Головна / Сад та Город / Терміни посадки редиски

Терміни посадки редиски

Терміни посадки редиски

Редиска – одна з перших весняних овочів і, мабуть, самий доступний у фінансовому плані. У той час, коли ціни на перші огірки і помідори зашкалюють, невеличкі, червоні соковиті коренеплоди цілком можна собі дозволити. Однак одним з оптимальних варіантів забезпечити себе вітамінами є домашнє вирощування, адже свої овочі завжди самі натуральні, а от про якість покупних, які невідомо чим підгодовували, ще можна посперечатися.

Щоб одержати смачні коренеплоди з солодкою м’якоттю, необхідно знати, коли можна садити редиску. Ця культура відрізняється коротким вегетаційним періодом і непоганою стійкістю перед заморозками, але вимоглива до кліматичних умов. Занадто ранній посів насіння у відкритий непрогрітий грунт з нічними мінусовими температурами приводить до вимерзання сходів, а при пізній посадці м’якоть втрачає свої смакові якості, стає жорсткою і гіркою.

Терміни посадки

Після посіву насіння перший урожай редиски можна отримати вже через місяць, а деякі ультраранні сорти дозрівають і того швидше, за 20 днів. Це дає можливість висаджувати редиску не тільки навесні, але і протягом усього року при наявності теплої теплиці. Все залежить від того, коли потрібно одержати врожай.

В цілому садити редиску можна:

  • навесні;
  • влітку;
  • під зиму;
  • взимку.

Оптимальна температура для росту та формування плодів редиски становить від 15 до 20 градусів тепла (рослина витримує короткочасні заморозки до 3 градусів морозу). Із статті коли садити редиску в теплиці, ви можете дізнатися як отримати ранній врожай цього овоча.

Весняні строки посіву

Залежно від місцевих кліматичних умов у відкритий ґрунт насіння висівають зазвичай у березні. У регіонах з пізньою весною строки посадки зсуваються на квітень місяць.

Читайте:   Як робиться сівалка для редиски і які в неї переваги

Щоб захистити сходи від нічних мінусових температур, ранню весняну посадку краще робити в теплицю, криту склом, тоді посіяти насіння можна в першій половині березня. В плівкові теплиці садять в кінці березня, а з початку квітня вже спокійно можна висівати насіння у відкритий грунт, прикриваючи сходи перший час плівкою.

Відкладати весняний посів пізніше, ніж до середини травня, немає сенсу: у цей час вже стоїть дуже тепла погода, та й світловий день подовжується, що призводить до стрілкування.

Коли сіяти редиску влітку

Прискорене дозрівання врожаю дозволяє отримати соковиті коренеплоди і на початку осені. Для цього насіння висівають в кінці літа, в серпні. Найчастіше використовують пізньостиглі сорти редиски, які добре зберігаються.

При літньому посіві особливу увагу слід приділити поливу: коренева система редиски розвинена слабо і без достатньої кількості вологи про врожай залишиться тільки мріяти.

Особливості підзимового посіву

Деякі городники практикують підзимовий посів редиски, адже насіння добре зимують у грунті, плюс ще можна заощадити час на весняних роботах. Грядку потрібно приготувати на початку осені, перекопавши її і внести добрива (компост, подвійний суперфосфат і сірчанокислий калій). Зверху ділянку краще накрити плівкою.

підзимовий посів редиски

Приступати до підзимового посіву треба, коли встановиться стабільна прохолода – не раніше кінця листопада, а то і в грудні (залежно від регіону). Засіяні грядки засипають торфом або заздалегідь заготовленим сухим грунтом і накривають снігом.

Для зимового вирощування редиски, природно, потрібно мати спеціально обладнане приміщення, тобто опалювальну теплицю.

Відео про посів редиски весною у відкритий грунт


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*