Головна / Рослини на ділянці / Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах

Як виростити примулу з насіння

Більшість садівників дуже цінують примули за їх різноманітність, яскравість і велику кількість квітів. Щоб самостійно виростити їх з насіння потрібно знати певні секрети і тонкощі в процесі посіву і подальшого догляду за рослиною.

При виборі насіння варто звертати увагу на термін придатності. Чим свіжіше насіння, тим більше шансів, що вони зійдуть швидко і дружно. Тут https://prolisok.com.ua/ru/shop/category/korenevishchni-rosliny/pervotsvit в інтернет-магазині садових рослин «Пролісок», у продажу є звичайні і гібридні сорти, якогось окремого різновиду або суміш.

Термін посіву насіння примули

Для посіву вибирають лютий або березень. Однак якщо є хороша штучна підсвітка, тоді можна посіяти насіння примул і раніше. Варто пам’ятати, що ростуть квіти досить швидко, тому потрібно бути впевненим, що вистачить місця на підвіконні, якщо на вулиці ще холодно. Для посіву можна використовувати будь-які горщики, контейнери, які потім треба буде накрити, щоб створити парниковий ефект.

Також багато любителів примул сіють насіння у відкритий грунт. Це можна зробити відразу, як зійшов сніг. Щоб насіння швидше зійшли і паростки були міцними, потрібно посіяти їх у горщик і прикопати його землею. Тоді земля буде набагато тепліше.

Термін посіву насіння примули

Якщо дуже хочеться посіяти примули влітку, то це теж можна зробити. Часто садівники в цей період сіють насіння, які дозріли на квітконосах. В даному випадку потрібно багато насіння, оскільки в літню спеку не багато з них зможуть прорости і вижити. Сухість грунту згубно впливає на насіння примул.

Можна спробувати посіяти примули восени, щоб вони проросли ранньою весною. В такому разі є великий відсоток схожості, оскільки достатньо вологи.

Читайте:   Визначаємося з термінами посадки полуниці

Грунт для посіву

Для примул підійде грубий по структурі грунт. Можна купити звичайний субстрат для розсади і в нього додати деякі компоненти. Наприклад, агроперліт, який вбереже рослину від «задухи». Перліт не дає грунту ущільнитися і служить відмінним дренажем. Також корисно додати в грунт вермикуліт. Він не дасть утворюватися кірки на поверхні. Вермикуліт знижує кислотність землі і захищає корінь рослини від температурних перепадів, що особливо часто буває взимку на підвіконні.

Можна самостійно приготувати ґрунт для посіву насіння.

Склад:

  • дерен — 25%;
  • пісок — 25%;
  • листовий грунт — 50%.

Заповнивши контейнер грунтом, потрібно вирівняти поверхню, щоб не було ямок, в які можуть провалитися маленькі насіння примул. А при великій глибині вони не зможуть прорости.

Посів насіння

Щоб попередити появу грибкових захворювань, можна замочити насіння перед посівом на 20 хвилин у слабкий розчин марганцівки. Після цього треба залишити насіння просохнути, оскільки мокрими їх буде дуже важко сіяти. Якщо насіння небагато, можна висаджувати кожне сім’я окремо за допомогою мокрої зубочистки. Чи можна висипати все насіння на серветку, а потім з неї потроху висипати насіння на вологий грунт. Після цього їх потрібно притиснути до землі. Накривши контейнер, залишаємо його в кімнаті при температурі +16 — +20 градусів.

Нерідко любителі примул після висадки насіння застосовують холодну стратифікацію. Однак ця процедура необхідна не для всіх сортів. Найчастіше стратифікацію застосовують для окремих дикорослих видів примул. Для покупних гібридних сортів зовсім не потрібен холод.

Посадка примули насінням

Поки примули не зійшли, контейнери не варто ставити на прямі сонячні промені. І навпаки, коли з’являться сходи, то сонце просто обов’язкове для нормального росту примул. Прямі промені допустимі, поки саджанці накриті прозорою кришкою. Після розкриття важливо стежити, щоб сонце не світило прямо на них.

Читайте:   Системи автоматичного поливу для саду - види і влаштування

Догляд за молодими паростками примул

Важливо уважно спостерігати за станом грунту, щоб вона не пересихала і не була надто вологою. Коли з’являться 1 або 2 листочка, можна поступово знімати плівку з горщика або контейнера. Відмінним варіантом для поливу паростків буде пульверизатор з дрібним розпиленням.

Пікіровка примул

Коли саджанці мають 1-2 листочка, тоді прийшов час їх пікірувати. Для цього потрібно мати зубочистку і пінцет. За допомогою зубочистки обережно викопати саджанець і пінцетом перенести його в інший контейнер. Необхідно розміщувати примули на відстані 5 см. В ідеалі процес пікіровки потрібно робити 2 рази. Завдяки пересадці стебло більше поглиблюється, а коріння збагачуються киснем. Другий раз можна пікірувати, коли рослина має 3-4 листочка.

Пікіровка примул

Висадка саджанців примул у відкритий грунт

Якщо посадити насіння в березні, тоді до весни будуть готові саджанці примул і їх можна буде висаджувати прямо під відкрите небо. Для них підійде денна норма в 10 градусів. Але перед висадкою можна залишити їх на декілька днів на вулиці в контейнері.

Для примул підійде місцевість, куди не часто потрапляють сонячні промені. Важливо, щоб між кущиками була достатня циркуляція повітря. Тому оптимальною відстанню між ними вважається 20-30 см.

Гібридні сорти примул можуть зацвісти вже через 6 місяців. А ось інші сорти можуть мати квіти тільки на другий рік.

Залишаючи кущик на зиму потрібно простежити, щоб вони були вкриті листям дерев. Для цього вистачить 10 см сухого листя. Тоді примули можуть благополучно перезимувати.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*