Головна / Двері / Як врізати замок в міжкімнатні двері

Як врізати замок в міжкімнатні двері

Як врізати замок в міжкімнатні дверіВсі міжкімнатні двері, які є в продажі, не обладнані замками. По суті – це не більше ніж красива «клямка», так як ніякої «охоронної» функції вона не виконує. Всі механізми для таких дверей легко розкриваються будь-яким гострим плоским предметом (викруткою, пилочкою для нігтів тощо), тому – врізати замок чи ні – вирішує сам господар. Зараз багато фірм пропонують послуги не тільки по монтажу дверей, але і по установці замків.

Доцільність звернення за допомогою до фахівців вельми сумнівна, так як особливих складнощів така робота не представляє, а її вартість перевищує ціну на сам виріб, іноді досить значно. Задамося простим питанням – чи варто витрачати гроші на те, що можна зробити самому? Хороший господар зможе впоратися з цим завданням, маючи під рукою лише звичайний набір «домашнього» інструменту.

Будемо виходити з того, що замок вже підібрано, виходячи з параметрів конкретної двері.

Що знадобиться

  • Ел/дриль.
  • Набір свердел по дереву (у тому числі коронка і «фонтан»). Які і якого діаметру, стане зрозуміло з опису технології роботи.
  • Столярний ніж, стамеска, пристосування для розмітки (лінійка, олівець).

Виходить, що нічого з категорії «спецобладнання» при такій роботі і не потрібно.

Порядок врізання замка - розмітка

Порядок врізання замка

Розмітка

Щоб було зручніше працювати, дверне полотно бажано розташувати горизонтально. Основа повинна бути достатньо твердою, яка буде виключати його зміщення і коливання. Як правило, міжкімнатні двері виконуються з декоративним покриттям, яке легко дряпається, тому потрібно обов’язково що-небудь підкласти.

Розташування замка визначається зручністю користування. З урахуванням того, що в сім’ї є маленькі діти, зазвичай відстань від підлоги до дверної ручки вибирається в межах 1 м. От його і треба відміряти від низу полотна і у відповідному місці нанести мітку.

Читайте:   Как выбрать фурнитуру для дверей

Замок встановлюється з торцевої частини полотна по центру. Цю точку потрібно знайти і відзначити, орієнтуючись на наявну мітку. Вона для зручності подальшої роботи заглиблюється (наприклад, вістрям шила), так як саме тут буде встановлений один з елементів фіксації замку (саморіз).

Порядок врізання замка

Далі потрібно відзначити (також по центру торцевій частині полотна) місце розташування засувки.

Будь-який замок забезпечений двома ручками, які скріплюються з його «тілом». Потрібно виміряти відстань від планки до отвору, де вони розташовані, а потім перенести це на дверне полотно. Іншими словами, потрібно намітити точки його свердління під ручки дверей (з обох сторін).

Саме від точності розмітки залежить, наскільки правильно буде встановлений замок, як він буде працювати.

врізання замка

Вибірка деревини

Спочатку свердлимо отвори під ручки замку. Як правило, плоске свердло, навіть самого великого розміру, має дещо менший діаметр. Ось тут і стане в нагоді коронка.

Порада

Купуючи замок, потрібно відразу ж, за розміром ободків ручок, придбати відповідну коронку.

Свердління потрібно робити акуратно, електродриль (можна використовувати і потужний шуруповерт) повинна працювати на знижених обертах. Майстри рекомендують спочатку пройти отвір приблизно до половини, а потім почати з протилежного боку, до одержання наскрізного отвору.

Далі коронка змінюється на свердло плоске, і так само акуратно висвердлюється отвори під засувку.

як врізати замок

Збірка замку

Спочатку встановлюється засувка і закриває її планка. Обводиться контур на торцевій частині полотна, після чого весь механізм знову виймається. Щоб двері вільно закривалася, планка повинна бути затоплена в полотно (встановлена «урівень»). Вибірку матеріалу нескладно зробити вузькою стамескою і ножем. Коли посадочне гніздо готове, механізм встановлюється і кріпиться за допомогою саморізів (попередньо намічаються точки висвердлюванням неглибоких отворів).

Читайте:   Наиболее популярные виды ворот. Тренды 2018 года

Лишається поставити ручки і зафіксувати.

Як врізати замок у двері

Установка планки

На дверній коробці вона кріпиться в останню чергу. Попередньо потрібно «навісити» двері, перевірити, як закривається, чи немає щілин. При необхідності вирівняти.

Після цього треба її закрити і висунути «язичок» засувки до упору. Як правило, зазор між полотном і дверною коробкою завжди буде, тому визначити його розташування по висоті неважко.

Після цього двері відчиняються, і по мітках, в центрі, визначається точка свердління. Це місце, куди буде «язичок» втоплюватися при закриванні дверей. Висвердлюється отвір, після чого двері знову закриваються і перевіряється, чи збігається засувка при повному спрацьовуванні механізму з підготовленим отвором. Якщо ні, то визначається, в який бік його слід трохи розширити. Така підгонка одвірок не зіпсує, так як це місце буде також закрите планкою.

Як врізати замок в деревяні міжкімнатні двері відео

Вона ставиться за вже описаною вище методикою (вибірка матеріалу і фіксація саморізами).

Потрібно розуміти, що замки для міжкімнатних дверей можуть конструктивно дещо відрізнятися. Тому при встановленні конкретного виробу необхідно вивчити рекомендацію Виробника, яка завжди додається. Але, як правило, відмінності несуттєві.

На замітку

Деякі моделі замків на одній з ручок мають фіксатор положення. При установці такого виробу потрібно передбачити, щоб цей стопор розташовувався з внутрішньої сторони дверей.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*