Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Який акумуляторний шуруповерт вибрати

Який акумуляторний шуруповерт вибрати

акумуляторний шуруповертСучасного майстра важко уявити без шуруповерта – інструмента, що прискорює і полегшує процес закручування саморізів, гвинтів і гайок. Спробуйте хоча б один раз виконати цю роботу звичайною викруткою, і ви відразу відчуєте різницю.

Сучасні акумуляторні шуруповерти можна назвати універсальним монтажним інструментом.

Крім установки кріплення ними можна свердлити різні матеріали, починаючи з м’якого пластику і закінчуючи твердим металом.

Обзавестися таким надійним помічником мріє кожен чоловік, але при виборі шуруповерта часто виникають труднощі. Найчастіше вони пов’язані з неправильною оцінкою головних і другорядних характеристик інструменту.

Давайте разом розглянемо пропоновані ринком різновиди акумуляторних шуруповертів, детально розберемося в їх технічних параметрах і комплектації.

Вибір шуруповерта. На що звернути увагу?

У всіх акумуляторних шуруповертів є кілька базових технічних характеристик:

 • Тип акумулятора;
 • Максимальний крутний момент;
 • Швидкість обертання патрона;
 • Тип патрона;
 • Додаткові функції.

Правильний вибір шуруповерта для будинку або для професійного використання, вимагає уважного вивчення кожної з зазначених опцій.

Тип акумулятора

Від акумуляторної батареї безпосередньо залежить тривалість роботи шуруповерта та інші робочі можливості. Купуючи цей інструмент, обов’язково зверніть увагу на тип, напругу і ємність акумулятора.

Існує три типи акумуляторних батарей для шурупокрутів:

 • Нікель-кадмієві (Ni-Cd);
 • Нікель-металогідридні (Ni-MH);
 • Літій-іонні (Li-ion).

Для комплектації побутових шурупокрутів найчастіше використовують нікель-кадмієві батареї. Вони досить надійні, недорогі і енергоємні. При правильному використанні Ni-Cd акумулятори витримують рекордну кількість циклів зарядки і розрядки (до 1000). Термін зберігання у них найтриваліший серед усіх типів акумуляторів (до 5 років).

До недоліків таких батарей можна віднести досить великі габарити і вагу. Ще один неприємний момент – «ефект пам’яті». Він виражається в тому, що при неповній зарядці або розрядці акумулятора він втрачає свою ємність. Крім цього, даний тип батарей має високий саморозряд (за 1 місяць простою втрачає до 20% заряду).

Читайте:   Лазерные нивелиры. Виды и применение

Тепер розглянемо Ni-MH акумулятори і порівняємо їх з нікель-кадмієвими. Їх безсумнівні переваги – менша вага, висока енергоємність (на 30% вище, ніж у нікель-кадмієвих) і стійкість до ударних впливів.

Недоліки – той же «ефект пам’яті», відносно мала кількість циклів заряду і розряду (400-500), довгий час зарядки (до 3 годин) і високий саморозряд (до 30% в місяць). Ці акумулятори не переносять низьких температур. Шуруповертом з Ni-MH акумулятором ви не зможете працювати взимку на вулиці.

Розмірковуючи про те, як вибрати акумуляторний шуруповерт, відзначимо, що найбільш сучасні літій-іонні акумулятори також мають свої плюси і мінуси.

Перерахуємо їх переваги:

 • мала вага і розміри;
 • питома ємність в два рази вище, ніж у Ni-Cd;
 • немає ефекту пам’яті;
 • велика кількість циклів заряд-розряд (до 700);
 • низький саморозряд: (3-6% в місяць);
 • простота обслуговування (не вимагають суворого дотримання режимів заряду і розряду);
 • швидка зарядка (в середньому 30-40 хвилин).

Недоліки у них також є і вони досить серйозні:

 • Не працюють при низьких температурах;
 • Не відновлюються;
 • Низька тривалість життя (максимум 2 роки). Причому, вік батареї відраховується не від моменту початку експлуатації, а з дати її виробництва (тому купуйте тільки «свіжі»).
 • Вибухонебезпечність і пожежонебезпека;
 • Повна розрядка виводить батарею з ладу (спроба знову зарядити її може призвести до вибуху);
 • Чутливість до перегріву і ударів;
 • Висока ціна.

Ще один важливий нюанс, про який потрібно пам’ятати – зберігання акумуляторного шуруповерта. Нікель-кадмієві батареї можна зберігати в розрядженому вигляді. Нікель – металогідридні, навпаки, перед тривалим зберіганням (кілька місяців) потрібно повністю зарядити.

Про літій-іонні акумулятори потрібно сказати окремо: їм все одно, зарядженими або розрядженими ви їх будете зберігати. Однак, пам’ятайте про те, що вони досить швидко «старіють». Тому купуйте інструмент з такими джерелами живлення не для разових робіт, а інтенсивного використання. Вже через 1 рік літієвий акумулятор втратить близько 30% своєї початкової ємності, а через 2 роки його доведеться викинути.

