Головна / Двері / Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Правильні вхідні двері – це не тільки надійна перепона на шляху небажаних візитерів, але і естетично довершена деталь, яка вписується і в екстер’єр, і інтер’єр будинку. А ще вона не повинна випускати тепло і пропускати звук. Розповімо, на що звертати увагу при виборі вхідних дверей.

Вибираємо габарити вхідних дверей

Стандартна висота полотна вхідних дверей – 200 см. Тому зовнішні двері з меншим чи більшим габаритом вам продадуть тільки за додаткову плату. Виріб не по стандарту роблять поштучно, а така продукція завжди коштує дорожче.

З шириною дверей все не так однозначно. Виробники пропонують широкий набір типорозмірів – від 80 до 120 і більше сантиметрів. Причому метрові вуличні двері роблять переважно одностулковими. Ну а якщо ширина вхідного отвору в приватному будинку перевищує 100 см, то туди, швидше за все, поставлять двустворчаті двері.

Стандартна висота полотна вхідних дверей – 200 см

Висота вхідних дверей зазвичай становить 200 см

Варіант з двома стулками дозволяє заносити і виносити з дому зібрані меблі та інші великоформатні предмети, але це послаблює міцнісні характеристики огороджувальної конструкції. У свою чергу отвір на 60-80 см порушує пропускну здатність вхідної конструкції.

У підсумку, в приватному будинку краще ставити двері висотою 200 см і шириною 90-100 см. Такі габарити влаштують більшість домовласників.

Яка двері не пропускать мороз і шум

Максимальний рівень захисту від низьких температур дають полімерні двері. Така конструкція збирається на основі полотна з полівінілхлориду, доповненого склопакетом і посиленого сталевими деталями. Фактично така конструкція не відрізняється від вже звичного пластикового вікна. Тому для власника подібної двері абсолютно неважливо, яку температуру показує термометр на вулиці: – 5-камерне полотно не промерзає навіть при -30 °C.

Читайте:   Виды откатных ворот и принцип их работы

Трохи гірше з морозом і шумом справляється полотно з дерева. Тому для захисту від сильних холодів використовують два полотна, між якими знаходиться неопалювальний тамбур. Причому в якості тамбура можна використовувати веранду, закритий ганок або цілу прибудову. Якщо на вході в будинок поставити тільки одні дерев’яні двері, то теплові втрати будуть неминучими. Для повноцінного захисту від 20-25 градусів морозу товщина полотна повинна бути не менше 10-15 см.

Повністю сталеві двері не захищають ні від холоду, ні від шуму. Але якщо в металеву оболонку інтегрований шар хорошого теплоізолятора, а в конструкції каркаса передбачені терморозриви, які зовнішній шар відокремлюють від внутрішнього, то ситуація змінюється на протилежну. Такі двері витримають і 30-градусні морози.

Правда, виробники вирішили поставляти на ринок сталеві конструкції з терморозривом в полотні тільки після галасливого провалу попереднього покоління металевих дверей. Тому серед обивателів цей варіант поки ще не користується особливою довірою. І власники огороджувальних конструкцій з металу доповнюють основні двері додатковими, з полотном з ПВХ або дерева.

Які двері важко зламати

За цим критерієм дуже важко вибрати, які двері кращі, а які гірші, оскільки зловмисники можуть зламати будь-яку конструкцію. Але хороші двері з високим рівнем захисту від злому вибрати все ж можна.

Для цього вам потрібно слідувати таким критеріям:

 1. Двері повинні відповідати хоча б другому класу стійкості від зломів, а в ідеалі – третьому. Клас стійкості зазначений в специфікації.
 2. Дверні петлі повинні розташовуватися не з вулиці (на зовнішній поверхні), а з боку будинку або в спеціальних пазах коробки.
 3. Всередині полотна дверей повинен знаходитися армуючий каркас, оформлений у вигляді решітки з вузькими отворами.
 4. У торці полотна повинні бути присутніми протизнімні ригелі – штирі, що входять у спеціально облаштовані пази в коробці.
 5. Всі щілини між дверною коробкою і отвором повинні закриватися наличниками з товстого металу.
Читайте:   Какие виды межкомнатных дверей самые популярные

Обрані за такими критеріями двері від підприємства «Весь мир бронедверей» http://dveri.com.ua/ зламати дуже непросто. Навіть з другим класом стійкості до злому зловмисникам доведеться повозитися 10-15 хвилин. А третій клас може чинити опір протягом 30-40 хвилин. Причому статистика стверджує, що після 10-20 хвилин безуспішних спроб розкрити двері злодії залишають свою затію, побоюючись появи небажаних свідків.

