Головна / Опалення / Який радіатор опалення краще вибрати для квартири – аналіз чотирьох варіантів

Який радіатор опалення краще вибрати для квартири – аналіз чотирьох варіантів

Який радіатор опалення краще вибрати для квартири

Який радіатор опалення краще всього вибрати для квартири? Це питання задають собі всі городяни, незадоволені стандартною системою опалення в своєму житлі. Причому причини невдоволення можуть бути як естетичними – стара батарея спотворює дизайн, так і практичними – радіатор гріє не так добре, як хотілося б. У даній статті ми постараємося допомогти вам з вибором зовні привабливого і по-справжньому теплого радіатора.

Сучасні батареї опалення для квартири

Не знаєте, який радіатор краще? Тоді давайте перебирати всі можливі варіанти. Причому на це піде зовсім небагато часу, адже сучасні виробники готові запропонувати нам всього чотири різновиди “квартирних” батарей:

Сталеві радіатори – це найпростіший і дешевий варіант опалювального приладу. Такий нагрівач збирають на основі циркуляційного контуру, зшитого з двох аркушів далеко не самого товстого прокату. Теплоносій тече по контуру-панелі і розігріває ребристі елементи, закріплені на її поверхні. Причому ці ребра дуже тонкі, тому вони нагріваються за дуже короткий час.

Алюмінієві батареї – це більш дорогий нагрівач. Замість дешевого чорного металу тут використовують кольорові метали, який має більшу теплопровідність. Тобто і циркуляційний контур (труба), і пластини (ребра, нанизані на цю трубу) тут зроблені з недешевого алюмінію. Але висока ціна компенсується дуже високою тепловіддачею. Такі батареї віддають із теплоносія більше енергії, ніж інші радіатори.

Чавунні радіатори – такий нагрівач роблять з дешевого чорного металу, але саму технологію виготовлення подібних радіаторів не можна назвати недорогою. Чавун ллють у форму, отримуючи секцію майбутньої батареї. А дрібносерійне ливарне виробництво – це найдорожча і, до того ж, екологічно брудна технологія металообробки. Втім, до самих чавунних секцій ніяких претензій немає – вони не шкодять здоров’ю людини на етапі експлуатації і володіють надзвичайно довгим терміном служби і колосальною тепловою інерцією. Така батарея остигає повільніше конкурентів.

Читайте:   Особенности чистки дымохода

Батареї біметалеві – подібні нагрівачі з’явилися відносно недавно, коли запатентували технологію будівництва радіатора на основі сталевого або мідного трубчастого контуру і алюмінієвих нагрівальних елементів (ребер). Завдяки цьому виробникам вдалося підвищити тепловіддачу нагрівального елемента, попутно поліпшивши і всі інші характеристики.

Тепер, коли ви вже знайомі з основними різновидами батарей, ви можете вибрати найкращий варіант в інтернет-магазині Termounion, який підходить саме вам. Як це зробити? Про це ми розповімо нижче по тексту.

Сталева батарея – чи підійде вона мешканцям 9-поверхівок?

Вибираючи батарею, прагніть орієнтуватися не на достоїнства, а недоліки конкретного різновиду радіаторів. А точніше на баланс плюсів і мінусів кожного варіанту. І якщо ми подивимося на різновиди сучасних квартирних нагрівачів з цієї точки зору, то перед нами відкриється наступна картина. Сталева батарея хороша своєю дешевизною і величезною активною поверхнею. Зшиті з листової сталі циркуляційні контури-панелі дають велику площу випромінювання і без ребристих елементів. А ще вони дуже легкі і не викликають труднощів при монтажі, оскільки вхідний і вихідний патрубки можуть розташовуватися буквально де завгодно, а не тільки по кутах конструкції.

Проте зовні такі батареї схожі на ящики, що не прикрашає інтер’єр. До того ж, сталевий нагрівач витримує лише 6-10 атмосфер внутрішнього тиску, а корозійна стійкість у таких батарей фактично відсутня, тому вони проживуть у квартирі не більше 15-20 років. Крім того, сталевий нагрівач дуже швидко остигає. Висновок: сталевий радіатор підійде при дефіциті бюджету, але і в цьому випадку його можуть купувати тільки мешканці 5-поверхових будинків. У дев’ятиповерхових будинках така батарея лопне при першому ж стрибку тиску.

Де знадобиться радіатор з алюмінію – квартира чи приватний будинок?

Алюмінієві батареї коштують дорожче сталевих панельних радіаторів, але у них приголомшлива тепловіддача. Тому велику сталеву панель можна замінити алюмінієвою конструкцією менших розмірів. У результаті з-за різниці в габаритах ціна алюмінієвих нагрівачів може наблизитися до вартості дешевих сталевих батарей. Крім того, алюміній не іржавіє зовні, а внутрішній тиск в такому нагрівальному елементі можна підняти до 12 атмосфер.

