Головна / Сад та Город / Як виростити смачну і корисну цвітну капусту в своєму городі?

Як виростити смачну і корисну цвітну капусту в своєму городі?

Цвітна капустаЦвітна капуста – дуже корисний дієтичний продукт, багатий вітамінами і мінералами. Це скоростигла культура, яка при гарному догляді може дати два врожаї за один сезон. Вирощування цвітної капусти вимагає деяких знань і зусиль. І далеко не кожному городникові вдається отримати хороший урожай білих, міцних, соковитих і смачних головок.

Особливості цвітної капусти

Цю культуру вирощують розсадним методом у відкритому і закритому грунті. Найбільш затребувані і врожайні сорти цвітної капусти:

  • Московська консервна, Гарантія, МОВІР 74 – сорти з раннім терміном дозрівання врожаю.
  • Браво, Ракета і Середньостиглий Фаргот відносяться до середньоранніх сортів.
  • Скайвокера F – пізньостиглий гібрид.

kapusta-cvetnaya

У кожного сорту свої особливості і вимоги до температурного режиму, освітлення, поливу і підкормкам. Нові, нещодавно виведені гібридні форми відрізняються від основних сортів високим показником врожайності і стійкістю до хвороб, несприятливих погодних умов. Ось тільки насіння таких рослин не зберігають сортові характеристики і якості материнської рослини. Придбати насіння цвітної капусти та других овочів, а також засобів по догляду за садовими рослинами можливо в інтернет-магазині «Дачник».

Етапи вирощування

Отже, як виростити цвітну капусту на дачі? Це питання цікавить багатьох городників, особливо початківців. Існує певна технологія вирощування цвітної капусти, і при її дотриманні успіх гарантований кожному дачникові.

Терміни посіву

Перший етап – це отримання розсади з насіння. Терміни посіву насіннєвого матеріалу залежать від сорту культури. Насіння ранніх сортів висівають протягом березня місяця. Вже до кінця квітня розсада буде готова до висадки у відкритий ґрунт. Ідеальний час для посіву насіння середньопізніх сортів – це період з десятого квітня по десяте травня. Висадка розсади проводиться в кінці травня або на початку червня. Насіння пізніх сортів садять в кінці травня – на початку червня. Висадка розсади на городі здійснюється в першій декаді липня.

Читайте:   Почвенные гербициды от сорняков: принцип их работы и особенности применения

Перед посівом насіння проходить передпосівну підготовку. Спочатку його дезінфікують в слабкому розчині перманганату калію, потім стратифікують шляхом загартовування поперемінними температурами. Розсаду цвітної капусти не пікірують з-за тендітною кореневої системи. Посадка насіння здійснюється відразу в пластикові стаканчики з живильною ґрунтовою сумішшю.

Ця культура погано росте і розвивається на кислих ґрунтах, тому ґрунт з нейтральним рівнем кислотності краще всього підійде для її росту і плодоношення.

Підготовка ґрунту

Існує два варіанти, як можна приготувати ґрунтову суміш для посіву насіння цвітної капусти на розсаду:

  • Півтора літра перепрілої тирси, чотири літри низинного торфу та один літр коров’яку.
  • Десять літрів перегною, один літр низинного торфу та один літр піску.

Деякі садівники, які мають досвід вирощування цієї культури вже не один рік, додають додатково до посадкової суміші мінеральні підгодівлі – аміачну селітру, суперфосфат і сірчанокислий калій. Замінити мінеральні добрива можна золою. Це універсальний компонент, який багатий калієм, фосфором, бором і марганцем. Крім того, зола знижує рівень кислотності ґрунту. Інші городники підживлюють розсаду тільки після висадки на ділянці кореневим і позакореневим способом.

Догляд за розсадою

З моменту посіву насіння і до моменту проростання сіянцям потрібен особливий догляд. Температурний режим у межах вісімнадцяти-двадцяти градусів. Як тільки з’являться паростки, температуру знижують до семи-восьми градусів тепла, що запобігає витягуванню і витончення розсади.

Догляд за розсадою цвітної капусти

Через тиждень температуру підвищують до п’ятнадцяти градусів в денний час доби, і вночі – від восьми до десяти градусів. Варто пам’ятати, що в умовах підвищеного температурного режиму від двадцяти градусів і вище, чекати хорошого урожаю від цієї культури не варто.

