Головна / Опалення / Електричні каміни для квартири – види, переваги і недоліки, функції

Електричні каміни для квартири – види, переваги і недоліки, функції

Скоротати осінній вечір або зібратися теплою компанією після зимової прогулянки біля живого вогню – солодка мрія більшості городян. Але спорудити справжній осередок навіть у просторій квартирі непросто, а якщо враховувати будівельні норми, то взагалі неможливо. Якщо затишку і особливої атмосфери все-таки хочеться, а фальш-камін не влаштовує, варто звернути увагу на електричні каміни – гідну альтернативу справжньому полум’ї для квартир.

Варіанти камінів

Електричні каміни, призначені для обігріву і прикраси кімнати, бувають:

 • підлогові,
 • настінні,
 • окремостоячі,
 • приставні і кутові,
 • вбудовувані.

Електричні каміни для квартири

Кожен з варіантів буде доречний у певному приміщенні, так великий вбудовуваний камін вимагає спорудження порталу, і його установку краще планувати в просторій кімнаті ще на стадії ремонту. Для маленьких квартир підійдуть настінні електрокаміни, невелика товщина яких дозволяє повісити їх навіть у вузькій кімнаті. Перевага окремостоячих камінів в тому, що їх можна вписати у вже відремонтоване приміщення, обставлене меблями, а при необхідності перенести в іншу кімнату або відвезти на дачу.

Каміни, що працюють від електрики, розрізняються і глибиною топки. За свідченнями очевидців, чим вона глибше, тим реалістичніше виглядає вогонь.

З виробників найбільшою різноманітністю моделей і якістю славляться Electrolux, Alex Bauman, Dimplex.

Електричний камін для квартири

Аргументи «За» електрокамін

Критики стверджують, що вогонь в електричних камінах нагадує штучні квіти, але сучасні моделі дають дуже реалістичний 3D-ефект і навіть можуть імітувати дим. До того ж у електричних камінів є ряд переваг, які вигідно відрізняють їх навіть від побратимів з каменю і чавуну.

 • Електричний камін не потребує спорудження димоходу і підтримання його в робочому стані.
 • Для установки в багатоквартирному будинку не потрібно погоджень та отримання дозволів.
 • Функції візуалізації полум’я та обігрівання включаються окремо, і насолоджуватися грою вогню можна навіть влітку на відміну від справжнього каміна.
 • За допомогою функції обігріву електричного каміна можна швидко прогріти приміщення.
 • Не потрібно поповнювати запаси дров чи вугілля, підключати до джерела газу.
 • Широка різноманітність варіантів дизайну дозволяє вписати електричний камін в будь-який стиль інтер’єру – від класики і ампіру до хай-тека.
 • Камін, що працює від електрики, не дає кіптяви і гару, з нього не треба вигрібати золу, немає небезпеки отруїтися чадним газом.
 • Поверхня і фронтальне скло електричного каміна слабо нагріваються, обпектися об них неможливо.
 • Установка каміна проста і займає мінімум часу.
 • Управляти електричним каміном можна з дистанційного пульта, зручно влаштувавшись в кріслі.
Читайте:   Каминные топки: основные аспекты выбора

Електричний камін для квартири

Аргументи «Проти»

Основним недоліком електричного каміна є його чимале енергоспоживання, близько 2-2,5 кВт на годину в режимі обігріву. І якщо для працюючого кілька хвилин чайника це небагато, то включений на кілька годин камін істотно збільшить рахунки за електроенергію. Втім, в режимі імітації полум’я, як найчастіше і планується його використовувати, камін споживає стільки електроенергії, скільки потужний комп’ютер.

Проводка в квартирі, де передбачається установка електрокаміна, повинна бути здатна витримувати навантаження понад 2 кВт протягом тривалого часу. Якщо будинок старий, а камін встановити хочеться, доведеться міняти проводку.

Як і будь-яке приміщення, опалювальне електричним приладом, кімнату з каміном необхідно частіше провітрювати, так як кисень поступово випалюється.

Електричний камін для квартири

Поєднання стилю і практичності

Плануючи покупку електричного каміна, варто пам’ятати про розміри всього приміщення і про те, наскільки гармонійно впишеться в нього придбання. Розташовувати електрокамін краще далеко від джерел яскравого світла і прямих сонячних променів, так полум’я буде виглядати найбільш ефектно.

Підбирати електричний камін необхідно відповідно до загального стилю приміщення, як і меблі, і аксесуари. Благо виробники пропонують варіанти на будь-який смак і гаманець. Найдорожчі – вбудовані каміни, до яких пропонується портал з ламінованого ДСП, що імітує дерево. Моделі преміум класу поставляються в обрамленні цінних порід дерева або натурального мармуру. У лінійках більшості виробників пропонуються каміни і в сучасному лаконічному дизайні, і нагадують чавунні печі.

Заощадити можна, купивши вбудовуваний камін без порталу, ціна якого часом становить до 50% від вартості всього комплекту. Сам портал можна замовити в цехах, де виробляють виготовлення меблів із ДСП, або спорудивши його з гіпсокартону. Портал з ГКЛ можна облицьовувати деревом, в тому числі шпоном цінних порід, натуральним каменем або проявити фантазію, зробивши електричний камін центром всього будинку.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*