Читайте:   Сколько можно сэкономить при использовании твердотопливного котла?

алюмінієвий радіатор опалення

Темна сторона цього варіанту – висока чутливість алюмінію до хімічного складу теплоносія. Цей метал окислюється при стрибку кислотності, виділяючи водень. А ще він утворює гальванічну пару з фітингами з латуні, що також призводить до корозії, провокує протікання та інші неприємності. Словом, за високу тепловіддачу довелося заплатити примхливим характером такої батареї. Висновок: алюмінієва батарея хороша там, де є впевненість у стабільності хімічного складу теплоносія та тиску в системі. Цей радіатор в нагоді, швидше, в заміському будинку або котеджі. У міських умовах його використання не виправдане за примхливого характеру.

Коли використовувати виріб з чавуну – варіант на довгий термін

Чавунна батарея може виглядати, як витвір мистецтва. Литі візерунки і незвичайна форма секцій перетворюють такий радіатор в арт-об’єкт, здатний вписатися в будь-яку інтер’єрну стилістику. До того ж, такий нагрівач не боїться кислотності і корозії. Адже у секції чавунної дуже товсті стінки – побічний результат ливарної технології виробництва, які витримають і 50 років експлуатації.

Чавунна батарея

Серед недоліків даного варіанта можна відзначити наступне: у чавунних секцій висока теплова інерція, тому вони повільно остигають і нагріваються, такій батареї потрібен дуже гарячий теплоносій, здатний прогріти масивні елементи. Крім того, значна вага подібних конструкцій змушує облаштовувати особливу систему кріплення до стіни. Тому багатосекційні радіатори забезпечуються ніжками (для підлогового монтажу). Висновок: чавунний радіатор підійде заможним людям, які збираються проживати у конкретній квартирі десятиліттями. Причому граничний тиск в чавунної батареї (10 атмосфер) не дозволяє ставити такий елемент вище 5-7 поверху.

Краща батарея по сумі достоїнств і недоліків

Біметалічні радіатори витримують 35 атмосфер, тому вам не потрібно озиратися на поверховість житла. Крім того, до непринципових питань в даному випадку відноситься і якість теплоносія, і його температура. Алюмінієві ребра можуть працювати і з теплим і гарячим потоком, а сталеві труби витримають і високу кислотність, і велика кількість абразивних включень, які намагаються подряпати контур зсередини.

Біметалічні радіатори

Висока ціна є одним єдиним недоліком біметалічних батарей

А ще такий нагрівач легко монтувати у систему, оскільки йому не потрібні ні масивні настінні кронштейни, ні особливі фітинги, що виключають електрохімічну корозію.

Читайте:   Як зробити теплу підлогу в дерев'яному будинку: варіанти пристрою і монтажу

Єдиний недолік біметалевого варіанту – це висока ціна, але і вона окупається за рахунок дуже тривалого терміну служби. Висновок: таку батарею можна поставити де завгодно – і в п’ятиповерхівці, і в хмарочосі. Так, вона коштує недешево, але її переваги перекривають даний недолік. Тому на титул “краща батарея для квартири” може претендувати тільки біметалічний радіатор.

Як вибрати опалювальний прилад за метражем кімнати – прості формули

З оптимальним різновидом радіатора ми з вами вже визначились, тож тепер нам залишається зрозуміти, як вибрати батареї опалення в міську квартиру по метражу житла. Адже надто великий або дуже маленький нагрівач зробить умови проживання в квартирі просто нестерпними. Від першого вам буде душно, а від другого – холодно. Причому золота середина – це коли в кімнаті досить тепло, але не жарко – визначається дуже просто.

Для цього вам потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Спочатку визначаємо метраж кімнати. Для цього перемножьте довжину і ширину, заміряючи параметри рулеткою. Якщо вам лінь возитися з обчисленнями, знайдіть документи на квартиру і подивіться метраж кімнати там.
  2. Далі переведіть квадратні метри (одиниці площі) в вати (одиниці потужності).
  3. Скористайтеся пропорцією: 1 м2 = 100 вт. Тобто для великої кімнати на 20 квадратів вам необхідні 2000 ватт (20х100) або 2 кВт.
  4. Після цього можна вирушати в магазин і попросити консультанта показати вам батарею з тепловою потужністю, яка дорівнює розрахованому числу ватт.

Якщо батарея набирається з секцій, то потрібно уточнити тепловіддачу однієї секції і розділити цю величину на бажану потужність батареї. У підсумку ви отримаєте правильне число секцій. Тобто, якщо одна секція випромінює 200 ватт, а нам необхідна батарея на 2000 Вт, то для складання такого радіатора доведеться купити 10 секцій (2000/200).

Керуючись цими нескладними правилами, ви зможете придбати батарею, не переплачуючи за зайві габарити та секції.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*