Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Зварювальний апарат для дачі. Які фактори треба враховувати при виборі?

Зварювальний апарат для дачі. Які фактори треба враховувати при виборі?

Який зварювальний апарат вибрати для дачі

Зварювальний апарат може виконувати широкий спектр робіт, тому перед покупкою варто визначитися з якими матеріалами і предметами доведеться працювати. Це технологічно складний пристрій і поводитися з ним треба обережно, враховуючи параметри.

Що врахувати при виборі?

Якщо масштаби робіт невеликі і обмежуються домашнім господарством, для зварювання підійде зварка напівавтомат – апарат з резервною потужністю нижче 30%, яку можливо вибрати та придбати у компанії Автомеханіка. Такі пристрої не перегріваються, а при належному догляді працюють роками.

Якщо зварювальні роботи ведуться на будівництві або інших об’єктах, де доводиться використовувати великі металеві предмети, варто підбирати апарат, в якому показники вихідного струму максимально великі. Чим вище значення останнього параметра, тим легше обробляти громіздкі конструкції.

Крім цього у процесі вибору потрібно враховувати ряд інших чинників. Взимку температура опускається нижче нуля, тому апарат повинен бути пристосований до роботи в умовах постійного впливу холоду. Також важливо дізнатися більше інформації про його надійність, ремонтопридатність і зручність.

Вибір правильного зварювального апарату залежить від трьох факторів: масштабів робіт, якості і потужності електромережі в місцях, де проводиться зварювання, а також від зовнішніх умов, у тому числі кліматичних.

Інверторний зварювальний апарат для дачі INTERTOOL

Інверторний зварювальний апарат для дачі INTERTOOL

Перш за все, потрібно визначити пріоритети, а потім підбирати кращий варіант. Якщо зварка буде проходити в закритому приміщенні або на будівельному об’єкті, габарити і потужність апарату не мають великого значення, адже там є постійний доступ до мережі, а вся робота виконується в одному місці. Іноді доводиться працювати на відкритих майданчиках, де потрібно багато пересуватися, а доступ до джерел енергії обмежений. В такому випадку буде доцільно придбати мобільний інверторний апарат.

Читайте:   Верстат для виготовлення шлакоблоків своїми руками - інструкція та креслення

Особливості вибору зварки для дачі

Всі зварювальні апарати працюють від електромережі, тому перед покупкою варто детально її досліджувати у межах свого будинку, дачі або будівельного об’єкта. Важливо, щоб напруга не опускалася нижче 200 вольт і була максимально стабільною. Кількість фаз теж має велике значення для роботи різних видів зварювальних апаратів.

У сільській місцевості і за межами великих міст вищеперелічені умови часто не збігаються з реальністю. У такому випадку фахівці рекомендують використовувати трансформаторні зварювальні апарати. Якщо напруга стабільна і завжди тримається в межах 220 В або 380 В при постійній частоті 50 Гц вигідніше працювати з інвертором. Останній додатково обладнаний автоматичною системою захисту від перегріву.

Зварювальний трансформатор

Якщо зварювальний апарат буде використовуватися рідко і в основному для невеликих робіт на дачі або будинку, його потужність не надто важлива. Для дрібних шматків металу і інших конструкцій, товщина яких знаходиться в межах 0,5 см, вистачить пристрою з потужністю до 50А. Масштабні роботи з величезною кількістю металевих елементів вимагають значно більше ресурсів. Для зварювання великих балок і інших конструкцій із сталі або чавуну рекомендується використовувати трифазні апарати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*