Головна / Електрообладнання / Блискавкозахист заміського чи дачного будинку

Блискавкозахист заміського чи дачного будинку

Для збереження майна та забезпечення особистої безпеки від попадань блискавки дачні будинки обладнають блискавкозахистом. Особливо він необхідний для будівель з металевими конструктивними елементами, які володіють хорошою електропровідністю, або для дерев’яних, які схильні до займання.

Крім цього, виділяють ряд умов, які збільшують ймовірність попадання блискавки в заміський будинок:

  • підвищена тривалість гроз в році і щільність ударів блискавки на конкретній території;
  • висота над іншими будівлями і спорудами;
  • витягнуті вгору геометричні форми або великі габарити:
  • наявність металевих димарів, антен, металевого каркасу покрівлі;
  • відсутність поруч розміщених будівель і споруд.

Тільки виконання всього комплексу робіт допоможе уникнути ураження блискавкою дачного будинку. Для захисту від подібного роду природних явищ використовують як зовнішній, так і внутрішній блискавкозахист. Найбільше поширена зовнішня система захисту, яка складається з таких основних конструктивних елементів як блискавкоприймач, струмовідвід і заземлювач.

Вони повинні виконуватися з певного матеріалу — сталі, алюмінію, міді, з нормативним радіусом їх перетину. В залежності від середовища, в якому вони використовуються (підвищена вологість і можливість механічного впливу), матеріал бажано вибирати з поліпшенням експлуатаційними характеристиками і збільшенням радіусу. Наприклад, мідь не піддається корозії і більш довговічна, а сталь – більш міцна і менш схильна до деформацій. Але, як відомо, кольорові метали значно дорожче. Розглянемо основні конструкції системи блискавкозахисту.

Блискавкоприймач приймає на себе основне навантаження, тому він повинен мати більш надійні характеристики. Приймач може являти собою різні комбінації таких елементів: стержнів, натягнутого дроту (тросів) між струмовідводами, сіткою.

Традиційна система зовнішнього блискавкозахисту будинку

Традиційна система зовнішнього блискавкозахисту будинку

Струмовідводи необхідно влаштовувати так, щоб забезпечити розтікання струму кількома паралельними шляхами. Монтують їх по периметру будинку на певній відстані один від одного, що не перевищує нормативну. Не слід розміщувати струмовідводи по водостічних трубах або по стінах в безпосередній близькості до входів або місцях, доступних для дотику людей.

Читайте:   Надежная защита проводки - залог безопасности в доме

При виборі заземлювача слід звернути увагу на характер ґрунту і рівень ґрунтових вод. Наприклад, при вологому ґрунті необхідно використовувати горизонтальні заземлювачі, в протилежному випадку – вертикальні.

Сполучення перерахованих вище елементів системи блискавкозахисту проводять пайкою, зварюванням, а в деяких випадках допускають вставку з болтовим кріпленням.

Всі функції основних елементів можуть виконувати і існуючі металеві конструкції даху, водостічні труби, каркасу або інша арматура дачного будинку. Головною умовою є відповідність їх характеристик нормативним вимогам. Сам процес проектування і обладнання заміського будинку блискавкозахистом дуже трудомісткий і складний. Найменша помилка при влаштуванні цієї системи захисту може призвести до великих неприємностей. Краще звернутися в спеціальну організацію з досвідченими співробітниками, які розроблять проект, оберуть оптимальний вид блискавкозахисту і проведуть його монтаж.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*