Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Будинок з металлокаркасу – як побудувати тепле і довговічне житло за місяць?

Будинок з металлокаркасу – як побудувати тепле і довговічне житло за місяць?

Будинок з металлокаркасу – як побудувати тепле і довговічне житло за місяць?

Житловий будинок з металокаркасу – міцна і надійна споруда, що зводиться в найкоротші терміни з мінімальними затратами.

Будівництво такого будинку здійснюється за допомогою легких сталевих тонкостінних конструкцій (ЛСТК), що представляють собою перфоровані профілі у вигляді латинських літер Z, S, C. Вони надають споруді високий рівень жорсткості, гарантуючи довговічність її безаварійної експлуатації.

Будинок з металокаркасу – плюси і мінуси

Розглянута технологія має безліч переваг. Вона передбачає використання готових металевих деталей, які виготовляються під конкретний проект з високою точністю. За рахунок цього процес будівництва стає по-справжньому простим. Необхідно лише правильно зібрати всі елементи, щоб отримати довговічну споруду.

Будинок з металокаркасу зводиться силами 2-4 чоловік всього за 3-8 тижнів. Роботи дозволяється здійснювати у будь-який час року. До інших плюсів приватних житлових будинків з профільних виробів відносяться:

 • екологічність використовуваних матеріалів;
 • невелика маса каркасу і при цьому його висока міцність;
 • відсутність необхідності в застосуванні важкої спецтехніки для перевезення і монтажу сталевих елементів;
 • мінімальні витрати на облаштування фундаменту;
 • стійкість до сейсмічних навантажень, вогнестійкість.

Залізний будинок не всідається на стадії будівництва і в процесі експлуатації. Його легко ремонтувати в разі необхідності, проводити реконструкцію, змінювати зовнішню і внутрішню обробку, не зачіпаючи сам каркас з металу.

Оцинкований профіль, з якого зроблено стіни, покрівлю та всі перекриття, не потрібно додатково фарбувати або обробляти спеціальним чином. Утеплення будівлі виконується різними за ціною матеріалами. Підібрати оптимальний варіант теплоізолятора не складно на будь-який рівень кошторису.

Читайте:   Как не допустить ошибок при покупке квартиры

Недолік металокаркасного будинку – необхідність проведення точних розрахунків системи зрівнювання потенціалів, що захищає будівлю від атмосферних розрядів і промислових електротоків. Бажано, щоб їх виконували професіонали.

Другий мінус описуваних будівель – деяка обмеженість у виборі оздоблювальних і покрівельних матеріалів. Споруди зі сталевих профілів не можна облицьовувати важкими виробами.

Каркасні житла не покриваються керамічною черепицею через велику її вагу. У них проблематично зробити камін з цегли чи каменю.

З чого почати будівництво металевого будинку?

Всі роботи виконуються поетапно. Перший крок – складання проекту майбутнього житла. У ньому зазначаються:

 • розміри будівлі і окремих його приміщень;
 • товщина і кількість металопрофілів;
 • місця розташування побутової техніки, радіаторів опалення, меблів, різноманітних підвісних конструкцій.

Проектуванням повинні займатися фахівці. Звичайний майстер-самоучка з цим завданням не впорається.

 

Після підготовки всіх необхідних креслень їх передають на завод, де на виробничих спецлініях виготовляються металеві елементи каркасного будинку. Вони нумеруються, упаковуються і доставляються замовнику.

Готові деталі розташовують отворами для прокладки інженерних систем і складання профілів в єдину конструкцію. В комплект для будівництва сталевого будівлі включаються метизи та з’єднувальні пристрої.

Друга стадія будівництва – облаштування фундаменту. Каркасні будови встановлюють на легку пальову або стрічкову основу.

Вибір конкретного варіанту залежить від особливостей ґрунту на ділянці. Тому перед початком робіт слід провести геологічні вишукування з метою визначення характеристик грунту.

Важливий момент! Труби для організації водопроводу, каналізації та інші інженерні комунікації, необхідні для комфортної експлуатації металевого житла, прокладаються на етапі облаштування фундаменту.

Збірка залізних деталей металокаркасного будинкує

Технологія зведення стін, перекриттів і монтажу інших елементів каркаса під ключ по-справжньому проста. Доставлені з заводу металопрофілі, як було зазначено, промарковані. Майстру потрібно тільки правильно зістикувати їх своїми руками, орієнтуючись на схему, що додається до комплекту будматеріалів.

Читайте:   З чого почати ремонт у ванній кімнаті: покрокова інструкція

З’єднання окремих деталей проводиться за методикою складання. Це означає, що роботи виконуються без використання зварювального апарату.

Металеві елементи фіксуються між собою саморізами, гвинтами, болтами. Заміряти, обрізати профілі немає необхідності. Все прораховано на заводі. Кожен сталевий відрізок, оброблений цинковим покриттям, має своє місце. За рахунок цього час, що витрачається на складальні роботи, обчислюється буквально годинами.

Обшивка та утеплення будівлі – рекомендовані матеріали

Оздоблення стін зведеного каркаса зовні виконується профільованими листами, орієнтовано-стружковими плитами (ОСП), сендвіч-панелями, спеціальними теплоблоками. Останні із зазначених виробів зараз особливо популярні. Вони мають три шари:

 • Фасадний – робиться з високоякісного керамзитобетону.
 • Утеплюючий – пінополістирол ПСБ 25.
 • Несучий – керамзит з порами.

Теплоблоки укладаються на цементну суміш або на спеціальний склеювальний склад. Декоруються вони за допомогою фарбування. Цю операцію найзручніше здійснювати фарбопультом.

Облицювання стін допускається виконувати дерев’яною або пластиковою вагонкою, легкою декоративною цеглою. Якщо хочеться додати будинку особливої екстравагантності, його обшивають матеріалами, що імітують природний камінь.

Після встановлення огороджувальних конструкцій приступають до утеплення будинків пінополістиролом, мінеральною бо ековатою. Ці матеріали обов’язково накривають паровологоізоляційною плівкою.

Теплозахист дозволяється проводити за допомогою пінополіуретану, газо – і пінобетону. Ними задувають в простір між стінами, отримуючи однорідний прошарок підвищеної щільності. Він ефективно утримує тепло, забезпечуючи в оселі комфортний температурний режим навіть в суворі зими.

Покрівля металокаркасних житлових будівель облаштовується за допомогою будь-яких не дуже важких матеріалів – хвильового шиферу, руберойду, ондуліну. Обрані вироби монтуються на попередньо укладений пароізоляційний шар. А зверху їх накривають гідрозахисної плівкою.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*