Головна / Сад та Город / Як правильно садити яровий часник навесні

Як правильно садити яровий часник навесні

Як правильно садити яровий часник навесні

Вирощування ярого часнику стає все більше популярним серед городників завдяки легкості його посадки і відмінної лежкості цибулин. Які ж основні правила посадки цієї незамінної в кулінарії рослини?

Що таке яровий часник?

Перш, ніж приступити до вирощування ярого часнику, давайте розберемося, що таке яровий часник і як його відрізнити від озимого.

Яровий часник за розміром менше озимого, має кілька витків зубків і не має стрілки. Він саджається навесні, викопується восени, зберігається в домашніх умовах протягом року-двох і при цьому не псується, за що і любим городниками.

Яровий часник найкраще садити, як тільки зійде сніг. Так як посадка часнику здійснюється ранньою весною, то додаткового пророщування зубчикам не потрібно. Часник починає проростати в землі при температурі ґрунту +3-5°С і не боїться легких заморозків.

Для весняної посадки часнику використовуються тільки перші великі зубки його головки. Внутрішні зубки для посадки ярого часнику не годяться, так як з них часник виросте дуже дрібним. Їх можна посадити на зелень в іншому ряду, щоб не переплутати з основним часником.

Як правильно посадити яровий часник

За день до посадки необхідно розділити часник на зубки і замочити на добу в теплій воді +40-45°с з додаванням фунгіцидів, якщо якість часнику не дуже хороша. Або в розчині марганцю – для часнику хорошої якості.

Як правильно посадити яровий часник

Це допоможе провести знезараження зубчиків і збудить їх від зимової сплячки. Можна застосувати стимулятор росту (при бажанні). Після замочування часник не сушать, а відразу приступають до висаджування.

Правильна посадка ярого часнику в грунт проводиться наступним чином:

  1. Ділянка для висаджування часнику повинна бути сонячною і захищеною від вітру;
  2. Грядку для висаджування часнику бажано підготувати з осені. На зиму можна додати органічні добрива: бадилля моркви, буряка, а навесні, поверх грунту, насипати перепрілу тирсу;
  3. Для посадки необхідно зробити борозни і посипати біогумусом (можна придбати в магазині) і золою;
  4. Незважаючи на те, що ґрунт після зими зволожений, перед посівом необхідно ретельно полити землю в борозенках;
  5. Замочений у марганці або фунгіциді яровий часник виймається з ємності і на кілька хвилин кладеться в солону воду;
  6. Висаджуються зубчики часнику на відстані 10 см один від одного;
  7. Посаджений часник присипається землею, грунт мульчують і чекають сходів. Перші паростки з’являться через два тижні.
Читайте:   Як відрізнити сорти озимого часнику від ярого

Надалі для профілактики грибкових захворювань посипайте поверхню грунту золою. Використовувати хімікати при вирощуванні часнику не рекомендується.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*