Головна / Дизайн кімнат / Дизайн арок з гіпсокартону – варіанти і фото, виготовлення арки своїми руками

Дизайн арок з гіпсокартону – варіанти і фото, виготовлення арки своїми руками

Вже чимало написано про такий чудовий будівельний матеріал, як гіпсокартон. Це справжня знахідка для проведення ремонтних робіт в квартирі, будинку, офісі.

Даний будівельний матеріал дозволяє змінити зовнішній вигляд приміщень, відійти від типового планування.

Листи ГКЛ застосовують при вирівнюванні стін і стель, створення різних конструкцій багаторівневих стель, ніш і різноманітних полиць.

Але застосування системи з гіпсокартону на цьому не закінчується. З допомогою листів ГКЛ можна змінити зовнішній вигляд прорізів, надавши їм криволінійні обриси, перетворивши їх в арку.

Дизайн арок з гіпсокартону

Арка – це конструктивний елемент, який з’явився ще в архітектурі Стародавнього Сходу і Стародавнього Риму. Як правило, криволінійна склепінчаста конструкція симетрична відносно центральної осі. Проте в сучасній інтерпретації арки сильно видозмінилися.

Дизайн арок з гіпсокартону

Дизайн арок з гіпсокартону

Арочні конструкції несуть не тільки функцію прорізу між двома приміщеннями, а стає декоративним елементом, що прикрашає інтер’єр. Асиметрична арка, доповнена гратчастої перегородкою, ажурна і легка. Вона лише візуально розділяє два суміжні приміщення.

Асиметрична арка

Асиметрична арка з гіпсокартону

Класичний приклад міжкімнатні арки з гіпсокартону, склепіння якої підтримується двома колонами. Звід і колони оздоблені елементами з поліуретану, які сьогодні можна придбати практично в будь-якому великому будівельному магазині.

міжкімнатні арки з гіпсокартону

Симетрична дверна арка виглядає незвично, завдяки нішах-полкам, обрамляють її. Полиці є цікавим декораторским прийомом, але крім цього вони ще й функціональні. В них можна помістити книги і різні сувеніри.

Симетрична дверна арка

Кругла за формою арка між приміщеннями поєднує в собі отвір і декоративні, прикрашені розписом, симетричні ніші. Таку конструкцію можна виконати і у вигляді короба для розсувних дверей.

Кругла за формою арка

Кругла за формою арка

Арочний отвір з гіпсокартону між вітальні і передпокою у формі химерного завитка, підсвіченого вбудованими точковими світильниками, відбивається в дзеркалі навпроти, і як би роздвоюється.

Читайте:   Компания Star Light Scenery: современный дизайн, творческий подход, качественное исполнение

Арочний отвір з гіпсокартону

Цікаве рішення – арка у формі гребеня морської хвилі, переходить у зображення багаторівневої стелі – зверху, і округлу стільницю – знизу.

арка у формі гребеня морської хвилі

Отвір, оформлений у східному стилі, більш трудомісткий, але професіоналу під силу виконання будь конструкції з гіпсокартону. На Сході такі арки рясно прикрашають різьбленням і східним орнаментом.

арка у східному стилі

Арочними конструкціями оформляють не тільки двері, але і встановлюють їх у приміщеннях для поділу його на зони, таким чином, розділяючи на спальну кімнату і робочу зони, або вітальню і спальню. Арками прикрашають і різні ніші в стінах.

Арочні конструкції

Округлі обриси арки-перегородки повторюється у вигляді круглої ніші на стіні і півкола на стелі. Елементи пов’язані між собою єдиним радіусом, в результаті чого кімната виглядає дуже витончено і гармонійно.

обриси арки-перегородки

Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Для того щоб виготовити арку самостійно, необхідно запастися листом ГКЛ, направляючими профілями, дюбель-цвяхами, саморізами стрічкою-серпянкой або стрічкою на основі скловолокна для закладення швів, правилом, лобзиком або канцелярським ножем, оздоблювальних куточком і шпаклівкою. Добре б мати для роботи шуруповерт. Фінішні оздоблювальні матеріали купуються згідно з обробкою приміщення (фарба, шпалери, поліуретан, плитка або камінь).

Приступаючи до роботи, необхідно виготовити шаблон майбутнього отвору, якщо він має складну форму. Заготовку можна зробити з картону, ДВП або фанери.

Обрис звичайної класичної арки наносимо на лист гіпсокартону і акуратно вирізаємо по контуру.

Як зробити арку з гіпсокартону

Деталь прикручуємо до попередньо закріпленим у верхній і бічних частинах отвору направляючих профілів і до дугоподібної направляючої. Металевий каркас слід кріпити, заглиблюючи його вглиб отвору на ширину листа гіпсокартону і шар шпаклівки, щоб у підсумку арка була врівень зі стіною.

Як зробити арку з гіпсокартону

Нижню частину дугоподібного отвору зашиваємо смужкою гіпсокартону товщиною 6,5 мм, довжиною рівній дузі і шириною рівною ширині прорізу. Зволожений тонкий лист легко приймає форму дуги.

Читайте:   Зеркало-солнце: выразительный и стильный элемент любого интерьера

Як зробити арку з гіпсокартону

Якщо тонкого фрагменту немає, то лист товщиною 9,5-12,5 мм попередньо надрізається поперек через рівні відстані і надломлюється по прорізах. І за допомогою шурупів кріпиться до торцевої частини отвору. Монтажні шви зашпаровуються шпаклівкою і стрічкою-серпянкой.

Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками

Готова конструкція обрамляється металевим або пластиковим куточком для захисту від пошкоджень в процесі експлуатації отвору і шпатлюєтся. Після висихання шпаклівки, всі поверхні шліфуються і грунтуються. Останнього шару так само необхідно дати час на висихання. Далі можна приступати до фінішної обробки.

арка з гіпсокартону своїми руками

арка з гіпсокартону своїми руками

Як бачимо самостійно виконати монтаж арки зовсім не складно. Головне, щоб задумана конструкція вписалася в загальний вигляд інтер’єру і не виявилася випадковою.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*