Головна / Побутова техніка для дому / Як вибрати мультиварку і не переплатити

Як вибрати мультиварку і не переплатити

Як вибрати мультиваркуТе, що мультиварка є надійною помічницею для будь-якої господині, вже нікому пояснювати не потрібно. Так само як і розповідати про всі її переваги – рівномірность термічного впливу по всьому об’єму, автоматичний режим роботи та про інше – про це написано достатньо. А от з питання правильності вибору оптимальної моделі мультиварки суперечки тривають нескінченно.

І це зрозуміло, так як у кожного з нас – свої пріоритети. Але знати основні критерії оцінки мультиварки потрібно хоча б тому, щоб гроші на придбання були витрачені не даремно.

Потужність

З одного боку, чим цей показник вище, тим краще. Більш потужна мультиварка значно економить наш час, адже процес приготування їжі займає менше часу. Такі моделі підходять для людей, які цінують кожну свою хвилину або не мають можливості витрачати свій час на приготування їжі. Наприклад, якщо графік роботи такий, що доводиться повертатися додому досить пізно, і вже немає ні сил, ні бажання метушитися на кухні.

Як вибрати мультиваркуУ той же час у потужних моделей є й істотний недолік – вони відрізняються підвищеним енергоспоживанням. З урахуванням постійного зростання тарифів – чинник важливий. Так стверджують ті, хто вважає, що мультиварка з малою потужністю більш економічна. Тільки от наскільки вони праві, якщо взяти до уваги той факт, що «маленька» модель готує довше, ел/лічильник продовжує «накручувати»?

Є і ще ряд міркувань з приводу потужності. На енергоспоживання впливає і програма, яку вибрала господиня, і обсяг завантажених в мультиварку продуктів. Саме тому однозначно сказати, яка потужність приладу є оптимальною, не можна.

Практика показує, що для людини, яка працює (а значить, не має можливості серед тижня витрачати час на різні страви), цілком достатньою буде модель на 0,8 – 1,2 кВт. А для домогосподарки це, в принципі, не важливо. Встановив потрібний режим – і йди займайся іншими справами.

Читайте:   Что дает установка систем видеонаблюдения в частном доме? Достоинства и недостатки разных видов

Тип мультиварки

Іншими словами, на що вона «орієнтована»? Більш дешеві моделі мають обмежені можливості, наприклад, можуть лише варити і тушкувати. Зрозуміло, що чим більше програм (а значить, функцій), тим вище вартість.

Тут може бути тільки одна рекомендація. Потрібно уважно ознайомитися з описом мультиварки і визначити, чи всі її «сервіси» (а їх може бути до півсотні) так вже необхідні для покупця? Тим більше якщо врахувати, що подібні вироби дублюють інші побутові прилади і кухонне приладдя, які в будинку вже є.

Як вибрати мультиварку

Особливості конструкції

Можливо, що всі нюанси реалізовані в мультиварці інженерами-конструкторами для користувача і не мають принципового значення, але все-таки на деякі з них варто звернути увагу.

  • Наявність ручки (зручність перенесення).
  • Об’єм чаші. У паспорті він вказується загальний. Щоб мати уявлення про реальний показник, це число необхідно зменшити приблизно на 500 мл. Для сім’ї з 4-х чоловік ємності на 4 – 5 л буде цілком достатньо.
  • Покриття (матеріал) чаші. Більш надійне – мармурове напилення, кераміка. Тефлон довго не прослужить. Найкращий з усіх варіантів – «нержавейка». До речі, чашу можна купити й окремо.
  • Кришка мультиварки і клапан відведення пари. Якщо вони знімні, то це полегшує догляд за приладом.
  • Нижня частина виробу. Якщо по поверхні (стільниці) мультиварка ковзає, то не факт, що коли-небудь це не призведе до нещасного випадку.
  • Наявність «конденсатосборника». У деяких моделях він відсутній, тому іноді (залежить від режиму) доведеться прибирати калюжки зі столу.
  • Як виконаний кабель живлення? Він може бути або незнімним, або приєднуватися через роз’єм. У плані зручності різниці ніякої, а от з точки зору ремонтопридатності мультиварки – велика. Найбільш поширені несправності мережевого шнура – «неконтакт» у вилці («прогар») або обрив проводу поруч з нею, так як в цьому місці він найчастіше піддається максимальним перегинів.
Читайте:   Где купить качественные комплектующие для бытовой техники?

