Головна / Стіни / Вирівнювання стін у квартирі – як все зробити швидко

Вирівнювання стін у квартирі – як все зробити швидко

Вирівнювання стін у квартирі – як все зробити швидко своїми руками

Рівні поверхні це важлива умова якісного ремонту. У квартирах дуже часто потрібне вирівнювання стін, оскільки ідеальна геометрія рідкість навіть для новобудов, а у старих будинках ця проблема ще актуальніша. Процес непростий, але проявивши терпіння і дотримуючись необхідних вимог, всі роботи можна здійснити власними силами.

Невеликі нерівності і дрібні дефекти легко сховати під шпалерами, декоративною штукатуркою. У більш складних випадках вирівнювання стін здійснюють одним з основних способів – методом нанесення штукатурної суміші або облицюванням гіпсокартоном. У кожного з них є свої слабкі і сильні сторони.

Використання будівельних сумішей

Якщо стіни квартири відносно рівні і мають незначний ступінь кривизни, багато господарів часто віддають перевагу застосуванню вирівнювальних розчинів.

Цей спосіб вирівнювання відомий давно, і у нього є ряд позитивних моментів:

 • в процесі штукатурення внутрішній об’єм кімнати практично не змінюється;
 • чудово підходить для будь-яких приміщень (різного призначення та умов експлуатації);
 • на підготовленій стіні добре тримається плитка, шпалери, фарбування, інші оздоблювальні покриття;
 • не обов’язково обробляти всю поверхню, допускається часткове вирівнювання проблемних місць;
 • всі роботи, використовуючи доступний будівельний інструмент, можна здійснити самому.

Щоб зменшити товщину шару, що наноситься, на підготовчій стадії всі щілини і поглиблення попередньо заповнюють швидковисихаючими сумішами, а виступи збивають за допомогою перфоратора.

До недоліків відносять наступні моменти:

 • штукатурна суміш підходить для вирівнювання незначних перепадів, збільшення товщини шару призводить до підвищення витрат матеріалу;
 • необхідні спеціальні навички, при їх відсутності дуже важко відразу отримати потрібний результат;
 • щоб нанесений розчин перед чистовою обробкою добре висохнув, в залежності від товщини шару його залишають на 2-3 і більше днів.

Основні підготовчі роботи

Якщо стіна бетонна, то найпростішим, доступним і поширеним методом є використання цементно-піщаної суміші (розчину). Технологія нескладна, тому при відсутності досвіду набути та вдосконалити необхідні навички можна в процесі роботи.

Щоб провести оштукатурювання правильно, дотримуйтесь покрокової інструкції:

 • Поверхню очищають від попередньої обробки, для чого видаляють старі шпалери і ділянки погано закріпленої штукатурки, збивають виступи;
 • Відключають напругу і розбирають розетки. При необхідності здійснюють їх заміну, а дроти укладають у штроби;
 • Знімають всі елементи кріплення (шурупи, цвяхи, гачки);
 • Наявні глибокі тріщини розширюють і заповнюють цементним розчином.
 • Підготовану основу очищують від бруду та пилу.

Грунтування стін

Наступний етап – ґрунтування. Для кращого зчеплення суміші, що наноситиметься, з поверхнею рекомендується використовувати розчин глибокого проникнення, що володіє антисептичними властивостями. Він зміцнить основу, покращить адгезію та попередить появу цвілі та розвиток грибка.

Читайте:   Утеплення міжпанельних швів герметиком

На відкритих рівних ділянках суміш для грунтування наноситься за допомогою валика суцільним шаром, в кутах зручніше діяти пензликом. Після першого шару, витримавши паузу, необхідну для його висихання, проводять повторну обробку.

Перед штукатуренням стін обов’язково виставляють маяки. Для цього добре підійдуть металеві профілі з Т-подібним перетином або звичайні дерев’яні рейки. Їх вдавлюють в попередньо накреслені на підставу «коржики» з цементного, гіпсового розчину і, поки він не схопився, швидко виставляють за рівнем.

Відстань між маяками вибирається довільне, але для зручності роботи по кутах приміщення відступають мінімум 30 см. Головне, щоб правило по краям спиралося на сусідні профілі та вільно переміщалося у вертикальному напрямку.

Приступаючи до шпаклювання, можна взяти суху суміш в упаковці і, розвівши водою, приготувати у відповідності до інструкції виробника. Або, використовуючи найпоширеніші матеріали – цемент і пісок, замішати самому. Далі, взявши кельму або шпатель, готовий розчин наносять на попередньо зволожену стіну так, щоб шар виступав вище рівня маяків на 2-3 мм.

