Головна / Сад та Город / Як збільшити урожай огірків: поради

Як збільшити урожай огірків: поради

Як збільшити урожай огірків

Огірки вирощують повсюдно. Але не завжди городникам вдається отримати хороший урожай цих представників сімейства гарбузових. Які ж умови, завдяки яким можна виростити високий і якісний урожай?

Для того, щоб отримати хороший урожай огірків досить дотримуватися простих правил і рекомендацій. Ми пропонуємо скористатися нашими простими порадами:

1 Оскільки огірки теплолюбні, садити їхнє насіння слід, коли температура повітря вночі не опускається нижче п’ятнадцяти градусів тепла. Для посадки потрібна родючий, але досить пухкий грунт.

2 По північному краю грядок можна посадити кукурудзу або соняшник у дві смуги. Вони утворюють перешкоду, яка буде захищати огіркові посадки від протягів і холодного вітру. Якщо вирощування проводиться в промисловому регіоні, треба захистити огірки від кислотних дощів. Їх можна садити під кронами розлогих дерев (наприклад, яблунь, слив, волоських горіхів), з південної сторони від штамбів. Якщо таке неможливо, гряди захищають, натягнувши над ними маскувальну сітку або прозору плівку. Її кріплять на вбитих у землю кілках (дерев’яних, пластикових або металевих).

3 Потрібно не забути і про ротації овочевих культур. Огірки будуть добре рости там, де раніше росли капуста, бобові, цибуля і часник. Вирощувати огірки на одних грядках можна не більше двох років, після чого слід зробити перерву тривалістю мінімум у 4 роки.

4 Насіння необхідно сіяти рядами з відстанню між ними 35-40 см, а між окремими рослинами в ряду – 20 сантиметрів. З допомогою сапи роблять борозни глибиною два сантиметри. У них з кроком 20 см опускають по 3 зернини. Засипають землею, злегка трамбують і поливають. Якщо садити поруч рослини різних сортів, покращиться їх запилення та плодоношення.

5 Коли на рослинах з’явиться по 3 справжніх листочки, їх проріджують, залишаючи самі сильні екземпляри. При цьому відбраковані проростки не висмикують із землі, а зрізують секатором на рівні грунту, щоб не пошкодити коріння залишилися огірків. Протягом наступного місяця потрібно видаляти бічні пагони, які виростають з точок росту перших чотирьох листочків. Так сформується сильна коренева система. У старих сортів огірків на центральних стеблах ростуть лише чоловічі квітки, тому їх верхівки прищипують на висоті 25 см від землі. Основні стебла сучасних гібридів не вимагають прищипування, так як на них росте багато жіночих квітів, які мають зав’язі. Не варто видаляти всі чоловічі квіти, адже вони запліднюють жіночі. Але якщо на рослинах є лише чоловічі квітки, зростання квітів з зав’язями можна спровокувати, припинивши на тиждень полив.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*