Головна / Як побудувати дім / Купуємо квартиру: як уникнути помилок?

Купуємо квартиру: як уникнути помилок?

Купуємо квартиру

Покупка квартири є глобальною подією для будь-якої людини. І початковий етап цього довгого процесу – огляд і вибір відповідного варіанту. Підводних каменів тут безліч, і щоб застрахувати себе від можливих неприємностей, зберегти свій час і нерви, краще все-таки співпрацювати з ріелторським агентством.

Придбати житло можна двома способами: купити квартири від забудовника чи на вторинному ринку. Які кардинальні відмінності спостерігаються між ними?

Квартира від забудовника

З переваг можна відзначити значну різницю в ціні в порівнянні з «вторинки» (зазвичай вона становить 10-15%), можливість планування житла по своєму смаку і відсутність проблем з комунікаціями, так як все ще новеньке.

Квартира від забудовника

Уподобавши квартиру в новобудові, варто оцінити не лише її майбутні перспективи, але і обстановку навколо будинку – стан під’їзних доріг, наявність місць для паркування, дитячих майданчиків, медичних установ, школи або дитячого садка, кількість торгових точок і їх близькість до будинку. Враховуйте і який вид відкривається з вікна, чи не будується перед вікнами чергова багатоповерхівка.

Мінусів тут теж вистачає: по-перше, поки будинок добудують, пройде чимало часу, а якщо компанія збанкрутує, то можна залишитися і без грошей, і без бажаної житлоплощі, по-друге, договір слід укладати безпосередньо із забудовником, а не з якою-небудь дочірньою компанією холдингу. ЇЇ назва буде зазначена в дозволі на будівництво. Якщо угода відбувається через посередника, то ознайомтеся з документами, що дають йому право розпоряджатися житловою площею – це договір агентування або доручення.

Головні документи, що ви повинні побачити і вивчити це

  • дозвіл на будівництво;
  • свідоцтво про реєстрацію права власності на дану ділянку землі або договір оренди під забудову;
  • проектну документацію, схвалену державної будівельної експертизою.
Читайте:   Как не допустить ошибок при покупке квартиры

Також слід перевірити цільове призначення земельної ділянки, на якій зводиться житловий комплекс і вид дозволеного використання.

Відмінною якістю при невисокій ціні відрізняються квартири в новобудовах Львову, які представлені в житловому комплексі “ПАРУС PARK” . Пропозиція привабливо ще й тим, що в самому дворі буде розташована паркова зона, а неподалік знаходиться добре розвинена інфраструктура.

На сайті paruspark.lviv.ua перераховані пропозизиції з докладним описом. Тут можна знайти інформацію про квартири, які запропоновані покупцеві на сьогоднішній день. Інформація регулярно оновлюється, тому всі відомості актуальні.

квартири у львові від ПАРУС PARK

І ще один нюанс: остаточну обробку доведеться здійснювати тільки після усадки будинку, і пару років, як мінімум, сусіди будуть шуміти практично цілодобово, облаштовуючи свої квартири. Але оскільки ви теж будете зайняті аналогічною роботою, може це і не сильно зашкодить.

Вторинне житло

Головне достоїнство такого придбання – це можливість переїхати відразу. На які моменти слід звернути увагу в цьому випадку?

Починаємо знову ж таки з місцезнаходження: зупинки міського транспорту повинні бути близько, але від основних транспортних магістралей краще триматися подалі, інакше вікна в квартирі доведеться завжди тримати закритими наглухо.

Стан двору, будинку та під’їзду: здійснюється за ними регулярний догляд або все запущено, працює ліфт і сміттєпровід.

 

Вторинне житло

В квартирі соромитися не варто – необхідно перевірити комунікації, напір води, стік води у ванні і кухонній раковині, батареї і підлоги. Якщо ви плануєте відразу робити ремонт, тоді на обробку можна не звертати увагу, набагато важливіше, щоб не було тріщин, цвілі, слідів грибка та інших «сюрпризів».

Зверніть увагу на перепланування: в цегляних будинках несучі зовнішні стіни, тому внутрішні дозволяється зносити, в панельних будинках внутрішні стіни зроблені несучими, так що навіть арки повинні бути побудовані з посиленням. У будь-якому випадку кожне перепланування повинно бути узаконене і зазначене у плані БТІ.

Читайте:   Як і де застосувати полиці в спальні

Особлива увага – юридичній стороні продажу даної квартири – її історія повинна бути перевірена досконально, щоб після покупки не з’явилися не зареєстровані, але особи які мають право проживання мешканці, родичі з місць ув’язнення або психдиспансеру; щоб квартира була без обтяження: не в заставі, на неї не накладено арешт і т. д.

Якщо за невеликий період у квартири змінилося кілька власників, краще відмовитися від її покупки, так як простежити її історію під силу тільки досвідченому юристу. Коли квартира продається за дорученням не зайвим буде поцікавитися – чи не відкликане воно. Не варто поспішати в цьому питанні, адже на кону ваше майбутнє житло. Виконуючи ці нескладні рекомендації, ви зможете убезпечити себе від багатьох проблем і жити в своїй новій квартирі спокійно, без судових розглядів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*