Після цього, намагаючись згладити поверхню, знизу вгору проводять правилом. У місця, де залишилися невеликі поглиблення, додають розчин і здійснюють повторне вирівнювання. Якщо необхідно, наносять ще один шар, розрівнюючи його круговими рухами, а стіну залишають висихати. На завершальному етапі в якості фінішної обробки використовують шпаклівку.

Працюючи в окремих кімнатах, доводиться звертати увагу на специфіку їх призначення та особливості експлуатації. Так, ванна відносно невелике приміщення, тому особливих труднощів не виникає, але враховуючи підвищену вологість і інтенсивність використання закономірне запитання – який матеріал вибрати?

Найкраще за своїми характеристиками підійде цементно-піщана або гіпсова вирівнювальна суміш. Їхня структура після застигання набуває необхідних властивостей, що підвищують стійкість до вологи. Також можна встановити водостійкий гіпсокартон, але кімната маленька, а каркас займе певний простір. У завершенні всіх робіт стіни можна пофарбувати, але найкращий варіант – наклеїти керамічну плитку, оскільки вона створить додатковий захист і покращить зовнішній вигляд.

Внутрішні і зовнішні кути

Існує кілька способів, як вирівняти кути, але найпростіший та найефективніший – за допомогою перфорованих профілів. При усуненні нерівностей внутрішнього кута своїми руками необхідно виконати ряд послідовних робіт:

 • по всій висоті в найбільш рівних місцях через проміжок 150-250 мм нанести швидкотверднучу суміш;
 • потім потрібно втиснути в неї кутовий металевий профіль (внутрішніми полицями назовні), і перевірити його положення щодо рівня;
 • залишити до повного затвердіння;
 • далі, відштовхуючись від рівних сторін куточка, починати основні оздоблювальні роботи.

Зовнішній виступ виконують аналогічним чином, але перфорований куточок прикладають навпаки. Зробивши остаточне вирівнювання бічних поверхонь і дочекавшись повного затвердіння та висихання матеріалу, приступають до його шліфування. Для цього беруть терку або папір для шліфування, закріпивши її в спеціальний тримач, і, здійснюючи легкий притиск, круговими рухами проходять по всій поверхні.

Читайте:   Звукоизоляция стен и перегородок: возможные варианты

Кількість нанесених шарів і вибір матеріалу, стартового або фінішного, залежить від того наскільки стіни криві.

Завершивши роботу, щоб видалити з інструменту налиплу штукатурку, його кладуть у ємність з водою або використовують маленький шпатель. Якщо в якості остаточної обробки планується фарбування або будуть поклеєні шпалери, то для кращої адгезії матеріалів на стіни наносять суміш для грунтування.

Метод візуального вирівнювання стін

Дуже часто не потрібно повністю очищувати всі поверхні, іноді достатньо «на око» визначити і усунути проблемні місця у вигляді виступів чи западин. Такий метод відрізняється великою ефективністю і дозволяє домогтися істотної економії часу та матеріалів.

Основну увагу приділяють таким важливим місцям, як кути, дверні прорізи, стики стелі та стін. Решта площини вирівнюють, використовуючи правило, притиснувши його і одночасно переміщаючи по поверхні, визначають наявність западин. Заповнивши їх штукатуркою, зайвину знімають інструментом, повторно проводячи ним по поверхні стіни. Нанесення розчину здійснюється в декілька шарів, кожен з яких необхідно просушити і покрити зверху грунтовкою.

Дії продовжують, поки площина не буде рівною та не буде отримано повного прилягання правила при відсутності заглиблень. Після штукатурних робіт в якості остаточної обробки використовується фінішна шпаклівка. Дочекавшись її висихання поверхню шліфують за допомогою спеціальної терки або шліфувального паперу.

Візуальний спосіб відрізняється складністю і вимагає певної вправності, тому ним користуються тільки досвідчені будівельники. Зате всі роботи можна провести за короткий проміжок часу і, якщо перегородка має незначний нахил, отримати прийнятний результат. У підсумку всі основні елементи декору (плінтуси, багети) будуть розташовуватися ідеально рівно.

Як вирівняти стіни гіпсокартоном

Через складність вирівнювання штукатуркою все частіше в якості основного способу усунення нерівностей вибирають варіант встановлення ГКЛ. Також це актуально, якщо будинок дерев’яний і застосування вирівнювальних розчинів неможливо.

