Головна / Будівельні матеріали / Вибираємо утеплювач для каркасного будинку

Вибираємо утеплювач для каркасного будинку

Вибираємо утеплювач для каркасного будинку

 

Виробники SIP-панелей, так само як і будівельники каркасних будинків, в один голос твердять, що стіни товщиною 12-20 сантиметрів здатні замінити цегляну кладку в півметра. Щоправда мова йде про готові панелі, а ось як виконати утеплення каркасного будинку, якщо ви хочете побудувати його самостійно?

Які матеріали використовувати?

Зведення каркасного будинку – досить простий, швидкий і недорогий процес. Фірми – забудовники пропонують широкий вибір типових і спеціальних проектів і сучасних технологій будівництва. Але за великим рахунком, вони відрізняються лише тим, які панелі будуть використані для зведення стін і перегородок: вже готові фабричного виготовлення або ж панелі, які «набирають» по ходу процесу будівництва.

У другого способу більше прихильників, так як він дає можливість самому вибрати оптимальний варіант «начинки» для стін. Такі стіни, що складаються з панелей з багатошаровою структурою, називають «сендвічем» або «бутербродом».

Рецепт «бутерброду»

Стіна в каркасному будинку включає декілька обов’язкових шарів. Зводять її в строго певній послідовності. Обшивати стіни, як правило, починають з зовнішньої сторони: тоді простіше кріпити утеплювач. Роботи виконуються з урахуванням матеріалу, яким буде покриватися фасад (SIP панелі, дерев’яні або металеві лати).

Зсередини кріплять до решетування мембранну плівку, яка захищає від вологи, пари і вітру. Роблять це за допомогою меблевого степлера. Потім на мембрану укладають утеплювач, після чого кладуть шар пароізоляції, і тільки тоді кріплять внутрішню обшивку. Це може бути плита OSB, гіпсокартон або вагонка.

Читайте:   Мінеральна вата для утеплення стін, стелі, фасадів

Вибираємо утеплювач для каркасного будинкуЧим утеплюється каркасний будинок

Ще раз зупинимося на процесі зовнішньої обшивки стіни. Згідно технології, між стіною і облицюванням залишається зазор до 5 см. Якщо облицювання фасаду виконується каменем або цеглою – потрібно робити відступ, якщо робите обшивку панелями або ж штукатурите – винос відбувається за рахунок обрешітки. В сумі товщина стіни виходить близько 20 см, а за характеристиками вона відповідає цегляній кладці товщиною 0,5 метра. Перед укладанням утеплювача щілини каркаса заповнюються монтажною піною.

Детальніше про матеріали для утеплення

Утеплювачі прийнято ділити на дві групи: синтетичні і натуральні. На будівельний ринок періодично надходять нові матеріали, крім того постійно вдосконалюються класичні, так що пропозицій-хоч відбавляй. Розглянемо хоча б найпопулярніші.

Пінопласт

Пінопласт вогнетривкий і не представляє небезпеки для здоров’я. Застосовується для внутрішніх і зовнішніх робіт. У продажу можна знайти пінопласт будь-якої конфігурації і товщини. Слабке місце – погана звукоізоляція. Крім того, матеріал руйнується від впливу сонячних променів, а значить, доведеться його фарбувати або штукатурити при використанні для зовнішнього утеплення.

Пінополістирол роблять із алюмінієвим прошарком. Характеристики такі ж, як у пінопласту, плюс краща теплоізоляція при такій товщині матеріалу. Продається з самоклеючою поверхнею, що зручно для монтажу. Є в рулонах та у вигляді плит.

Мінеральна вата

Мінвата – негорючий матеріал, який практично не дає усадки. Дуже популярний через свої високі тепло- і звукоізоляційні показники. Буває кам’яна, скляна і шлакова вата у формі рулонів або плит. При укладанні вати між каркасними балками вона повинна входити в отвір максимально впритул, з невеликим зусиллям, тільки не намагайтеся її утрамбовувати!

Кам’яну (базальтову) вату роблять з розплавів габро-базальтових порід. Вона не плавиться при температурі до 1000 градусів і не горить, довговічна і екологічна, так як 95 % її складу – камінь. Володіє хорошою паропроникністю і теплопровідність.

Читайте:   Переваги OSB плит - поради щодо вибору

Скловату зараз практично не застосовують. Її волокна ламкі і витримує температуру лише до 450 градусів. Матеріал відрізняється великою усадкою. Крім того, скляний пил небезпечний для здоров’я монтажників і тих, хто надалі буде знаходитися в приміщенні.

Шлаковата може витримати температуру до 300 градусів. Серед мінват у неї найбільша теплопровідність. Характеризується залишковою кислотністю, тому при попаданні вологи утворює агресивне середовище для металів.

Ековату роблять з целюлози, так що це екологічно чистий матеріал. Його можна використовувати сухим і вологим способами. У першому випадку ековату поміщають в простінки, а потім трамбують. У другому – зволожують водою, після чого наносять між каркасами. До недоліків можна віднести велику тривалість і трудомісткість процесу монтажу. З часом матеріал сідає (через 20 років). Але зате він екологічно чистий і гіпоалергенний.

ЕковатаНатуральні утеплювачі

В групу натуральних утеплювачів входять: тирса, глина, лушпиння злаків, солома. Матеріали, перед змішуванням з глиною, потрібно добре висушити. Потім приготувати розчин і заповнити їм порожнини між балками. До недоліків можна віднести трудомісткість процесу і, як наслідок, великі витрати часу. До переваг – низьку вартість матеріалів.

Пінополіуретан

Пінополіуретан зовсім недавно з’явився на ринку. Володіє високими показниками тепло і шумоізоляції. Їм дуже зручно користуватися: змішуються два компоненти, потім розпилювачем склад наноситься на стінку між балками. Все, що зайве – зрізається. Робота аналогічна процесу з використанням монтажної піни. До недоліків можна віднести високу вартість.

Піноскло

Піноскло – поки екзотичний матеріал на нашому ринку, тобто зустрічається рідко. Випускають його у формі блоків з спіненого скла. Він не дає усадку, легкий, екологічно чистий. Відрізняється високими експлуатаційними показниками по таким параметрам як: шумо-, паро-, і термоізоляція. Недолік, як і у попереднього матеріалу – досить висока вартість.

Читайте:   Облицовочный кирпич: традиционный вариант фасадной отделки

Піноскло

Матеріали для захисту від пари, вологи і вітру

Одним з важливих компонентів при створенні надійного «сендвіча» вважається ізоляція. При утепленні каркасного будинку використовують ізоляційні матеріали для даху, стін, перегородок та підлоги.

Щоб захистити утеплювач з внутрішньої і зовнішньої сторони, застосовують пароізоляційні мембрани. Раніше існували ізоляційні плівки тільки для однієї конкретної задачі (захист від вітру, пари, вологи), для окремих приміщень (ванна, мансарда, житлова кімната), зараз же на ринку пропонуються мембранні ізоляційні матеріали багатофункціонального призначення, які можуть впоратися одночасно з усіма цими завданнями.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*