Як правильно вибрати мультиварку для дому Вилку, на відміну від елементів «радянського» виконання, розібрати не вийде – вона лита. Якщо перегорів кабель, можна, звичайно, шматок обрізати і «наростити». Але навряд чи яку господарку влаштує перспектива мати на кухні модну мультиварку зі шнуром, перемотанным ізолентою.

Ще при покупці виробу варто поцікавитися, чи є у продажу така «запчастина». Але, як правило, їх не буває. Значить, доведеться (і можна) підбирати відповідний від будь-якого іншого приладу.

  • Сенсорний екран. Як він є, не важливо – великий або маленький, яким кольором підсвічується і так далі. Питання в іншому – чи відображаються на ньому символи зрозумілі, інакше потім доведеться не стільки готувати, скільки розгадувати ребуси.

Як вибрати мультиварку

Автоматика

Кожна мультиварка характеризується переліком «сервісів», які значно спрощують роботу господині. Немає сенсу перераховувати їх всі, так як вони можуть відрізнятися у різних виробників. Та й конструктори постійно вносять поліпшення в свою продукцію, тому встежити за всім неможливо. Про наявність конкретних функцій можна дізнатися з паспорта мультиварки. Але на деяких варто зупинитися докладніше.

«Відкладений старт». Така опція реалізується в 2-х інженерних рішеннях. Варіант 1: господиня задає час, після закінчення якого прилад повинен включитися в роботу. Варіант 2: введення тимчасового параметра, що визначає, коли процес приготування повинен закінчитися. Дуже зручна функція, що дозволяє займатися своїми справами навіть за межами будинку.

«Підігрів». Приміром, до моменту, коли страва готова, члени сім’ї не встигають сісти за стіл. Ця опція дозволяє автоматично підтримувати певну температуру їжі, і її додатковий розігрів не потрібний.

«Аварійний старт». Якщо раптом згасло світло» (а за містом це не рідкість), то при відновленні ел/постачання мультиварка сама відновить роботу.

Всі інші режими – «фритюрниця», «стерилізація» і ряд інших – на розсуд покупця.

Читайте:   GSM усилители сигнала сотовой связи: особенности их устройства и параметры выбора

Виробник

На різних сайтах можна зустріти багато інформації про переваги мультиварок тієї або іншої фірми. Звичайно, «бренд» – важливий показник. Якість такої продукції перевірено роками. Але чи правильно орієнтуватися при виборі мультиварки лише на одне ім’я?

Практичне питання – «якщо що», хто усуне несправність? Той же «Panasonic» он де, а ми з його мультиваркою – тут. З цієї позиції потрібно відразу уточнювати, хто в даному населеному пункті здійснює тех/супровід продукції? Це і консультація фахівця, і гарантійний (післягарантійний) ремонт.

Якщо у відомого виробника в вашому місті немає офіційного представника, то чи варто купувати таку мультиварку, навіть якщо вона і найкраща із всіх інших? Як кажуть, інформація до роздумів.

У статті наведені лише основні критерії вибору, які мають практичне значення. А все інше – колір, форма, висота і так далі – на розсуд читача, так як ці параметри не принципові, і єдиного «рецепту» дати неможливо.

Відео по темі: Вибираємо мультиваркуOne comment

  1. Один з геніальних винаходів сучасних інженерів, що не так давно з’явивися на наших кухнях – це мультиварка . Цей диво-прилад миттєво підкорив серця господинь, завоювавши популярність завдяки своїй функціональності і простоті використання.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*