Головна / Опалення / Як вибрати дров’яну піч-камін для заміського будинку?

Як вибрати дров’яну піч-камін для заміського будинку?

Як вибрати дров'яну піч-камін для заміського будинку?

Печі-каміни з живим вогнем, як правило, асоціюються з затишком, домашнім теплом. Сучасні аналоги виробляються з металів і користуються популярністю у домовласників. Як підібрати з усього асортименту найбільш оптимальний варіант для дому? Читайте огляд сучасних дров’яних печей-камінів для дому і дачі, і робіть правильний вибір.

Що таке піч-камін?

З практичної точки зору камін на дровах – це вдосконалений аналог дров’яних пічок-буржуйок. Даний гібрид поєднує в собі:

  • камін, обладнаний димоходом з нержавіючої сталі і захисними дверцятами з металу або жаростійкого скла;
  • плиту невеликих розмірів для приготування їжі.

Загальна комплектація дров’яної печі-каміна підбирається покупцем індивідуально, тобто за бажанням клієнта в набір включається мала духовка, дровниця, зольник, пристрої контролю припливу повітря та інші елементи. Періодично комплекс потрібно прочищати від сажі та золи.

В будинок з водяним опаленням відмінно підійде модель з таким функціоналом як теплообмінник, що забезпечує одноконтурний обігрів на площі не більше 100 кв. м. Аналогічно працюють калориферні дров’яні модифікації з повітряною системою (через повітроводи). Зрозуміло, витрати твердого палива зростають, але відсутність газової магістралі і централізованого теплопостачання і, як результат цей варіант печі-каміна є оптимальним.

Влаштування димоходу дров'яного каміна

Влаштування димоходу дров’яного каміна

Дров’яні печі-каміни для дачі та будинку, рідше – вітчизняного виробництва, обладнуються декоративними порталами з керамічними, емалевими або литими вставками, що забезпечують привабливий зовнішній вигляд. Розрізняють 2 основних типи камінів – стаціонарні і мобільні. Останні реалізуються як дров’яні печі-каміни для дачі тимчасового проживання, відрізняються компактністю і простотою збирання-розбирання.

За місцем установки виділяють:

  1. Пристінні.
  2. Кутові.
  3. Вбудовані.

Незалежні печі. Виглядають як своєрідна колона, яку можна розміщувати навіть посеред кімнати.

Читайте:   Вентиляція в приватному будинку своїми руками. Схема з виходом у стіну і інші варіанти

Опалювальна піч з поверхнею для приготування їжі найчастіше поєднується з камінами пристінного або вбудованого монтажу. Для любителів парних випускаються комбіновані банно-камінні моделі. Цікава новинка останніх років – печі тривалого горіння для дому. Їх особливість в тому, що приплив кисню зменшується до мінімуму. В результаті дрова не горять яскравим полум’ям, а повільно тліють. Тепловіддача, звичайно, знижується, але зате збільшується тривалість роботи без підживлення – до декількох діб. Таким чином, гібридні печі-каміни багатофункціональні, мають високий ККД, вимагають постійного контролю, догляду, прочищення топки і димаря.

Критерії вибору для дачі або заміського будинку

Підбір дров’яної печі-каміна пов’язаний з деякими труднощами. В першу чергу все впирається в потужність. Непрофесіонали воліють обчислювати її за загальновідомою формулою: на 10 м2 потрібно 1 кВт тепла. На жаль, в розрахунок не беруться об’єм приміщення, матеріал і товщина огороджувальних конструкцій, формат і габарити вікон, дверей. Краще скористатися професійними калькуляторами, розташованими на спеціалізованих сайтах.

як вибрати дров'яну піч-камін

До того ж, навіть малі дров’яні печі для опалення будинку вимагають приміщення площею не менше 20 м2 при висоті стелі 3 м. Це мінімальний об’єм повітря, необхідний для нормального горіння. В іншому випадку доведеться облаштовувати додатковий припливний канал (з вулиці). Наступний параметр – підбір моделі за габаритами. Великий агрегат швидко прогріє дачний будинок, але займе занадто багато місця, та й витрата палива буде невиправдано великим.

Перш ніж купити опалювальні дров’яні печі, продумайте комплектацію. Якщо дача рідко відвідується, немає сенсу купувати обладнання з теплообмінником і водяним контуром. Краще обмежитися простою піччю-каміном з маленькою варильною панеллю. Бажано скомпонувати аксесуарами, такими як дровниця, зольник і автоматична припливна вентиляція. Для постійного користування підійдуть чавунні агрегати на будь-якому виді палива, будь то вугілля, пелети, гранули і т. д.

Піч-камін (буржуйка) - Defiant black-blue фірми Vermont Castings

Піч-камін (буржуйка) – Defiant black-blue фірми Vermont Castings

Дров’яні металеві печі для лазні і вдома вибираються особливо ретельно, адже вони працюють і як камін, і як піч для сауни. Кращий метал для обладнання – чавун високої якості. При цьому конструкція повинна бути простою, надійною, з великим об’ємом топки, функціонувати на дровах і вугіллі, бути безпечною в експлуатації і легкий в монтажі. Так, фінська дров’яна опалювальна піч Harvia має ККД 70 %, покритий термостійким двокомпонентним складом, витримує +600 °С. Спеціальна керамічна прокладка забезпечує ізоляцію зовнішнього кожуха і сполук, за рахунок чого ризик отримання опіків мінімальний.

Читайте:   Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Корисні рекомендації

Піч-камін дров’яного типу – незмінна класика заміського житла. Багатьом важлива не продуктивність і відносна економічність, а естетичне задоволення від живого вогню, характерного потріскування полін у вогнищі, димних запахів, знайомих з дитинства. Опалювальні пристрої не можна назвати повністю пожежобезпечними і автономними, тому так важливо при виборі звернути увагу на конструкцію самої печі, перевірити на стійкість, легкість в чищенні і обслуговуванні, міцність кріплень дверцят і інших комплектуючих.

У магазині не забудьте ознайомитися з інструкцією. Номінальна потужність означає середню інтенсивність роботи з постійним добавлянням дров, мінімальна – функціонування печі на одній закладці. Зверніть увагу на вагу: важкі агрегати потребують підсилення фундаменту або хоча б конструктивної частини підлоги під піччю-каміном.

Важливою частиною дров’яної печі-каміна для дачі є димар. Дешева продукція швидко починає жолобитися, геометрія «пливе», в результаті заслінки для підпору повітря виходять з ладу, а тяга слабшає або зовсім пропадає. Допускати подібне не можна, інакше є ризик отруєння чадним газом.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*