Головна / Сад та Город / Вирощування редиски в захищеному грунті або вітаміни цілий рік

Вирощування редиски в захищеному грунті або вітаміни цілий рік

Вирощування редиски в захищеному грунті

Так хочеться якоїсь зелені після тривалої зими. Редис є прекрасним овочем для поповнення нестачі вітамінів. Вирощування редису досить просте заняття і його легко можна отримувати у відкритому грунті навесні і восени, а в теплиці – круглий рік. Розкриємо секрети, як виростити редиску в теплиці.

Вибір сорту

Перш ніж отримувати редис, необхідно підібрати сорти, що відповідають тепличним умовам. Вирощування редиски в теплиці взимку відрізняється від весняного і осіннього отримання продукції. Зараз розберемо, якими характеристиками вони повинні володіти для різних пір року.

Для зимового вирощування сорти повинні мати наступні властивості:

 • стійкість до низької освітленості. Взимку сонячне випромінювання помітно нижче і тривалість світлового дня менше, ніж в інші пори року. До того ж, часто спостерігається хмарність, яка не пропускає сонячне світло.
 • висока врожайність. Обслуговування теплиці вимагає високих фінансових витрат, щоб отримати рентабельну продукцію необхідно отримувати максимальний урожай.
 • строк зберігання коренеплоду. Іноді потік отримання продукції необхідно затримати, тому сорт повинен зберігати товарні якості як можна довше.

Вирощування редиски в захищеному грунті

В весняний і осінній періоди вирощування у сортів повинні бути наступні параметри:

 • стійкість до цвітушності. У весняний період збільшується довжина дня, і сорти схильні до раннього цвітіння швидко втрачають товарні якості, так як коренеплоди стають пухкими і несмачними.
 • швидке зав’язування і формування врожаю. Ранньостиглі сорти прискорено дають перші коренеплоди і можна виростити продукцію кілька разів на одному місці, що підвищує окупність тепличної споруди.
 • стійкість до хвороб і шкідників. Тепличні умови сприятливі не тільки для вирощування рослин, але й для поширення хвороб і шкідників.

Вирощування редиски в захищеному грунті

Ґрунтова технологія або вирощування редиски в теплиці навесні і восени

Вирощування редису цим способом використовується в теплицях, де є насипний грунт з підгрунтовим підігрівом або стелажі з шаром ґрунту не менше 15 см. В них зазвичай отримують ранній редис до посадки основної культури, якими можуть бути огірки або помідори або восени, після збирання рослинних решток.

Читайте:   Як побудувати зимову теплицю з опаленням - покрокова інструкція

Підготовка грунту

Включає в себе наступні дії

 1. знезараження теплиці. Якщо дозволяє опалювальна система, то грунт можна пропарити, нагріванням його до +70 градусів протягом 12 годин. Це дозволить знищити спори грибів, які викликають хвороби і личинки шкідників, але не зіпсує придатність грунту для вирощування. Щоб знищити інфекцію на внутрішній поверхні споруд використовують сірчані шашки. Їх запалюють, щільно закриваючи всі вікна і двері, і провітрюють через 24 години. Утворюється сірчистий газ, який знезаразить конструкцію і поверхню грунту.

Вирощування редиски в захищеному грунті

 • розпушування. Після вирощування будь-якої культури грунт ущільнюється під час робіт. Його розпушують або вскапують лопатою з подальшим розбиванням грудок вилами і граблями, або використовують бензиновий культиватор, з допомогою якого відразу отримують пухкий грунт.
 • внесення добрив. Збагачення харчуванням грунту проводять внесенням фосфору і калію, при цьому азотне живлення для редиски має бути невеликим. Оптимальним варіантом є внесення діамофоски нормою 40 г на кв. м

Підготовка насіння

З партії насіння відбирають найбільш великі коричневого кольору насіння. Вони мають найвищу схожість і енергію проростання. Проводять знезараження в розчині марганцевокислого калію 1 г на 100 г води протягом 20 хв, це дозволить знищити всю поверхневу інфекцію.

Вирощування редиски в захищеному грунті

Посів

Способів висіву насіння є кілька видів, включаючи ручний, стрічковий, сівалкою. З допомогою будь-якого методу необхідно витримувати рівномірність розподілу насіння на грядці. Відстань між рослинами повинна бути не менше 5 см, такої площі живлення буде достатньо для активного зростання, сіянці не будуть затінювати один одного.

