Головна / Сад та Город / Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату

Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату

Вирощування огірків в теплиці з полікарбонату може відбуватися протягом 9 місяців, якщо вона обладнана освітленням та обігрівальними приладами. Але часто в полікарбонатній теплиці і без додаткового обладнання вирощують огірки.

Як облаштувати грядки і коли садити

Для вирощування огірків у теплиці готують підняті на 15-25 см грядки. З осені повністю очищають грунт, перекопують, удобрюють. Навесні землю знову скопують, вносять компост або перегній з додаванням мінеральних добрив, проливають гарячим розчином перманганату калію. Потім землю накривають плівкою, залишають відпочивати. Під чорною плівкою вона прогріється раніше.
Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату
Зручно влаштовують у теплицях теплі грядки – це дозволить висаджувати огірочки рано, коли земля на городі ще не готова до прийому розсади, а значить, отримати дійсно ранній урожай. Під грядкою викопують траншею глибиною до 1 м, заповнюють гноєм (суміш коров’ячого з кінським), зверху товщиною 25 см насипають родючий грунт. Така подушка буде віддавати тепло протягом 2 місяців, поступово стаючи добривом.

Терміни посадки огірків у теплицю з полікарбонату менше залежать від погодних умов, але земля на грядках повинна прогрітися до +18 °C до моменту висаджування садивного матеріалу. Зазвичай це відбувається з початку квітня. Відстань між рослинами повинна бути 50-60 см. Дуже зручно садити двома стрічками, розташовуючи рослини в шаховому порядку, а між такими здвоєними рядами залишати 80 см.

Вибираємо сорт і готуємо насіння

Особливості тепличного вирощування вимагають ретельного вибору сорту. Переваги віддають сучасним гібридам, які мають стійкість до захворювань, радують рясним урожаєм, не вимагають багато уваги до формування куща. Є самозапильні сорти, яким не потрібні бджоли і джмелі для утворення плодів.
Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату

Читайте:   Як росте гранатове дерево: способи його вирощування

Частенько дачники вибирають партенокарпічні сорти, яким взагалі не потрібно запилення, а насіння в них не буде. Гібриди теж не вийде розводити своїми насінням – вони не передають характеристики потомству. Для теплиць часто купують насіння гібридів Естафета Плюс F1, Орфей F1, Омелько F1, Маша F1, Внучок F1, Квітневий F1, Зозуля F1, Буран F1, Турнір F1.

Посадка огірків у теплицю з полікарбонату відбувається на етапі розсади з 4-5 справжніми листочками або підготовленими насінням. Технологія вирощування буває різна: можна переносити огірки у теплицю розсадою, а можна виростити її тут же, в теплиці, в невеликих парниках, прикривши грядки з посівами плівкою, натягнутою на дротяні дуги. У цьому випадку насіння потрібно знезаразити, потримавши їх 15 хвилин в рожевому розчині марганцівки, а потім викласти на марлю, згорнуту кілька разів або на м’яку ганчірочку, здатну утримувати воду. Цю підкладку змочують водою, тримають в теплі до появи росточків днів 5-6, а потім саджають у живильний грунт.

Необхідні умови для вирощування

Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату

Огірки в теплиці з полікарбонату вимагають посадки та догляду з дотриманням певних умов. Вони добре ростуть при постійних показниках температури і вологості. Так, оптимальна температура повітря – +25…+28 °C, а рівень вологості повинен бути 60%, для грунту і 80% для повітря.

Для огірків комфортно, щоб світловий день тривав 10 годин. Полікарбонат відмінно розсіює сонячне світло, уберігаючи посадки від прямих агресивних променів і зайвого ультрафіолету. Важливо дотримувати відстань між рослинами не менше 50 см, щоб вся зелена частина добре провітрювалася і висвітлювалася рівномірно. Теплицю потрібно регулярно провітрювати, щоб не підвищувався рівень вологості, завжди була достатня кількість кисню, але не допускати протягів.

Читайте:   Умови зберігання картоплі в квартирі або в погребі

Особливості догляду

Догляд за огірками в теплиці з полікарбонату дещо відрізняється від цього ж процесу у відкритому грунті, хоча основні процеси ті ж: полив, прополка, розпушування, підживлення, профілактика захворювань, захист від шкідників.

Доглядати за тепличними рослинами потрібно уважно, при недоліку якого-небудь елемента, зайвої вологості, висушуванні ґрунту, зараження захворюваннями або появі шкідників неприємність може дуже швидко поширитися на всю теплицю.

Запилення

Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонату

Посаджені в теплиці рослини неможливо запилити бджолами. Саме тому садити краще самозапильні сорти. Але для збільшення врожаю городники часто вручну запилюють свої огірки. Для цього достатньо взяти м’який пензлик для художніх робіт з натурального матеріалу і пройтися по теплиці, торкаючись до тичинок і маточок або хоча б струшуючи квіточки.

Сорти, що мають чоловічі і жіночі квіти, теж можна запилювати вручну. Чоловічу квітка потрібно обережно зірвати зі стебла, акуратно видалити пелюстки, а тичинками доторкнутися до пестику жіночої квітки, залишаючи трохи пилку. Одною чоловічою квіткою (а їх завжди менше) можна обробити до 10 жіночих.

Полив і підживлення

Поливати потрібно тільки теплою водою, бажано намітити для цього неглибокі борозенки поруч зі стеблом. Частота поливів залежить від багатьох причин. Зазвичай до утворення зав’язей поливають кожні 3-4 дні, потім через день або щодня при високій температурі повітря. Удобрюють в залежності від стану грунту – від 3 до 5 разів за сезон.
Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонатуЧудово відгукуються огірки на полив гнойовою рідиною або настоєм трав. До цвітіння використовують комплекси, що містять азот і фосфор. З початком плодоношення овочі більше потребують отримання калію. Добрива вносять ввечері, після чого поливають чистою водою.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Борошниста роса та несправжня борошниста роса можуть виникнути на листках, їх краще лікувати спеціальними засобами, але часто городники застосовують обприскування таким складом: на 10 л води беруть 1 л коров’яку і 2 ст. л. сечовини. Коренева гниль і бура плямистість вражають різні частини рослин, але з однакових причин: полив холодною водою, висока вологість при низькій температурі повітря. Потрібно терміново виправити умови, підсушити трохи грунт, пересадити при необхідності.
При появі баштанної попелиці рослини обробляють настоєм гіркого перцю з тютюном. Теплична білокрилка з’являється там, де є бур’яни. З нею треба боротися спеціальними препаратами.

Читайте:   Підготовка лілій до зими - список заходів та поради щодо їх проведення

Поради і труднощі вирощування

Як правильно вирощувати огірки в теплиці з полікарбонату, ви вже знаєте. Головне, дотримуватися основних рекомендацій. І не забувайте, що рихлити землю треба обережно, проколюючи її вузькими спицями.
Вирощування і догляд за огірками в теплиці з полікарбонатуЄ ще два важливих моменти – формування і підв’язування. Зазвичай огірки вирощують на шпалерах або просто підв’язують вертикально. Для цього потрібно використовувати міцну конструкцію і м’яку мотузку, яка не пошкодить стебло. Формування залежить від сорту – деякі самі гілкуються. У звичайних сортів до 4-5 листків прибирають всі паростки і квіти; у 6-9 листа бічні гілочки прищипують після 1 огірочка (1-2 листки); у 10-14 залишають вже 2 плоди. Основне стебло прищипують на висоті 1,5–2 м, щоб обмежити кількість плодів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*