Головна / Сад та Город / Догляд за полуницею після збору ягід – основа майбутнього врожаю

Догляд за полуницею після збору ягід – основа майбутнього врожаю

Догляд за полуницею після збору ягід

Полуниця цвіте і плодоносить дуже рано. За короткий час від сходу снігу до середини червня, коли дозрівають перші ягоди, коріння рослини не здатні здобути з холодної весняної землі достатньо поживних речовин, щоб утворилися великі, солодкі і ароматні ягоди. Тому хороший врожай полуниці закладається в липні – вересні попереднього року. Правильний догляд за полуницею в липні і серпні (після збору ягід) – основа врожаю майбутнього року.

У цей час настає друга хвиля нарощування листя та закладка нових квіткових бруньок. У ріжках відкладаються поживні речовини, які рослини будуть витрачати в наступному році на розвиток ягід.

Обрізка старого листя полуниці

Видаліть з грядки бур’яни і вуса (1). Акуратно обріжте всі старі листя, намагаючись не пошкодити сердечка і молоді листочки. Ранні сорти можна обробляти першими, поки не з’явилося молоде листя. В цей час пізні сорти ще продовжують плодоносити. Не варто запізнюватися з цією процедурою, тому що з відростанням молодого листя вам знадобиться більше часу і старанності. До того ж хвороби і шкідники, що з’явилися за сезон на старих листках, встигнуть перейти на нові. Видалити засохлі за сезон листя і всі рослинні залишки з ваших посадок (2).

Догляд за полуницею після збору ягід

Обробка від кліща

Якщо помітите, що відростаючі молоді листочки зморщуються, деформуються, це означає, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть суницю будь-яким препаратом від кліща (акарицидів).

Розпушування і добриво

Ретельно розпушіть грунт у міжряддях на глибину 10 см (3). Безпосередньо біля кущів можна рихлити не так глибоко, щоб не пошкодити кореневу систему. У полуниці вона розташовується поверхнево. Під час розпушування злегка огортайте кущики, щоб відростаюче в цей час на ріжках полуниці придаткове коріння опинилися під шаром грунту.

Читайте:   Як підготувати полуницю до зими за всіма правилами - інструкція для садівника

Враховуючи, що в цей період полуниця набирає силу для наступного плодоношення і дуже вимоглива до запасу поживних речовин, необхідно зробити підгодівлю. Внесіть в грунт добриво з мікроелементами (4). Розрахунок: 20-30 г на 1 м2. Найкраще для цього підійдуть спеціальні добрива для полуниці, де є всі необхідні елементи в збалансованому вигляді. Уникати потрібно хлорвмісних добрив, тому що полуниця не переносить хлору. Після внесення добрив закладіть їх у грунт. Щоб після поливу на поверхні грунту не утворювалася кірка, замульчуйте грядку торфом (5).

Догляд за полуницею після збору ягід

Полив

Ретельно полийте полуницю після внесення сухого підживлення (6).

До кінця сезону тримайте грунт у вологому стані, поливаючи рідко, але рясно. Видаляйте відростаючі вуса – своєчасне видалення вусів стимулює закладку нових квіткових бруньок. Гарно розросле молоде листя взимку прикриває кущ полуниці і сприяє більш успішній перезимівлі.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*