Головна / Електрообладнання / Як вибирати сонячні батареї для дому

Як вибирати сонячні батареї для дому

Як вибирати сонячні батареї для дому

Сонячні батареї для дому, особливо в умовах постійних перебоїв з електрикою, – найкраще рішення проблеми енергопостачання. Але перш, ніж купувати це не найдешевше обладнання, потрібно зрозуміти, які саме панелі краще брати, від чого залежить їх вартість, і як вона співвідноситься з ефективністю їх роботи.

При виборі сонячної батареї важливо звернути увагу на такі параметри:

  • потужність;
  • габарити;
  • матеріал виготовлення;
  • напруга і струм;
  • діапазон робочих температур;
  • гарантійний період експлуатації.

Всі ці фактори, природно, впливають на вартість панелей, але при цьому ціна не повинна бути основним критерієм при виборі.

Фірма-виробник і якість

Вартість сонячних батарей варіюється в досить широких межах і залежить не тільки від потужності, габаритів і робочого ресурсу. Величезне значення має фірма-виробник та особливості її виробничого процесу. Справа в тому, що лише кілька виробників з світовим ім’ям виготовляють геліопанелі з компонентів власного виробництва. Їх структура повністю вертикально інтегрована, якість виробів контролюється на кожному етапі і відповідає всім стандартам. Такі фірми працюють на ринку не менше 5 років (зазвичай близько 10 років). Купити такої якості сонячні батареї для дому можливо тут https://elektrovoz.lviv.ua/products/category/1859072 в інтернет-магазині електротоварів “Електровоз”.

Переважна ж більшість фірм займається лише складанням панелей, які закуповуються на стороні складовими частинами. Вартість їх звичайно нижче, але якість часто сумнівна. Перш, ніж вибрати панелі таких компаній, потрібно ретельно вивчити репутацію фірми, відгуки споживачів і наявні сертифікати на продукцію.

сонячні батареї

Ціна

Вигоду від встановлення сонячних батарей дуже часто оцінюють не за загальною вартістю обладнання, а з вартості одного вата виробленої енергії. Звичайно, цей параметр досить сильно варіюється, але в цілому для панелей з аморфного кремнію він становить 0,9-1,1$/Вт, для мікроморфного кремнію (нове покоління технологій виробництва аморфного кремнію) – 1-1,2$/Вт. Для кристалічних батарей вартість вата становить приблизно 1,3-1,5$ у моделей з моноячейками та 1,1-1,3$ для полікристалічних варіантів.

Читайте:   Подвесной светильник: виды, особенности, применение

Місце встановлення

Важливо заздалегідь продумати, де і як будуть розміщені сонячні батареї. Так, якщо місце установки має обмежені розміри (наприклад, дах будинку), то краще підібрати моделі з монокристалічними фотоячейками. При рівній потужності вони будуть мати менші розміри, ніж панелі з полікристалів або гнучкі варіанти.

сонячні батареї місце встановлення

Якщо ж встановлювати батареї можна окремо (припустимо, на окремих стійках), то можна віддати перевагу полікристалічним панелям. Вони трохи дешевше монопанелей. Відмінний варіант – тонкоплівкові батареї, вони мають більшу площу, ніж кристалічні, але набагато ефективніше працюють в умовах похмурого, розсіяного освітлення.

Напруга

Тут все залежить від того, для яких цілей купуються сонячні батареї. Так, для зарядки дрібної техніки краще вибрати моделі з невеликою (не більше 9 В) напругою на виході. У комплекті до них краще відразу придбати акумулятор для зарядки техніки ввечері або в похмуру погоду. Для ноутбуків і середньої по енергоємності техніки підійдуть моделі з 12-19 В. А ось для домашніх енергосистем потрібні батареї 24 В (або більше) на виході.

Як вибирати сонячні батареї для дому

Енергосистема на сонячних панелях

Потужність

Необхідна потужність панелей залежить від кількості необхідної добової електроенергії і розраховується заздалегідь. Щоб визначити її, потрібно потужність кожного енергоносія, який буде працювати від геліопанелей, помножити на добовий час роботи (у годинах) і скласти отримані результати. У підсумку вийде добова норма споживання. Масив сонячних батарей повинен перекривати по потужності це значення.

Термін використання

В цілому робочий ресурс сонячних батарей розрахований на 20-25 років. Однак з плином часу їх виготовлення починає поступово знижуватися через природне старіння елементів батарей. В результаті падіння потужності може досягти 20% за 20 років використання. Кожен виробник встановлює для своєї продукції певний термін, протягом якого він гарантує повне збереження продуктивності (або падіння не більш ніж на 5%). При покупці треба звертати увагу саме на нього.

Читайте:   Надежная защита проводки - залог безопасности в доме

Додаткові параметри

Також при виборі сонячних панелей (неважливо, для дачі, дому або для інших потреб) треба враховувати такі фактори, як температурний коефіцієнт і допустиме відхилення потужності. Коефіцієнт показує, який вплив справляє на продуктивність панелі пониження/підвищення температури. В ідеалі зміни температур взагалі не повинні впливати на вироблення електроенергії, тому, чим нижче цей коефіцієнт на градус, тим краще.

Відхилення за потужністю вказується виробником і показує, як може фактично бути змінені вироблювана потужність. Приміром, якщо паспортна потужність становить 100 Вт, а відхилення – ±5%, це означає, що в дійсності панель буде видавати 95-105 Вт. При розрахунках енергоспоживання краще враховувати мінімальне значення цього діапазону, а не середнє.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*