Головна / Сантехніка / Чим закрити щілину між ванною і стіною: корисні поради

Чим закрити щілину між ванною і стіною: корисні поради

Зазор або щілина між стінами і ванною можуть завдати багато неприємностей, особливо у випадку, коли ви будете приймати душ. Навіть найменший шов спричинить за собою неприємні наслідки. Під ванною, як мінімум, почне розвиватися цвіль, а в гіршому випадку ви можете підтопити сусідів. Після прочитання цієї статті, ви дізнаєтеся, чим закрити щілину між ванною і стіною. Крім цього пояснимо, як уникнути його утворення.

Чим закрити щілину між ванною і стіною

 

 

Причини утворення зазорів і способи їх запобігання

У найпоширеніших випадках причиною утворення різних щілин між стіною і ванною є невідповідність геометричних пропорцій самої ванни до габаритів приміщення. Ванна сама по собі має малі розміри яких не витримані прямі кути. З такою ситуацією цілком можна боротися, це не так страшно. Але все ж будь-яку неприємну ситуацію краще передбачити, чим в результаті усувать.

Розберемо найпоширеніші помилки, яких припускаються при ремонті, які тягнуть за собою утворення зазорів різних розмірів між стіною і ванною.

Поширені помилки:

  • Як зазначалося вже вище, кути не витримані під кутом 90 градусів і якщо не дотримана основна геометрія приміщення. Вина у цих випадках безсумнівно лежить на укладчику плитки. Він приділив не належну увагу цьому моменту.
  • Ванна була встановлена несвоєчасно. Досвідчений і мудрий кафельщик облицьовує стіни плиткою тільки після установки ванни. В результаті кахель спирається на борти ванни і перешкоджає утворенню зазору уздовж її самої довгої сторони. Якщо вам здасться, що при такому підході доведеться монтувати плитку на великий масивний шар клею, то огляньте кути кімнати – можливо вони закруглені. За допомогою перфоратора цю округлість слід видалити.
Читайте:   Зворотний осмос: фільтр, вода, система, своїми руками

Чим закрити щілину між ванною і стіною

  • Спочатку куплена маленька ванна. Це дуже поширена причина. Всі ванни мають стандартні розміри, а приміщення немає. Наприклад, відстань між стінами становить 1.69 м, і ванну з довгою 1.7 метра вже встановити не вийде. Люди купують коротку ванну – 1.6 метра і в результаті утворюється величезний зазор. У такій ось ситуації слід проштробити стіну і вмонтувати ванну насильно. Така операція для досвідченого майстра не буде складною.

З причинами виникнення зазорів і способами їх запобігання розібралися. Але що ж необхідно робити у випадках, коли цей нюанс заздалегідь був не передбачений.

Закладення швів між стіною і ванною. Способи усунення зазорів різних розмірів

Існує 2 типи стандартних виробів ніж можна закрити щілину між ванною і стіною. Це можливо у випадку, якщо розмір зазору не перевищує 30 мм. Зробити це можна за допомогою плінтуса або т.зв бордюрною стрічкою. Обидва матеріали допоможуть повністю позбутися від проблеми і що найголовніше на дуже тривалий термін, якщо звичайно ж все зробити правильно.

  • За допомогою пластикового плінтуса можна закрити щілину до 15мм. Вироби такого типу встановлюються за допомогою силікону.

Для початку необхідно зробити для плінтуса міцне снування.

Щілину рекомендується замазувати спеціальним клеєм для настінного кахлю. Якщо зазор має ширину не більше 10 мм, то слід використовувати силікон світлого кольору і просто заповнити їм шов.

Після висихання клею або силікону, на кут клеїться плінтус. Його основне призначення – декорування цього з’єднання. У разі, якщо зазор дуже маленький (не більше 5 мм), то доцільніше замість громіздкого плінтуса використовувати зовнішній кут для кахлю. Перфоровану його частину слід зрізати і приклеїти на силікон.

Чим закрити щілину між ванною і стіною

Зайві залишки силікону досить просто видаляються з поверхні ванни ганчіркою . Для цього слід змочити ганчірку в мильній воді.

  • Бордюрна стрічка – це по суті гума, що знаходиться на самоклеючій основі. При її використанні можна герметизувати і окультурити внутрішній і зовнішній кут. Так само, як і з плінтусом, слід гарненько закрити зазор клеєм для кахлю перед установкою. З бордюрної стрічкою ніякий силікон використовувати не потрібно. Складові силікону негативно взаємодіють з стрічкою з-за чого вона згинається і відклеюється. Встановлюється така стрічка дуже просто – необхідно зняти захисний папір з клейкого боку, поле чого стрічка наклеюється однією стороною на ванну, а інший на плитку. Всі поверхні повинні бути сухими. За допомогою бордюрної стрічки можна усунути щілину шириною до 35 міліметрів. Бордюрна стрічка буває різних розмірів, її слід купувати тільки після виміру ширини щілини.
Читайте:   Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Це все дуже добре, але як закрити стик між ванною і стіною з шириною понад 35 міліметрів. Що робити в таких випадках? У цьому випадку є тільки один правильний вихід – закрити його плиткою. Однак для початку слід виготовити надійне снування. Для запобігання опадання розчину, під ванну необхідно встановити невелику опалубку у вигляді дошки необхідної ширини.

Щоб дошка не падала, її слід підперти знизу ще кількома дощечками.

Чим закрити щілину між ванною і стіною

Після чого готується цементно-піщаний розчин і заливається в поглиблення, що утворилося . Для додавання такій основі надійності, його слід про армувати шматком дроту або металевої сітки. Опалубка прибирається, коли розчин посіріє і застигне. Тепер можна зверху покласти кахельну плитку. Для краси, од плитки можна встановити зовнішній куточок. Плитку слід укладати з невеликим ухилом до ванни. Так ви забезпечите стік води з утвореного майданчика. Якщо ви не зробите мінімальний ухил, то там буде застоюватися вода, і через час там утвориться цвіль.

Так от вирішуйте питання, чим ефективніше закрити щілини між ванною і стіною.

Можна використовувати абсолютно будь-який матеріал, який ви порахуєте потрібним. Слід лише враховувати герметичність з’єднання і звичайно ж зовнішній вигляд.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*