Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Як вибрати пружинний матрац?

Як вибрати пружинний матрац?

Як вибрати пружинний матрац

Сьогодні вибрати матрац не просто. Магазини рясніють розмаїттям, очі розбігаються. Багато людей губляться і не знають, який матрац краще вибрати. Більшість при цьому вибирають пружинний. Як говорять: «Довіра, сформована роками».

Пружинні матраци використовуються дуже давно і є досить популярними. 70% всіх матраців, які реалізуються магазинами – пружинні.

Однак при такому величезному асортименті покупців мучить питання: «Як вибрати пружинний матрац?»

Насамперед, треба знати, які бувають пружинні матраци. Розрізняють два види матраців на пружинах: з пружинами безперервного плетіння «Бонель» і незалежними пружинними блоками.

Матраци з системою пружин безперервного плетіння «Боннель»Матраци з системою пружин безперервного плетіння «Боннель» знайомі всім ще з часів СРСР. Дана модель матраців є однією з найстаріших і широко використовуваних конструкцій. Залежні пружинні блоки «Боннель» в наш час застосовуються в основному в матрацах економ класу.

У таких блоках всі пружини жорстко з’єднані між собою, і при натисканні на одну з них продавлюються сусідні.

Переваги матраців з незалежними пружинними блоками:

 • Довговічність.
 • Міцність.
 • Стійкість до великих навантажень.
 • Хороша вентиляція.
 • Головною перевагою таких матраців є ціна.

Однак даний тип матраців має ряд серйозних недоліків:Як вибрати пружинний матрац

 • Повна відсутність ортопедичного ефекту. З-за того, що всі елементи скріплені, матрац має «ефект гамака».
 • Коли людина лягає на нього, здавлюються не тільки пружини, на які припадає навантаження, але і ті, які знаходяться по сусідству. Тому такий лише приблизно повторює форму тіла.
 • У матраці такої конструкції у здавленому стані опиняються одні й ті ж пружини, тому вони з часом втрачають пружність і він продавлюється.

Незважаючи на всі недоліки, враховуючи невелику ціну, матрац з пружинним блоком Бонель» варіант цілком прийнятний, замість старого продавленого матраца, але все ж таки краще звернути увагу на ортопедичні матраци.

Читайте:   Дизайн чорно-білої спальні

Пружинні матраци з незалежним пружинним блоком коштують значно дорожче, ніж з протилежним. Кожна пружинка в такій моделі знаходиться в чохлі і працює автономно. Чим більше в такому матраці пружин, тим краще. Відповідно, чим вище анатомічні і ортопедичні властивості матраца, тим вище його ціна.

Пружинні матраци з незалежним пружинним блоком

Головний і єдиний недолік таких матраців їх ціна, яка не всім доступна, проте цілком виправдана чудовим ортопедичним ефектом.

Незважаючи на значну ціну, матрац з незалежним пружинним блоком має ряд переваг:

 1. У матраці з незалежним пружинним блоком тиск на тіло розподіляється оптимально, ніщо не заважає нормальному кровопостачанню. З таким матрацом просто не реально «відлежати» будь-які місця, також він перешкоджає «затіканню» рук і ніг. Саме ці проблеми часто заважають комфортному, здоровому сну. Через них людина часто прокидається, страждає від поганого самопочуття і знижується працездатність.
 2. Матрац з ортопедичним ефектом повторює контури тіла, тому всі м’язи можуть розслабитися, а хребет знаходиться в природному положенні. Це істотно знижує ризик болю в шийному відділі хребта, а також запобігає розвитку остеохондрозу.
 3. Ортопедичний з незалежним блоком пружин служить набагато довше, ніж із блоком «Бонель».

Відповідаючи на питання: «Як вибрати пружинний матрац?», насамперед треба вибрати одну з цих конструкцій, у відповідності з вашими бажаннями і можливостями. Звичайно ж серед цих моделей найкращим матрацом буде матрац з незалежним блоком пружин, він володіє ортопедичними властивостями і є корисним для здоров’я.

Тому, якщо можете собі дозволити таку дорогу покупку, без роздумів вибирайте його. Ну а якщо не хочете викидати стільки грошей на, але Ваш старий уже зовсім зносився, або тим більше, якщо не будете часто користуватися придбаним матрацом (наприклад, потрібен матрац на дачу), то чудовою альтернативою стане матрац з пружинним блоком Бонель».

Читайте:   Яку підлогу постелити в спальні: вибір та характеристика покриттів

Щоб вибрати якісний пружинний матрац необхідно звернути увагу на його наповнювач. Він знаходиться між оббивкою і пружинним блоком, робить його м’яким або жорстким, а також перерозподіляє навантаження.

Латекс і кокос – є кращими наповнювачами.

якісний пружинний матрац

Його оббивку краще вибирати з натуральних матеріалів. Практичні і популярні моделі матраців з різним покриттям сторін: з одного боку бавовна для літа, з іншого – шерсть для зими.

Пружинний матрац – це класика. Якщо правильно його вибрати, то він прослужить довго і забезпечить здоровий сон і комфорт.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*