Головна / Дизайн ділянки / Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Взимку на дачі для дітвори найдеться чимало захоплюючих і веселих занять: це гра в сніжки і будівництво снігової фортеці, ліплення сніговиків і лижні прогулянки, але улюбленою розвагою завжди стає крижана гірка, скочуватися з якої можна на чому завгодно, хоч на власних ногах.

Зимову гірку зі снігу побудувати зовсім нескладно, ніяких фінансових витрат вона не вимагає, робочих рук при цьому повно, лише б було досить снігу для втілення цієї ідеї.

Як зробити зимову гірку зі снігу

Вибір місця для гірки

Головна вимога – безпека «атракціону», тому поблизу гірки не повинно бути автомобільних доріг, будівель, дерев і чагарників, будь-яких водойм і канав. Якщо гірка буде високою, потрібно максимально убезпечити спуск по всій її довжині.

Також навколо гірки має залишатися досить місця, щоб підходити до неї і підніматися наверх без штовханини, а у вечірній час потрібно освітлення навколишньої території.

Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Чим вище гірка, і чим краще лід на ній, тим більше вільного простору потрібно, щоб кататися без побоювання.

Габарити і конструкція гірки

Довжина, висота і ширина сніжної гірки будуть залежати від розмірів ділянки, виділеної під неї і фізичних сил «працівників» – скільки зможуть накидати снігу, така і буде гірка. Орієнтовна довжина 5 м, ширина залишається на власний розсуд. Якщо намічається солідна висота, то для малечі краще побудувати окрему невелику гірку. Вона безпечніше і зручніше в плані батьківського контролю.

Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Який зробити кут нахилу? На дуже пологій кататися нецікаво, крута може стати причиною травми – самий оптимальний кут від 30° до 50° на початку гірки з поступовим зменшенням по мірі спуску. Полога гірка будується для малюків.

Читайте:   Жива альтанка з верби: приклади оригінальних ідей

При будівництві великої гірки необхідно передбачити сходи для підйому – зручні і широкі: 40 см буде достатньо і для дитини, і для дорослої ноги. Їх можна формувати під час будівництва гірки, а можна вирубати пізніше в готовій споруді. Є ще варіант – вбудувати в сніг обрізки дощок. До речі, і верхню площадку теж можна зробити дерев’яною, щоб менше ковзати на ній.

Також слід подбати про борти висотою 30 см по краях сходів і спуску, щоб скочуючись вниз, не вилетіти з гірки. Стик кінця спуску і поверхні землі слід зарівняти і згладити.

Технологія будівництва

Ліпити гірку краще в відлигу – такий сніг набагато щільніше трамбується і буде довше тримати форму. Сніг насипають лопатами, надаючи гірці необхідні обриси і добре його утрамбовують. Форма може бути не тільки класичною із прямим спуском, але і з арками, поворотами; творчі особистості можуть нафантазувати що завгодно.

Головний та найвідповідальніший етап – заливка гірки водою. Коли вона готова, за допомогою відер з водою, шланга або лійки поливають її водою: рівномірно, акуратно і не поспішаючи. Від цього буде залежати якість льоду. Поверхню потрібно підрівнювати, а ямки, що утворюються від води, засипати снігом і знову заливати.

Далі пролита гірка повинна добряче змерзнути, і тільки після цього гірку заливають повторно. Так роблять декілька разів, поки поверхня «траси» не стане ідеально рівною і гладкою. Конструкцію обов’язково потрібно залишити замерзати на ніч, а вранці можна здійснити перший пробний спуск. І не забудьте сходинки посипати піском.

Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Для катання з гірки придумані різні пристосування: крім санок, існують льодянки з пластику з ручкою і тюбінги – надувні круги, які ще називають ватрушками. Така зимова розвага принесе чимало задоволення дітлахам, а їх рум’яні щоки, відмінний настрій і хороший апетит порадують їх батьків, які, втім, і самі не проти покататися з гірки.

Читайте:   Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

Відео: Як правильно побудувати і залити гірку у себе у дворі?Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*