До основних переваг вирівнювання стін гіпсокартоном відносять наступні моменти:

 • можна швидко виправити дуже криві стіни;
 • легкість роботи з поверхнею з будь-якого матеріалу (бетону, газових блоків, цегли, дерева);
 • каркасний метод дозволяє поліпшити звукоізоляційні властивості і провести додаткове утеплення стін.

Недоліки використання гіпсокартону:

 • перегородка зменшує внутрішній об’єм приміщення;
 • навіть вологостійкий матеріал при тривалому контакті з водою втрачає свої початкові характеристики;
 • підвищені вимоги до чистового оздоблення, куди входить необхідність армування швів сіткою з наступною шпаклівкою і затиранням поверхні;
 • потрібна додаткова допомога, оскільки здійснити монтаж своїми силами, особливо за відсутності належного досвіду, складно.

Чим вирівняти стіни – звісно гіпсокартоном

Листи монтують двома способами: каркасним та безкаркасним. Кожен метод має свою технологію, та свою особливість застосування. Перший варіант передбачає встановлення решетування, її проводять при значній кривизні стін, при монтажі додаткового утеплення, звукоізоляції приміщення, а також коли необхідно заховати дроти.

Читайте:   Чим зняти стару плитку у ванній

Покрокова інструкція по облаштуванню гіпсокартонної конструкції:

 • З поверхні видаляють шпалери, «рухливі» частини старого покриття;
 • Провівши на стелі лінію, відзначають зовнішній край розташування аркушів. Переносять кордон на підлогу, використовуючи маяк;
 • На стінах відзначають положення вертикальних стійок (на кожен лист по три одиниці) та точки кріплення, необхідні для регулювання;
 • Закріпивши демпферну стрічку на напрямні (за допомогою дюбелів через кожні 30-40 см), їх кріплять на стелі та підлозі;
 • Просвердливши у стіні отвори, монтують підвіси;
 • Вертикальні стійки фіксують саморізами, перевіривши їхнє положення рівнем і попередньо встановивши в напрямні. Потім закріплюють на підвісах, відгинаючи місця, що виступають в боки;
 • При необхідності в місцях горизонтальних стиків монтують додаткові перемички, які додають жорсткості каркасу;
 • Просвердлюють отвори для вимикачів, розеток, а в місцях з’єднання листів роблять фаски 45;
 • Підготовлені фрагменти гіпсокартону (необхідного розміру) кріплять метизами до решетування, трохи втоплюючи головки всередину матеріалу;
 • На завершальному етапі поверхні шпаклюють і приступають до поклейки шпалер, плитки.

Кріплення ГКП за допомогою клею

При цьому способі, якщо площини відносно рівні і не потребують підготовки, листи монтують безпосередньо на основу.

Порядок робіт наступний:

 • Видаляють старе покриття, збивають виступи і, розширивши наявні тріщини, закладають їх розчином;
 • Стіни обробляють грунтовкою глибокого проникнення;
 • Підготовляють, розкроюють гіпсокартон;
 • На кожен лист наносять спеціальний клей у вигляді смуг по периметру плюс кілька точкових елементів всередині нього;
 • Заготовку притискають до стіни. Перевіряють її положення відносно площини і, якщо все в порядку, утримують хвилину, чекаючи, поки схопиться клейова суміш.

Дуже важливо правильно виставити перший елемент обшивки, оскільки до нього будуть стикуватися всі інші. Щоб полегшити завдання і запобігти сповзанню аркушів, у нижній частині на рівні плінтуса прикручують рейку. Вона, утримуючи фрагменти у потрібному положенні до повного висихання клею, забезпечить надійне зчеплення поверхонь. Потім її знімають і місце установки закривають плінтусом.

Перед поклейкою шпалер починають фінішну обробку ГКЛ:

 • з’єднувальні шви покривають армуючою сіткою і шпаклюють;
 • дочекавшись їхнього затвердіння, за допомогою мілкого шліфувального паперу здійснюють затирку;
 • поверхню двічі грунтують, роблячи перерву в роботі до повного висихання кожного шару;
 • перед поклейкою шпалер площину шпаклюють повторно, але в разі оздоблення плиткою, декоративним каменем це необов’язково.

Правильно визначивши обсяг майбутніх робіт, витрату матеріалу і, оцінивши якість стін, можна помітно спростити проведення ремонту. Адже при незначній кривизні немає необхідності у зведенні каркаса і установки листів ГКЛ. Тоді для отримання необхідного результату, щоб усунути незначні нерівності, всі поверхні досить очистити і вирівняти за допомогою штукатурки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*