Насіння після посіву повинні знаходитися на глибині більше 1 см, інакше при першому ж поливі вони спливуть на поверхню і не проростуть. Після присипання насіння грунтом, верхній шар ущільнюють за допомогою легкого котка або широкою дерев’яною дошкою для отримання хорошого контакту насіння і ґрунту. Після посіву обов’язково проводять рясний полив для стимулювання ростових процесів, але переливати небажано, це може призвести до загнивання насіння. Для дружного отримання сіянців грунт вкривають поліетиленом і відразу ж знімають після появи першого проростка.

Читайте:   Розкриваємо секрети раннього врожаю або коли садити редиску в теплиці

Роботи по догляду

Вирощування редиски, після отримання дружних сходів, включає в себе періодичні роботи по догляду за сіянцями. В основному вони включають в себе полив і, рідко, боротьба з шкідниками.

Так як урожай формується за короткий час, то не можна користуватися ніякими пестицидами та додатковими підгодівлями добривами, інакше продукція накопичить шкідливі речовини і буде непридатна для вживання. Можливих шкідників можна відлякати, посіпаючи рослини деревною золою або тютюновим пилом, які не надають шкідливого впливу на рослини і не погіршують якість коренеплодів.

Поливають сіянці регулярно, підтримуючи грунт у вологому стані. В залежності від температури повітря періодичність поливу може становити від 1 до 3-4 днів. Верхній шар небажано пересушувати, це може призвести до загибелі сіянців або погіршення якості коренеплодів.

Прибирання

Першу вибірку стиглої редиски проводять при досягненні 2-3 см в діаметрі. Спочатку висмикують лише самі великі коренеплоди в перші 2-3 збори, потім прибирають редис масово весь поспіль. Після збору його миють у воді. Потім зв’язують у пучки по 15-20 шт. або обрізають бадилля, але не корінці, і складають в поліетиленові пакети. При кімнатній температурі зберігати його можна не більше 2-3 діб.

Касетна технологія або вирощування редиски в теплиці взимку

Найбільш гігієнічне та фітосанітарне вирощування редису проводиться технологією з використанням пластикових касет. Її часто застосовують для зимового отримання продукції. До того ж редиска виростає більш солодка і соковита, ніж з грунту.

Технологія вирощування включає наступні моменти:

 1. підготовка касет. Для вирощування використовують 64-комірчасті касети з площею живлення однієї рослини 16 кв. см. Їх дезінфікують 1%-м розчином білизни і заповнюють субстратом. Його готують із суміші верхового торфу і вермикуліту в співвідношенні 4:1, з додаванням діамофоски 4 кг на куб. м готового субстрату. Касети після наповнення очищають від зайвої суміші з усіх боків.
 2. підготовка насіння. Краще використовувати відкаліброване сухе насіння, оброблене тірамом від кореневих гнилей, тому спеціальної підготовки не потрібно.
 3. висів в касети проводять вручну по одному насінні в кожну клітинку. Редиска має схожість близьку до 100%, тому не варто збільшувати кількість висіяних насіння, проріджування в касетах неприпустимо через велику ймовірність пошкодження сусідніх сходів.
 4. температурні умови. У період сходів підтримують +25 градусів. Перші проростки з’являються на 2-3 день, після цього опускають до +18 градусів вдень та +10 градусів – вночі. У час зав’язування коренеплоду не перевищують +23 градуси, інакше істотно знизиться якість продукції.
 5. водний режим. Полив проводять щоденний невеликою нормою, просто не допускаючи пересушування верхнього шару субстрату.
 6. освітленість. В зимові періоди доводиться використовувати додаткове освітлення ртутними лампами до 4 годин вранці та ввечері, так щоб загальна тривалість світлового випромінювання становила не менше 12 годин. Інакше зростання коренеплодів сповільнюється, що, до речі, можна використовувати для затримки збору врожаю, коли це необхідно. В інший час така процедура не використовується.
 7. прибирання врожаю. Редис зазвичай прибирають весь з однієї касети, так як при висмикуванні зсувається субстрат в сусідніх комірках і ріст рослин зупиняється. Продукцію з касет зазвичай реалізують в пучках, так як вона має підвищені споживчі якості і вартість.
Читайте:   Терміни посадки редиски

Вирощування редиски в захищеному грунті

Пропонуємо вибрати найбільш підходящий з представлених способів вирощування редиски в теплиці, забезпечивши себе і ринок живими вітамінами круглий рік.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*