Головна / Підлога / Діагональне укладання паркетної дошки

Діагональне укладання паркетної дошки

Використання паркету для облагороджування підлоги не є новинкою. Можливо, ви стикалися з тим, що в досить старих квартирах або закладах лежить паркет, який служить вже не один десяток років. Якщо б за ним здійснювали гарний догляд, то його зовнішній вигляд залишався б ідеальним. Не втратив паркет своєї актуальності і сьогодні. Існує кілька варіантів того, як він може бути укладений. Але багато хто вважає, що діагональне укладання паркетної дошки є кращим рішенням. Чому саме так? Саме про це піде мова в цій статті.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Діагональне укладання

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Опинившись в новому приміщенні, ми відразу ж оцінюємо його розміри. На це багато в чому впливає і те, як розташовані основні лінії. Ними може бути розстановка меблів або укладена паркетна підлога. У залежності від габаритів та форми кімнати паркет може збільшити або зменшити її. Якщо лінії тягнуться вздовж кімнати, то вона здається ще довшим, якщо впоперек, то часто це вносить певну рівновагу. Але ось діагональне укладання вносить певний дисонанс і змушує зовсім по-іншому направити свій погляд. Він незмінно тягнуться в кут, куди йдуть основні лінії. Таким чином, досягається ефект, якого неможливо досягти поперечним або поздовжнім укладанням дошки. Кімната розширюється відразу в кілька напрямків. Лінії не настільки помітні, якщо паркет буде в темних відтінках. Тому якщо є бажання досягти саме цілі розширення, необхідно передбачити в проекті світлий паркет з темними смужками у швах.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Діагональне укладання часто вибирають для вузьких кімнат. Саме в них паркет з таким розташуванням створює відмінний ефект. Лінії будуть відводити увагу присутніх від стін, які можуть візуально нависати. Відмінним рішенням буде установка каміна в одному з кутів, де стікаються лінії. Він стане своєрідним центром кімнати. Можна розташувати який-небудь інший предмет, до якого буде приковуватися увага при слідуванні за лініями паркетного настилу. Це може бути великий стіл, за яким можна зібратися всією сім’єю або трюмо. Якщо діагональне укладання паркету обране для коридору і передпокою, то він може чергуватися з керамічною плиткою. При цьому остання має бути укладена точно під таким же кутом, що і паркет. В іншому випадку весь вигляд буде зіпсований. Ще однією умовою буде поєднання швів плитки з лініями між дошками паркету.

Читайте:   Як правильно настелити паркетну дошку

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Найбільш вдалим є кутом 45 градусів. При недотриманні цього значення паркет виглядає просто жахливо і не створює необхідного ефекту. Виникає відчуття, що його поклали неправильно. Деякі воліють, щоб паркет був покладений у всіх кімнатах. При цьому краще вибирати укладання паркету єдиним контуром. Це означає, що на кордонах кімнат будуть відсутні пороги, а дошки паркету будуть тягнутися через всю площу. У такому разі всі приміщення візуально об’єднуються, що створює відчуття затишку.

Зверніть увагу! Діагональне розташування паркету в кімнаті вимагає великої кількості підрізок дошки. Це означає, що буде багато відходів від паркетної дошки, а відповідно витрати виявляться трохи вищими.

Підрахунок матеріалу

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

У разі коли матеріал вже вибраний і за основу береться саме діагональне укладання паркету, тоді саме час провести підрахунки того, яка кількість паркетної дошки знадобиться для укладання. При діагональному укладанні зробити це досить складно, тому виводяться приблизні цифри. Насамперед необхідно дізнатися, яка загальна площа приміщень, де буде укладатися настил. Для цих цілей досить заглянути в документацію або просто виміряти рулеткою довжину і ширину і перемножити їх між собою. Наступним кроком буде визначення площі дошки паркету, яка обрана для укладання. Для цього також перемножується довжина і ширина дошки. Тепер необхідно помножити отримане значення на кількість елементів в пачці. Результатом буде площа, яку покриє одна упаковка. У кінці досить розділити площу приміщення на цифру площі, яку покриває одна упаковка. Це буде загальна кількість упаковок настилу.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Порада! Отримане значення щодо упаковок паркету не є ідеальним, тобто в ньому не враховані витрати на підрізування і ще невеликий запас. Щоб зробити запас на підрізання настилу, необхідно знайти похідну ширини кімнати, ширини дошки і коефіцієнта, що дорівнює 1,42, тобто їх просто потрібно перемножити. Отриманий результат площі необхідно розділити на площу однієї планки і вийде необхідний запас.