Внутрішнє розташування петель гарантує захист від недосвідчених злодюжок, які розкривають огороджувальні конструкції, зрізуючи поворотні механізми пилкою або болгаркою. Тому такі двері стануть в нагоді і для приватного будинку, і для дачі, розрахованої на сезонне проживання.

двері з високим рівнем захисту від злому

Для приватного будинку краще вибрати двері з високим рівнем захисту від злому

Армуючий каркас, наличники і протизнімні ригелі виключають грубий злом, що базується на фізичній силі зловмисника. Пробити тонке полотно дверей набагато простіше, ніж грати з розпечених прутів, а протизнімні ригелі будуть тримати двері навіть після того, як злодії зріжуть петлі.

Втім, максимальну гарантію захисту входу в приватний будинок можуть дати тільки надійні замки. Оскільки всі ці ригелі, наличники і решітки – це швидше захист від хуліганів, ніж від досвідчених зломщиків.

Дверні замки: яка модель краще

Надійні замки дають близько 70 відсотків до стійкості від зломів. Причому максимальний результат забезпечують запірні пристрої різного типу. Тому перед покупкою замка завбачливий господар повинен ознайомитися з кожним різновидом запорів. Що ми і зробимо нижче по тексту.

Зараз масовому споживачеві пропонують чотири варіанти механізмів:

 • сувальдний замок з “сейфовим” Т-подібним ключем,
  Сувальдний замок

  Сувальдний замок

 • замок з личинкою-циліндром і ключем-пластиною з характерним шліфуванням на ребрах,
  Циліндровий замок

  Циліндровий (Англійський) замок

 • хрестоподібний замок з прутковим ключем, робоча частина якого оформлена під хрестоподібний переріз,
  хрестоподібний замок

  Хрестоподібний замок

 • дисковий замок, ключ від якого має форму півкола з нарізаними борозенками.
  дисковий замок

  Дисковий замок

Максимальну стійкість до зломів дає перша пара: сувальдний і циліндровий замки. Пластини-сувальди і пружні піни циліндричного варіанту вимагають від зломщиків самого високого рівня майстерності. А силою взяти ці запори дуже складно. Ригелі сучасних замків обертаються навколо осі, ускладнюючи спилювання.

Читайте:   Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

У результаті навіть досвідчений зловмисник повинен знати конструкцію та методику роботи з механізмами першого і другого типу, а універсальні фахівці зустрічаються дуже рідко в будь-якій справі. Саме тому в двері необхідно встановити різні запори, а не два сувальдних або циліндричних замки. Хоча по зломостійкості максимальний захист забезпечує сувальдний варіант.

Крім того, непоганою альтернативою циліндричному варіанту є дисковий замок. Він дає хороший захист від відмичок. Тому пара “сувальдний + дисковий замок” здатна затримати грабіжника з високою кваліфікацією. А ось хрестоподібні замки в приватному будинку використовувати не потрібно. Відкрити такий замок може навіть малодосвідчений грабіжник.

Висновки: які вхідні двері краще

Якщо підсумувати всі аргументи, то в приватний будинок краще вибрати вхідні двері з наступними характеристиками:

 • Габарити – 200х100 см.
 • Полотно – сталевий корпус з армуючої сіткою і внутрішнім утеплювачем з термічним розривом.
 • Стійкість до зломів – третій клас (з протизнімними ригелями, загартованими наличниками і внутрішніми петлями).
 • Замки – сувальдний + циліндричний або сувальдний + дисковий запор.

Саме такі двері можна (і потрібно) ставити в будинок, щоб перетворити житло в “свою фортецю”.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*