 

Підживлення

Вирощування цвітної капусти на городіОсновний догляд за розсадою включає регулярне внесення підгодівлі. Молібден і бор – найбільш необхідні мікроелементи для цієї культури. Перше позакореневе живлення рослин проводиться на стадії появи двох-трьох листочків. В якості добрива використовують розчин борної кислоти 0,2-відсоткової концентрації. Два грами речовини розводять в одному літрі води. На стадії появи четвертого-п’ятого листка рослини підживлюють молібденовокислим амонієм – 0,5-відсоткової концентрації. П’ять грамів речовини розчиняють в одному літрі води.

Читайте:   Врожайність картоплі – як її підвищити без особливих витрат!

За сім днів до пересадки капусти у відкритий ґрунт її перестають підживлювати азотовмісними добривами. За пару днів до висадки рослини підживлюють фосфорно-калійними препаратами. Три грама суперфосфату змішують з такою ж кількістю хлористого калію і розчиняють в одному літрі води. Таке живлення необхідно рослинам для швидкої адаптації до нових умов зростання. Крім того, це добриво підвищує холодостійкість молодих рослин.

Висадка на грядки

Перед висадкою розсади на городі необхідно підготувати грядку. Це повинна бути добре освітлена сонцем ділянка, де нема застою води. Садити розсаду краще всього в теплий день, коли буде хмарно.

Найкращі попередники цієї культури – огірки, цибулю і бобові. Перед висадкою розсади ґрунт удобрюють гноєм або сумішшю з торф’яної, перегнійної землі і компосту. Десять кілограм речовини витрачають на ділянку площею 1 м2.

Основний догляд за розсадою на дачі полягає в наступному:

  1. Регулярні поливи. Ця культура, на відміну від інших сортів капусти, менш вимоглива до вологи. Зволоження посадок один раз на тиждень буде цілком достатнім. Надлишок вологи не кращим чином відбивається на розвитку рослин і пригнічує утворення головок.
  2. Цвітна капуста має поверхневу кореневу систему, тому замість розпушування для посадок проводять процедуру мульчування. В якості мульчі можна використовувати перегнійну землю або торф.
  3. Головний догляд за цією культурою на городі включає регулярне і своєчасне внесення добрив. Посадки підгодовують тричі за весь сезон. Перше живлення здійснюється рівно через п’ятнадцять днів після пересадки рослин у відкритий ґрунт. Кожне наступне піживлення проводиться з частотою один раз в два тижні. Качани цвітної капусти мають властивість накопичувати нітрати. Тому, як тільки на рослинах сформуються плоди, живлення рослин припиняють.

Існує два варіанти, як можна підгодувати цю культуру:

  • kapelnyy-polivСуміш з рідкого коров’яку (один літр речовини розчиняють водою, доводячи до об’єму десяти літрів), курячого посліду, розчиненого водою у співвідношенні 1:15 з додаванням необхідних мікроелементів.
  • Двадцять грам сечовини, стільки ж калію і п’ятдесят грамів суперфосфату. Отриману суміш розчиняють в десяти літрах води.
Читайте:   Високі грядки своїми руками з дощок - покрокова інструкція

Як доглядати за качанами?

На стадії появи суцвіть, качани цвітної капусти потребують притінення. Листя, які обламалися кріплять на верхівці защібкою. Таке укриття необхідно для того, щоб головки залишалися білосніжними.

Хвороби і шкідники

Вирощування цвітної капусти у відкритому ґрунті включає проведення профілактичних заходів від хвороб і шкідників.

Препарат Ентеробактерин застосовують у боротьбі з гусеницями, совками та іншими шкідливими комахами. Замінити цей засіб можна настоєм з листя лопуха. Одну третину ємності заповнюють свіжим листям лопуха, потім заливають їх водою. Через добу настій буде готовий до застосування.

Цю культуру можуть вражати грибкові інфекції. Хворі рослини обробляють препаратом Фітоспорин.

Збір і зберігання врожаю

Якщо посадкам наданий достатній догляд при дотриманні всіх правил агротехніки, цвітна капуста, вирощування якої є зовсім нескладним процесом, віддячить вас хорошим і якісним урожаєм. Збір врожаю качанів проводять, коли суцвіття зацвітуть. При цьому качан не повинен бути пухким.

Головки пізньостиглих сортів, які не встигли визріти до перших морозів, дорощують в теплиці. Рослини викопують разом із земляною грудкою і розташовують щільно один біля одного, досипаючи землю між утвореними порожнечами.

Весь догляд за капустою в теплиці полягає в своєчасних поливах. Всі поживні речовини і енергія рослин піде на розвиток головок. Приблизно через півтора-два місяці з недозрівших качанів можна отримати урожай соковитих, смачних головок пристойного розміру.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*