Читайте:   Шуруповерт для дома. Как выбрать и на что обратить внимание?

Важливий параметр – ємність батареї, вимірюється в ампер-годинах. Вона визначає, скільки часу ви зможете користуватись інструментом без зупинки на підзарядку. Для побутового шуруповерта прийнятною величиною є ємність від 1,2 до 2,4 А/ч.

Електричної потужності як такої ви не знайдете в описі інструменту. Про неї побічно свідчить напруга батареї. Чим вона вище, тим більшу потужність шуруповерт видасть при роботі. Для побутових моделей, які рідко використовують для свердління твердих матеріалів, оптимальним буде напруга в межах 9-14 Вольт.

Ми не даремно приділили стільки уваги акумуляторам. Це найдорожча частина шуруповерта, вартість якої сягає 50-60% від загальної ціни інструменту.

Крутний момент

Від цього параметра залежить сила, з якою шуруповерт здатний закручувати кріпильні вироби і свердлити тверді матеріали. Вимірюється він у ньютон-метрах. Для моделей побутової лінійки цілком достатньо крутного моменту від 12 до 20 Н/м. Професійний інструмент може розвивати зусилля до 100 Н/м.

Швидкість обертання

Цей параметр важливий при використанні в якості шуруповерта автономної дрилі. Якщо для роботи з кріпленням досить 400-550 оборотів в хвилину, то свердлити краще на більш високій швидкості (900-1200 об/хв).

Підбираючи шуруповерт, віддавайте перевагу моделям, у яких є регулювання крутного моменту та швидкості обертання патрона (зручніше працювати).

Ще один важливий момент – наявність в інструменту двох швидкостей обертання. Першу використовують для закручування, а другу – для свердління.

Тип патрона

Крім стандартних патронів, які фіксуються ключем, дуже популярні швидкозажимні. Вигода останніх очевидна: вони дозволяють за лічені секунди змінити біту на свердло або на голівку для гайок.

Додаткові функції

Їх не можна назвати марними «наворотами», оскільки багато з них помітно полегшують і прискорюють роботу.

Перерахуємо найпоширеніші:

 • Реверс став стандартною функцією (без зворотного обертання важко собі уявити роботу шуруповерта);
 • Регулювання зусилля обертання (виключає «перетягування» шурупів);
 • Блокування шпинделя (полегшує зміну насадок в патроні);
 • Підсвічування (дозволяє працювати в неосвітленому приміщенні або на відкритому повітрі при поганій видимості);
 • Кейс (зручно зберігати інструмент, зарядний пристрій і набір насадок).
Читайте:   Що таке глибинний вібратор, як користуватися

Якщо ви збираєтеся купити недорогий шуруповерт з нікель-металогідридні або нікель-кадмієвої батареєю, то пошукайте варіант комплектації двома акумуляторами. В цьому випадку ви зможете спокійно працювати, не втрачаючи по 2-3 години на підзарядку.

Оскільки побутовий шуруповерт не можна назвати легким інструментом, зверніть увагу на його ергономічність. Оцініть наскільки зручно він розміщується в руці і добре збалансований по вазі (центр ваги повинен знаходитися в середній частині рукоятки).

Популярні марки-виробники

Ми не будемо сперечатися про те, який акумуляторний шуруповерт краще, порівнюючи побутові і професійні моделі. Коректна оцінка може проводитися тільки в межах однієї цінової категорії.

Подивимося, що пропонують сьогодні продавці для покупців з різними запитами і товщиною гаманця.

дриль-шуруповерт HAMMER ACD121A

Бюджетний варіант дриль-шуруповерт HAMMER ACD121A

В бюджетному сегменті (від 800 до 1200 грн) в число хітів продажів входять бренди Хаммер (Hammer), Ейнхель (Einhel), Скіл (Skil), Интерскол і Зубр. Маючи вказану суму, можна придбати непоганий одне або двошвидкісний побутовий шуруповерт з кейсом і двома нікель-кадмієвими акумуляторами.

як вибрати акумуляторний шуруповерт

В ціновій категорії від  1200 до 2000 грн безумовними лідерами є марки Бош (Bosch), Макіта (Makita) і Метабо (Metabo). Крім вказаних моделей, в цьому діапазоні цін вам буде доступна ударна дриль-шуруповерт, незамінна при роботі з бетоном і цеглою.

Makita 6271DWPE

Makita 6271DWPE

Популярні бренди впевнено почуваються не лише у аматорської, але і професійної категорії, де цінники стартують з позначки в 7 500 рублів.

BOSCH GSR 14,4-2-LI Professional

BOSCH GSR 14,4-2-LI Professional

Тут можна відзначити ті ж Бош (Bosch) і Макіта (Makita), а також марки Деволт (Dewalt) і Хітачі (Hitachi).

DeWALT DCD771C2

Оснащені легкими і ємними літій-іонними акумуляторами, підсвічуванням робочої зони, бездоганні з точки зору ергономічності, вони дуже зручні і надійні в роботі.

Відео по темі:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*