Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Гідроізоляція ванної кімнати в дерев’яному будинку – основні поняття, матеріали, способи

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев’яному будинку – основні поняття, матеріали, способи

Ванна кімната призначена для водних процедур, тому в ній практично постійно присутня підвищена волога. Крім того, наявність водопровідної розведення підвищує ризик виникнення аварійних протікання, результатом яких може стати дорогий ремонт. Нерідкі випадки, коли на прихованих за декоративною обшивкою трубах з’являються невеликі нориці, або крізь стики з якихось причин починає просочуватися вода, а мешканці абсолютно випадково виявляють подібні неприємності. Ретельна гідроізоляція ванної в дерев’яному будинку допоможе уникнути намокання стін та підлоги. Адже саме такі будови потребують особливого захисту від одного з головних ворогів деревини – вологи.

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев'яному будинку

Основні поняття

Багатьох забудовників хвилює питання, чи можливо розмістити повноцінну ванну кімнату в дерев’яному будинку. Фахівці, без сумніву, дадуть позитивну відповідь, але попередять про необхідність виконання додаткових гідроізоляційних робіт. І це – не їхня примха, а обов’язкова умова будівельних нормативів. Зрозуміло, що захищати доведеться і підлога, і стіни, і стелю, але як бути, якщо їх не передбачається обшивати декоративними вологостійкими матеріалами? На цей випадок виробничі компанії випускають спеціальні водовідштовхувальні просочення для деревини.

Без гідроізоляційного захисту ванної кімнати на поверхні деревини швидко з’явиться цвіль, а в санвузлі – неприємний запах гнилі.

Дерев’яний будинок має свої особливості, які потрібно враховувати при виконанні гідроізоляції такого влагонасыщенного приміщення як ванна. Професіонали рекомендують не економити на матеріалах, так як боротьба з грибком може обійтися значно дорожче. Важливо розуміти, що натуральна деревина дає хоча і незначну, але усадку. До того ж, дерев’яні конструкції мають схильність трохи розбухати і частково всихати в залежності від температурно-вологісних умов. Іншими словами, будинок веде себе як живий, що необхідно брати до уваги.

Читайте:   Як вибрати змішувач. Сантехнічні тонкощі

З вищенаведених фактів складаються вимоги до гідроізоляційних матеріалів. Вони повинні бути:

 • гідрофобними, або водовідштовхувальними;
 • паропроникними;
 • еластичними;
 • високоадгезійними;
 • водонепроникними.

При самостійному виконанні робіт слід керуватися інструкціями виробника гідроізоляційної продукції. Якщо герметичності в пристрої захисту досягти не вдасться, то всі зусилля виявляться марними, а матеріальні витрати – марними. Можливо, розумніше буде відразу доручити справу досвідченим майстрам.

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев'яному будинку

Матеріали для гідроізоляції ванної

Вся продукція, призначена для водо – та вологозахисту, підрозділяється на обклеювальну і обмазувальну. До першої групи відносяться сучасні бітумно-полімерні мембрани з самоклеючим шаром. Вони є надійними гидроизоляторами, але в умовах невеликої площі ванної працювати з ними вкрай незручно. До того ж, вартість якісної імпортної мембрани занадто висока, а вітчизняні аналоги поки не здатні задовольнити всі необхідні вимоги. Рулонні матеріали старого зразка (толь, руберойд) в санвузлах дерев’яних будинків використовувати не рекомендується, так як крім складності в укладанні, на стиках часто з’являються щілини, які легко потрапляє волога.

Обмазувальна гідроізоляція ванної в дерев’яному будинку виконується з складів:

 • полімерно-бітумних – наносяться під стяжку;
 • полімерно-цементних – промащуються по поверхні стяжки;
 • каучуково-бітумних – використовуються в обох випадках, володіють максимальною еластичністю.

Компоненти гідроізолюючих обмазувального матеріалів зрозумілі за їх назвами. Приміром, у полімерно-цементні складу входять акрилові полімери на водній основі і порошкоподібна сполучна суміш. При з’єднанні складових утворюється маса, що володіє високими адгезивними властивостями.

Додаткову міцність обмазувальної гідроізоляції надають армуючі сітки, виготовлені з склотканини. Їх настилають між двома шарами мастики. Для посилення ізоляційного ефекту стики стін з підлогою рекомендується проклеювати спеціальної еластичною стрічкою.

Нерідко в якості гідроізоляції підлоги використовується гарячий бітум. Він заливається на заздалегідь укладені рулонного полотна або листового вологостійкого матеріалу. Надійність безшовному шару забезпечує армована склотканина, настеленная до початку нанесення рідкої бітумної маси.

Читайте:   Ремонт у ванній від А до Я: етапи робіт і матеріали

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев'яному будинку

Підлога у ванній

До пристрою гідроізоляції підлоги у ванній кімнаті дерев’яного будинку слід поставитися відповідально, адже саме він може найбільше постраждати від випадкового затоплення. Найчастіше, в санвузлах в якості фінішного покриття використовують керамічну плитку, так як це гігієнічно і естетично. Сама по собі вона володіє водовідштовхувальними властивостями, але шви є її слабкою ланкою, навіть якщо укладання штучного матеріалу проводиться на вологостійкий клей.

На лаги настилають листи водостійкої фанери в два шари, далі – гідроізоляційну самоклеящуюся мембрану, або наносять обмазувальну гідроізоляцію. Крім того, потрібно виконати стяжку з армуванням стекловолоконной сіткою. Завершують процес укладанням керамічної плитки на клейову масу, що володіє вологостійкими властивостями.

При влаштуванні системи «тепла підлога», термомастики наносять поверх стяжки.

Досить часто майстри користуються простим і дешевим способом влаштування гідроізоляції дерев’яної підлоги. Зверху настилають тонкий лінолеум по всій площі ванної кімнати. Краї полотен загинають на стіни приблизно по 15-20см з усіх боків, проклеівая мастикою. Кути для зручності прорізають, накладаючи ділянки один на одного і обробляючи шви герметиком. Далі розстеляють армуючу сітку і заливають цементно-піщану стяжку. Потім кладуть керамічну плитку. Слід зазначити, що даний спосіб гідроізоляції ненадійний.

Стіни у ванній

Розглядаючи сучасні варіанти облицювання дерев’яних стін, можна виділити:

 • екструдовані полістирольні панелі – крім вологостійкості, вони мають чудові теплоізоляційні характеристики;
 • скло-магнієві листи;
 • вологостійкі OSB плити або вологостійкий гіпсокартон.

Для створення вентиляційної прошарку між деревиною і панелями, останні кріплять на заздалегідь змонтований на стіні обшивку. В цьому випадку вдасться уникнути появи на дерев’яних поверхнях конденсату. При установці панелей безпосередньо на стіни, потрібно прокласти шар геотекстилю. Легкі аркуші кріплять до каркаса або дюбелями, або за допомогою вологостійкого плиткового клею. Шви герметизують спеціальною монтажною стрічкою. Обшивку фарбують або облицьовують керамічною плиткою.

Дерев’яні стіни попередньо обробляють вологостійкими «дихаючими» антисептиками.

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев'яному будинку

Якщо передбачається залишити стіни в первісному вигляді, то на них наносять паропроникні і водовідштовхувальні лакофарбові склади. Вибір способу гідроізоляції і подальшої обробки залежить від матеріальних можливостей власника дерев’яного будинку. Вологозахист стелі у ванній кімнаті дерев’яного будинку виконується ідентично стінах, за винятком укладання керамічної плитки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*