На головну / Як побудувати дім / Двері / Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Правильні вхідні двері – це не тільки надійна перепона на шляху небажаних візитерів, але і естетично довершена деталь, яка вписується і в екстер’єр, і інтер’єр будинку. А ще вона не повинна випускати тепло і пропускати звук. Розповімо, на що звертати увагу при виборі вхідних дверей.

Вибираємо габарити вхідних дверей

Стандартна висота полотна вхідних дверей – 200 см. Тому зовнішні двері з меншим чи більшим габаритом вам продадуть тільки за додаткову плату. Виріб не по стандарту роблять поштучно, а така продукція завжди коштує дорожче.

З шириною дверей все не так однозначно. Виробники пропонують широкий набір типорозмірів – від 80 до 120 і більше сантиметрів. Причому метрові вуличні двері роблять переважно одностулковими. Ну а якщо ширина вхідного отвору в приватному будинку перевищує 100 см, то туди, швидше за все, поставлять двустворчаті двері.

Стандартна висота полотна вхідних дверей – 200 см

Висота вхідних дверей зазвичай становить 200 см

Варіант з двома стулками дозволяє заносити і виносити з дому зібрані меблі та інші великоформатні предмети, але це послаблює міцнісні характеристики огороджувальної конструкції. У свою чергу отвір на 60-80 см порушує пропускну здатність вхідної конструкції.

У підсумку, в приватному будинку краще ставити двері висотою 200 см і шириною 90-100 см. Такі габарити влаштують більшість домовласників.

Яка двері не пропускать мороз і шум

Максимальний рівень захисту від низьких температур дають полімерні двері. Така конструкція збирається на основі полотна з полівінілхлориду, доповненого склопакетом і посиленого сталевими деталями. Фактично така конструкція не відрізняється від вже звичного пластикового вікна. Тому для власника подібної двері абсолютно неважливо, яку температуру показує термометр на вулиці: – 5-камерне полотно не промерзає навіть при -30 °C.

Читайте:   Як врізати замок в міжкімнатні двері

Трохи гірше з морозом і шумом справляється полотно з дерева. Тому для захисту від сильних холодів використовують два полотна, між якими знаходиться неопалювальний тамбур. Причому в якості тамбура можна використовувати веранду, закритий ганок або цілу прибудову. Якщо на вході в будинок поставити тільки одні дерев’яні двері, то теплові втрати будуть неминучими. Для повноцінного захисту від 20-25 градусів морозу товщина полотна повинна бути не менше 10-15 см.

Повністю сталеві двері не захищають ні від холоду, ні від шуму. Але якщо в металеву оболонку інтегрований шар хорошого теплоізолятора, а в конструкції каркаса передбачені терморозриви, які зовнішній шар відокремлюють від внутрішнього, то ситуація змінюється на протилежну. Такі двері витримають і 30-градусні морози.

Правда, виробники вирішили поставляти на ринок сталеві конструкції з терморозривом в полотні тільки після галасливого провалу попереднього покоління металевих дверей. Тому серед обивателів цей варіант поки ще не користується особливою довірою. І власники огороджувальних конструкцій з металу доповнюють основні двері додатковими, з полотном з ПВХ або дерева.

Які двері важко зламати

За цим критерієм дуже важко вибрати, які двері кращі, а які гірші, оскільки зловмисники можуть зламати будь-яку конструкцію. Але хороші двері з високим рівнем захисту від злому вибрати все ж можна.

Для цього вам потрібно слідувати таким критеріям:

 1. Двері повинні відповідати хоча б другому класу стійкості від зломів, а в ідеалі – третьому. Клас стійкості зазначений в специфікації.
 2. Дверні петлі повинні розташовуватися не з вулиці (на зовнішній поверхні), а з боку будинку або в спеціальних пазах коробки.
 3. Всередині полотна дверей повинен знаходитися армуючий каркас, оформлений у вигляді решітки з вузькими отворами.
 4. У торці полотна повинні бути присутніми протизнімні ригелі – штирі, що входять у спеціально облаштовані пази в коробці.
 5. Всі щілини між дверною коробкою і отвором повинні закриватися наличниками з товстого металу.

