Головна / Сад та Город / Як доглядати за садовою суницею навесні

Як доглядати за садовою суницею навесні

Як доглядати за садовою суницею навесні

На квітень і травень припадають найвідповідальніші роботи у вирощуванні суниць – саме в цей час закладається і формується майбутній урожай ягід. Ми розповімо, як правильно доглядати за суницею навесні, щоб вже на початку літа вона віддячила вас смачними і ароматними ягодами.

Садова суниця любить ретельний догляд навесні: розпушити, обробити, підгодувати, замульчувати, полити, вчасно зібрати… Клопотів у садівника чимало, але саме дотримання всіх агротехнічних правил дозволяє їм пишатися зібраним урожаєм.

Садова суниця: догляд за правилами

Початок робіт на посадці суниці визначається не за календарем, а погодними умовами.

Перевірка і відновлення суничника

Як тільки зійде сніг, досвідчені садівники намагаються сховати грядки агроволокном або плівкою, натягнувши їх на дротяні дуги, щоб укривний матеріал не торкався рослин. Повітряна «подушка» захистить суницю від можливих поворотних заморозків.

Коли встановиться стабільна тепла погода, укриття знімають, а посадки очищають від минулорічного засохлого листя і вусів, зрізуючи їх ножицями або садовим секатором. Загиблі рослини видаляють.

Бажано відразу ж розпушити грунт, щоб зберегти накопичену вологу, і обробити рослини бордоською рідиною (1%), щоб запобігти поширенню шкідників і хвороб.

На порожнечі, що утворилися підсаджують нові розетки. Щоб простимулювати коренеутворення, кущики садової суниці підгортають землею.

Посадка суниці

Висаджувати розсаду суниці у відкритий грунт можна, коли грунт прогріється до +10°с Перед посадкою грунт можна злегка зволожити, якщо земля суха. Як правило, в квітні садова суниця не вимагає додаткового поливу.

Читайте:   Якісний посадковий матеріал: гарантія схожості і збереження сортових ознак

Бажано відразу після посадки або відновлення мульчувати суничник стружкою, соломою, іншим натуральним матеріалом або спеціальної мульчуючою плівкою.

Врахуйте, що у суниці, вирощуваної на замульчованій ділянці, ягоди будуть готові до збору трохи пізніше, ніж у суниці, вирощуваної на агроволокні або спеціальній плівці.

Догляд за ремонтантними сортами суниці включає обов’язкове видалення квітконосів протягом місяця після посадки, щоб основне живлення відразу витрачалося на формування потужної кореневої системи, а не закладку врожаю.

Садова суниця: догляд за правилами

Захист від хвороб і шкідників

Друге профілактичне обприскування суниці проти хвороб і шкідників потрібно провести ще до цвітіння, коли у рослин інтенсивно відростають листя. Для цього використовують контактні фунгіциди та інсектициди. Обробку ще раз повторюють вже після цвітіння.

Якщо в період цвітіння рослини уражаються суничним довгоносиком, використовувати хімічні препарати не можна. В такому випадку допоможе настій часнику або інші народні засоби захисту рослин.

При рясних дощах в період плодоношення суниці схильні до сірої гнилі і борошнистої роси. Щоб запобігти хворобі, під рослини слід розстелити агроволокно, солому або стружку. Це, до того ж, послужить захистом від бур’янів.

Харчування

Якщо грунт на ділянці під садовою суницею родюча, додаткових підгодівель в перший рік вирощування може не знадобитися. Однак для підвищення врожайності в першій половині квітня, коли рослини відрощують листя, їм необхідний азот, при цвітінні — фосфор, в період плодоношення — азот, фосфор і калій. Добрива вносять, поливаючи суницю або обприскуючи по листю.

При вирощуванні садової суниці на одному місці більше трьох років додаткове харчування обов’язково.

Полив

У травні, коли на садовій суниці вже утворюються плоди, посадкам необхідний регулярний полив, особливо при сухій і жаркій погоді.

Читайте:   Сорти гарбуза: твердокорі, великоплідні, мускатні

Коли настане пора врожаю, поливи проводять тільки після збору ягід. Якщо полити рослини до збору ягід, вони втрачають смакові якості і легко піддаються механічним пошкодженням під час перевезення.

Збір ягід

У південних регіонах ранні сорти суниці починають плодоносити вже з другої декади травня, однак масовий збір врожаю припадає на кінець травня – початок червня. Ваша турбота – встигати вчасно збирати і переробляти урожай!

Пересадка суниці

В кінці травня – початку липня молоді розетки суниці можна укоренити в окремі ємності, і вже через 15-20 днів розсада буде готова до висадки на новому місці. Попередньо ділянку обробляють, удобрюють і мульчують.

Секрети весняного догляду за суницею

  • Якщо вирощуєте суницю під плівкою, обов’язково провітрюйте укриття протягом дня.
  • При можливих зворотних заморозках суниці у відкритому грунті необхідно вкрити спанбондом.
  • Регулярно прополюйте грядки, видаляючи бур’яни.
  • У травні регулярно видаляйте вусики у суниці, залишаючи лише деякі для отримання посадкового матеріалу.

Відео: Як доглядати за суницею навесні

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*