Головна / Рослини на ділянці / Визначаємося з термінами посадки полуниці

Визначаємося з термінами посадки полуниці

коли краще садити полуницю

Кожен поважаючий себе дачник має на ділянці хоч одну полуничну грядку. А чому б і ні, адже ароматні солодкі ягоди гарні в будь-якому вигляді, як свіжі, так і в компоті або варення. Однією з головних завдань розведення культури є своєчасна посадка, адже саджанці повинні не просто вкоренитися, але і встигнути зміцніти до приходу холодів, а в деяких випадках – дати врожай вже в цьому сезоні. Деякі садівники воліють займатися цим восени, інші ж відкладають процес до весни. Як же визначити терміни посадки, щоб не прогадати?

Вибираючи час, коли садити полуницю, необхідно орієнтуватися на такі фактори:

  • вид садивного матеріалу;
  • мета розведення (для отримання саджанців або ягід);
  • сорт культури.

Які саджанці?

Кращий вибір – придбати саджанці з закритою кореневою системою або виростити їх самостійно в горщиках або касетах. Висаджувати такий матеріал варто на початку осені, адже до цього часу у кущиків сформуються хороші корінці, вони будуть міцними, легше перенесуть пересадку і швидко укорінятимуться, особливо якщо не пошкоджувати земляний ком, а просто перевалити саджанець з горщика на грядку. Крім того, до зими такі підросли кущики встигнуть закласти плодові бруньки.

терміни посадки полуниці

Посадковий матеріал з відкритою кореневою системою дасть більш високу приживлюваність при весняній посадці. Відправляючи такі рослини на грядки восени, є ризик, що вони не встигнуть зміцніти до заморозків.

Що стосується розсади «голубої» полуниці фріго, однозначно висаджувати її слід тільки навесні, і вже через три місяці можна буде знімати урожай.

Яка мета розведення?

Більшість дачників вирощують полуницю в “харчових цілях”, тобто для одержання ягід. Щоб вже наступного літа отримати перші ягідки, саджанці висаджують в кінці серпня.

Читайте:   Весняна посадка нарцисів: агротехнічні тонкощі

Якщо ж урожай не так важливий, як отримання нового посадкового матеріалу, тоді полуницю краще посадити в маточник навесні.

Вплив сорту на терміни посадкипосадка саджанців

Як відомо, полуниця буває ранньою і ремонтантної, у кожного виду свої особливості вегетаційного розвитку і свій час посадки, а саме:

Ранні сорти. Як розвиваються: зав’язують квіткові бруньки при короткому світловому дні і температурі в діапазоні від 16 до 18 градусів тепла. Нові розетки формують після дозрівання врожаю, на початку – середині літа. Нові рослини вкорінюються в серпні і вже у вересні закладають бруньки. Коренева система куща, яка розвинулася восени, живе до 9 місяців і відповідає за формування генеративних бруньок. Коли садити: серпень – початок вересня.

Ремонтантні сорти. Як розвиваються: на закладку буньок тривалість світлового дня не впливає, але такі сорти більш теплолюбні. Коли садити: щоб отримати урожай вже в липні-серпні поточного року, садити краще в квітні.

Що стосується літньої посадки, то сенсу в ній немає. Висока температура та відсутність вологи зроблять свою справу: навіть якщо саджанці приймуться і переживуть залишок літа, хороших корінців вони не наростять і можуть загинути взимку, крім того, плодові бруньки у таких умовах не сформуються.

Відео про те, коли краще садити полуницю


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*