Обрані за такими критеріями двері від підприємства «Весь мир бронедверей» http://dveri.com.ua/ зламати дуже непросто. Навіть з другим класом стійкості до злому зловмисникам доведеться повозитися 10-15 хвилин. А третій клас може чинити опір протягом 30-40 хвилин. Причому статистика стверджує, що після 10-20 хвилин безуспішних спроб розкрити двері злодії залишають свою затію, побоюючись появи небажаних свідків.

Читайте:   Межкомнатные двери: Ваш проводник в мир комфорта и уюта

Внутрішнє розташування петель гарантує захист від недосвідчених злодюжок, які розкривають огороджувальні конструкції, зрізуючи поворотні механізми пилкою або болгаркою. Тому такі двері стануть в нагоді і для приватного будинку, і для дачі, розрахованої на сезонне проживання.

двері з високим рівнем захисту від злому

Для приватного будинку краще вибрати двері з високим рівнем захисту від злому

Армуючий каркас, наличники і протизнімні ригелі виключають грубий злом, що базується на фізичній силі зловмисника. Пробити тонке полотно дверей набагато простіше, ніж грати з розпечених прутів, а протизнімні ригелі будуть тримати двері навіть після того, як злодії зріжуть петлі.

Втім, максимальну гарантію захисту входу в приватний будинок можуть дати тільки надійні замки. Оскільки всі ці ригелі, наличники і решітки – це швидше захист від хуліганів, ніж від досвідчених зломщиків.

Дверні замки: яка модель краще

Надійні замки дають близько 70 відсотків до стійкості від зломів. Причому максимальний результат забезпечують запірні пристрої різного типу. Тому перед покупкою замка завбачливий господар повинен ознайомитися з кожним різновидом запорів. Що ми і зробимо нижче по тексту.

Зараз масовому споживачеві пропонують чотири варіанти механізмів:

 • сувальдний замок з “сейфовим” Т-подібним ключем,
  Сувальдний замок

  Сувальдний замок

 • замок з личинкою-циліндром і ключем-пластиною з характерним шліфуванням на ребрах,
  Циліндровий замок

  Циліндровий (Англійський) замок

 • хрестоподібний замок з прутковим ключем, робоча частина якого оформлена під хрестоподібний переріз,
  хрестоподібний замок

  Хрестоподібний замок

 • дисковий замок, ключ від якого має форму півкола з нарізаними борозенками.
  дисковий замок

  Дисковий замок

Максимальну стійкість до зломів дає перша пара: сувальдний і циліндровий замки. Пластини-сувальди і пружні піни циліндричного варіанту вимагають від зломщиків самого високого рівня майстерності. А силою взяти ці запори дуже складно. Ригелі сучасних замків обертаються навколо осі, ускладнюючи спилювання.

Читайте:   Роллетные ворота: их преимущества, принцип работы и конструктивные особенности

У результаті навіть досвідчений зловмисник повинен знати конструкцію та методику роботи з механізмами першого і другого типу, а універсальні фахівці зустрічаються дуже рідко в будь-якій справі. Саме тому в двері необхідно встановити різні запори, а не два сувальдних або циліндричних замки. Хоча по зломостійкості максимальний захист забезпечує сувальдний варіант.

Крім того, непоганою альтернативою циліндричному варіанту є дисковий замок. Він дає хороший захист від відмичок. Тому пара “сувальдний + дисковий замок” здатна затримати грабіжника з високою кваліфікацією. А ось хрестоподібні замки в приватному будинку використовувати не потрібно. Відкрити такий замок може навіть малодосвідчений грабіжник.

Висновки: які вхідні двері краще

Якщо підсумувати всі аргументи, то в приватний будинок краще вибрати вхідні двері з наступними характеристиками:

 • Габарити – 200х100 см.
 • Полотно – сталевий корпус з армуючої сіткою і внутрішнім утеплювачем з термічним розривом.
 • Стійкість до зломів – третій клас (з протизнімними ригелями, загартованими наличниками і внутрішніми петлями).
 • Замки – сувальдний + циліндричний або сувальдний + дисковий запор.

Саме такі двері можна (і потрібно) ставити в будинок, щоб перетворити житло в “свою фортецю”.

Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*