Підготовка поверхні

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Паркетна дошка не терпить нерівностей. Якщо спробувати укласти її на криву підкладку, то ефект буде жахливим. Наслідками такого рішення стане підйом окремих планок і порушення цілісності контуру. Процес підготовки основи для правильного укладання паркету буде залежати від того, з якого матеріалу вона виготовлена. Якщо раніше була покладена шпунтована дошка, то вона може послужити гарною основою. У разі коли підлога не має перепадів і нерівностей, при ходьбі не відчувається скрипів і прогинів, тоді укладання паркету можна здійснювати з мінімальними підготовчими роботами. Досить буде по всьому контуру укласти фанеру і закріпити її до дошки.

Читайте:   Монтаж плитки на теплу підлогу

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Безпосередньо на бетонну підлогу краще не вести укладання паркетної дошки (хоча і така технологія існує). Пов’язано це з тим, що бетон дуже добре вбирає і віддає вологу, а це значить, що паркет може бути пошкоджений внаслідок вогкості з підвалу або від сусідів. Щоб такого не сталося, поверхню також можна застелити листами вологостійкої фанери. Якщо бетонна підлога має відхилення в горизонтальному рівні більше 2% на погонний метр, тоді необхідно виправити недоліки самовирівнюючою сумішшю. Досить залити її згідно інструкції і дочекатися повного висихання. На це може піти від кількох тижнів до місяця. Тільки після цього можна укладати фанеру і стелити паркет.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

При іншому варіанті, коли висота стель достатня, а чекати набору міцності стяжки немає часу, тоді можна скористатися допомогою лаг для укладання паркету. Набиваються спеціальні з підстроєчними болтами, які дозволяють вибрати необхідний рівень в залежності від перепаду підлоги. Коли такий варіант відсутній, тоді купується гарна дошка необхідних розмірів. Вона укладається на відстані 50 см одна від одної. Фіксується до бетонної основи з допомогою анкерних болтів. При цьому капелюшки потрібно втопити, так як вони будуть заважати подальшому процесу. Виставляється кожен елемент під рівень, де необхідно робляться підкладки. Після того як все готово, можна робити настил з фанери та укладати паркет.

Монтаж

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

При діагональному способі укладання паркету є два варіанти напрямку руху в процесі розкладки дошки. Один з них передбачає переміщення від одного кута до іншого. У другому випадку укладати дошку настилу необхідно від середини і рухатися в дві сторони. Якщо обраний перший варіант діагонального укладання настилу, тоді вирішальним буде саме початок, перша дошка. Кут її розташування необхідно максимально точно виміряти. Також вона має проходити точно посередині кімнати, якщо обраний кут в 45 градусів. Часто від кута укладати паркет починають в тих приміщеннях, в яких дуже вузький простір. Краще порадитися з тим, хто вже має досвід у такому способі укладання паркету.

Читайте:   Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Якщо ви вирішили зайнятися укладанням паркету вперше, тоді більше підійде варіант з укладанням від середини. Щоб полегшити собі працю в дотриманні напрямку укладання паркету, необхідно натягнути маяк. Їм може служити міцна мотузка або волосінь. Вона кріпиться в одному і в другому кутку кімнати і піднімається над поверхнею підлоги на кілька міліметрів. Тепер завданням буде укладати паркет чітко паралельно маяка, рухаючись в обраному напрямку. Щоб орієнтуватися було ще легше, можна вздовж мотузки акуратно розкласти непоєднані дошки паркету.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Після того як виставлена перша планка паркету, необхідно зібрати першу лінію на всю її довжину. Далі по всій протяжності укладається другий ряд паркету і так далі. При цьому необхідно дотримуватися переплетіння вертикальних швів. Щоб домогтися цього, другий ряд необхідно починати з дошки паркету, яка буде вкорочена наполовину або на третину. Особливої уваги потребують місця примикання планок паркету до стін. Потрібно робити запил під потрібним кутом. При цьому необхідно враховувати, що від стіни повинен бути зазор до дошки в кілька міліметрів. Це необхідно для забезпечення термошва. Більше інформації можна отримати з відео, яке наведено в кінці.

Як проводиться діагональне укладання паркетної дошки

Порада! Коли роботи на початковому етапі, то паркетна дошка ще не закріплена жорстко. Це означає, що всю конструкцію можна легко зачепити і порушити кут. Щоб такого не відбулося, можна подбати про який-небудь вантаж, який притисне планки паркету.

Висновок

Якщо ви плануєте укладання паркету вперше, тоді не рекомендуємо вибирати діагональну розкладку. Вона досить складна і вимагає титанічних зусиль. Якщо ви досить наполегливі і акуратні, тоді все вийде. При цьому не варто поспішати і боятися просити допомоги у професіоналів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*