між собою спеціальними дистанційними рамками. Кількість рамок і стекол визначає число камер (однокамерні склопакети, двокамерні і т. д.).

Найбільше застосування отримали 1 і 2-камерні склопакети. Однак, якщо вибір пластикових вікон здійснюється для будинку, розташованого в холодному регіоні, то однокамерного склопакета може не вистачити, і краще віддати перевагу двох або трикамерним склопакетам.

Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

При цьому до вибору склопакетів ПВХ вікон, слід ставитися дуже обережно. Самим головним елементом у ньому є скло, від міцності якого залежить безпека і комфорт відпочинку в будинку. Оптимальним варіантом в даному випадку, є клеєне скло, яке найменше схильне до різного роду впливів, і найкраще захищене проти злому.

Читайте:   Теплий монтаж пластикових вікон: особливості та переваги

Ущільнювач, фурнітура та виробник

Здійснюючи вибір пластикових вікон не менш важливо приділяти увагу фурнітурі і ущільнювачам. Від того, наскільки якісним буде ущільнювач ПВХ вікон, залежить довговічність виробів.

Для виготовлення віконних ущільнювачів застосовуються різні матеріали, починаючи від синтетичної гуми і закінчуючи силіконом. Саме силіконові ущільнювачі вікон вважаються найбільш якісними і довговічними серед інших. Виробам з силікону не страшні сильні перепади температур, мороз і деформації.

Вибір пластикових вікон: основні правила, поради, критерії

Не слід забувати і про фурнітуру. Від її якості виконання безпосередньо залежить зручність користування пластиковим вікном і кількість разів його відкривання. Неякісна фурнітура здатна створити проблеми при відкриванні та закриванні вікна, вже через кілька місяців після його установки, в той час як надійна фурнітура здатна пропрацювати десятиліття.

Серед найбільш відомих виробників фурнітури для пластикових вікон, лідируючі позиції утримують такі компанії як Winkhaus, Maco та деякі інші. Пам’ятайте про те, що пластикове вікно складається з декількох частин, кожна з яких представляє свою важливість в роботі єдиного механізму.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*