Головна / Сад та Город / Як вирощувати лохину на дачі: особливості посадки і догляду за ягодою

Як вирощувати лохину на дачі: особливості посадки і догляду за ягодою

Як вирощувати лохину

Лохина – це не тільки смачна, але і дуже корисна ягода, багата вітамінами і мікроелементами. Ще не так давно вважалося, що ця ягода росте виключно в лісі, проте останнім часом вирощування лохини на дачі стає все більш поширеним. Спробуйте і ви посадити садову лохину на своїй ділянці.

У нас найчастіше зустрічається вирощування лохини як бізнес. Однак виростити її по силам і звичайним дачникам: в українських умовах найбільш добре себе показали ранні і середньостиглі сорти малини, які при правильному догляді можуть плодоносити кілька десятиліть.

Вибір місця і підготовка ґрунту для посадки лохини

Для вирощування лохини на дачі необхідна ділянка землі з вологим, кислим грунтом (у межах рн 4,3 – 4,8), у якому високий вміст гумусу. Ділянка під посадку обов’язково повинна бути з хорошим дренажем, а ґрунтові води повинні залягати не ближче, ніж за півметра від поверхні.

Можна заздалегідь підготувати ґрунт до садіння, штучно збільшивши її кислотність. Для цього за сезон до посадки рекомендується внести в землю (не в ряди, а на всю ділянку) гранульовану сірку. Вона наситить грунт бактерії, які додадуть їй оптимальний рівень кислотності. Можна використовувати і порошок, вносячи його в ґрунт за 6 місяців до посадки малини (не більше 4 кг на сотку!).

Як вирощувати лохину

Лохина: посадка і догляд

Посадку лохини найкраще робити рядами, відстань між якими має бути не менше 2,5 метрів. Між самими кущами слід залишати проміжок 80 см, а перед посадкою лунки рекомендується ретельно зволожити. Проводити посадку можна восени або навесні – залежить від сорту.

Читайте:   Сорти картоплі - опис, характеристики і фото

Догляд за садовими лохиною включає в себе наступні моменти:

  • Полив проводиться шляхом дощування, в жарку пору року здійснюється два рази в тиждень, в прохолодну – один;
  • Добриво – проводиться з метою підвищення кислотності ґрунту. Для цього використовується азот, який вноситься в кількості 10-25 кг на гектар насаджень. Також можна удобрювати лохину фосфором (60 кг на гектар) і калієм (50-100 кг на гектар). Поживні мікроелементи вносяться позакореневим методом;
  • Мульчування – здійснюється за допомогою тирси, які перед внесенням обов’язково компостуються. Товщина шару мульчі становить приблизно 8-10 см;
  • Обрізка – проводиться ранньою весною, при цьому обрізаються підмерзлі і пошкоджені пагони. Фахівці рекомендують обрізати кожну шосту гілку з куща;
  • Захист від захворювання – найбільш частим захворюванням лохини є деревний рак. Якщо ви виявили ним уражені пагони з характерними темними плямами, то їх потрібно негайно обрізати і спалити.

Розмноження та збір врожаю лохини

Розмножується лохина, в основному, живцями. Держак зрізається з материнського куща на 4 пуп’янка, а його рекомендована довжина становить близько 14 см. При цьому нижній зріз повинен бути косим, а верхній – прямим.

Держак висаджується в контейнер з піщано-торф’яний грунтом і накривається склом або плівкою. Висаджувати лохину у грунт можна навесні наступного року.

Якщо ви все зробили правильно, то в липні-вересні можна вже збирати врожай лохини. Найкраще робити це вранці, після випаровування роси. Зібрані ягоди можна зберігати до двох тижнів, вживати в їжу в свіжому вигляді або пускати на консервацію.

Останнім часом вирощування лохини також є перспективним і прибутковим бізнесом в Україні.

Дивіться відео де і як вирощують лохину в Україні:

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*