Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як оформити дитячу за Монтессорі

Як оформити дитячу за Монтессорі

Як оформити дитячу за Монтессорі

Про Марії Монтессорі та її методики виховання чули багато хто, але не всі знають про те, що згідно цим принципам батьки сьогодні можуть оформити інтер’єр дитячої кімнати. Саме ідея створення розвивального середовища, навколишнього немовля від народження, лягла в основу заповідей відомого педагога.

Відмінні риси дитячої, оформленої за Монтессорі

Всі ми знаємо, що розвиваюче середовище – один з ключових чинників гармонійного розвитку дитини. У ранньому віці особливо важливо, щоб малюк відчував себе досить безпечно, але при цьому вільно і природно. І тут має сенс прислухатися до принципів Марії Монтессорі, педагога, що оспівала повагу до самостійності дитини. Звичайно, якщо ви будете заглиблюватися у вивчення методики Монтессорі, ви дізнаєтеся, що спеціальні Монтессорі-сади і школи підпорядковуються найсуворішим вимогам: для них потрібні особливі матеріали, іграшки та посібники. Однак загальні правила організації середовища з деякою адаптацією можна використовувати і для побудови простору будинку, створивши затишний інтер’єр який буде створювати мікроклімат для здорового розвитку дитини.

риси дитячої, оформленої за Монтессоріриси дитячої, оформленої за Монтессорі

Ми повинні дати дитині таке середовище, в якому вона зможе бути самостійною: невисокі полиці з висувними ящиками, які вона зможе самостійно відкрити відкрити, об’єкти загального користування, які доступні дитині, невелике ліжко, в якій вона буде спати і в будь-який час підніматися сама, ми повинні дати їй таке середовище, в якій вона може жити і грати, і тоді ми побачимо, як дитина граючи дорослішає, стає самостійною і незалежною від постійної участі батьків у кожному її кроці

Марія Монтессорі

Дитяча за Монтессорі – це творче середовище, наповнене світлом, затишком, живими природними фарбами і натуральними матеріалами.

Дитяча за Монтессорі
В інтер’єрі в стилі Монтессорі найбільше приваблює те, що він заохочує простоту. Дитяча повинна бути без надлишку іграшок, громіздких меблів, непотрібних деталей декору. Це просте прямолінійне середовище, що буде служити вашій дитині в повсякденному житті, робити все необхідне доступним. Я думаю ми всі повинні користуватись більш простими просторами, жити в середовищі мінімалізму і функціонального інтер’єру.

Читайте:   Інтер'єр дитячої кімнати: як організувати дитячий простір

Дитяча за Монтессорі
Дитяча за Монтессорі

  • Особливості інтер’єру дитячої Монтессорі:

Перше — це низьке ліжечко. Для зовсім маленької дитини підійде матрац, який можна покласти прямо на підлогу, або дуже низьке ліжко. Малюк зможе бачити навколишній світ без прутів ґрат звичайної дитячого ліжечка. А як тільки навчиться повзати, зможе мати можливість самостійно залазити на ліжко і злазити з нього.

Друге — це наявність дзеркала доступною висоти в полі зору дитини. Коли-небуть помічали, що малюки можуть витратити неймовірну кількість часу цілуючи свої власні відображення, це не є раннім ознакою самозакоханості, це частина здорового розвитку і прояв «дзеркальної стадії». Захоплюючись собою, ваш малюк вивчає вирази обличчя, руху, довкілля .

Особливості інтер'єру дитячої Монтессорі

Особливості інтер'єру дитячої Монтессорі

  • Стелаж за Монтессорі

Відкритий низький стелаж – це невід’ємна складова дитячої Монтессорі. Використовуючи його в облаштуванні кімнати, батьки дають дитині можливість самій вибирати рід занять, і забезпечують вільний доступ до іграшок. Не треба відразу давати дуже багато іграшок. Краще міняти їх час від часу.

Стелаж відкритого типу дає можливість прищепити дитині любов до чистоти і порядку

Стелаж за Монтессорі

Стелаж за Монтессорі

Стелаж за Монтессорі

Стелаж за Монтессорі

  • Меблі

Також необхідні меблі, що відповідають віку дитини. Як тільки дитина навчиться сидіти, ви можете поставити маленький столик і стільчик по зростанню малюка. Пропонуйте дитині зайнятися творчістю або перекусити за столиком. Намагайтеся включати більше тактильних поверхонь. Не варто недооцінювати відчуття дотику — діти дізнаються величезну кількість корисної інформації, досліджуючи різні текстури і матеріали. М’які ковдри, коркові килимки, дерев’яні блоки і в’язані пледи збагачують досвід дитини в навколишньому середовищі. Не бійтеся розширювати навколишній світ вашої дитини різноманітними текстурами.

меблі дитячої за Монтессорі

меблі дитячої за Монтессорі

меблі дитячої за Монтессорі

  • Зона активності дитини

Малюкам дуже потрібен простір в кімнаті, де вони зможуть вільно рухатися і гратися, так звана зона творчості і активності. Як правило, розміщують її в центрі кімнати, позначивши теплим і м’яким килимом невеликого розміру. Коли малюк підросте і стане більш самостійним, в зоні активності обов’язково ставлять столик і стілець.

Читайте:   Як оформити стелю в дитячій кімнаті

Зона активності дитини

Однією з основних правил організації дитячої кімнати за Монтессорі є використання виключно натуральних матеріалів. Так, меблі слід придбати дерев’яні (підійде фанера з хвойних порід, вільха, клен, так як вони доступні за ціною), якщо вішати штори, то лише з бавовни або льону, а килим витканий з натуральних бавовняних чи вовняних ниток.

Зона активності дитини

Зона активності дитини

Зона активності дитини

  • Зона творчості

Естетичне оформлення дитячої для малюка особливо важливо, тому що воно сприяє розвитку гарного смаку і прагненню до прекрасного. Стіни рекомендується прикрашати картинами, легкими, але не складними пейзажами, зображеннями тварин, птахів і комах. Матеріали для творчості повинні завжди бути у вільному доступі. Ви можете подарувати дитині мольберт, зробити грифельну поверхню для малювання, або виділити частину стіни з миючою поверхнею, на яких дитина зможе розвивати свої творчі здібності.

Звертайте увагу і на те, які декоративні подушки вибрати для дитячої. Для самих маленьких краще вибрати графічні чорно-білі, бо це поєднання добре сприймається дитячими очима, вчить розпізнавати форми

Зона творчості

Зона творчості

Зона творчості

Зона творчості

  • Місце для годування

Тихе та спокійне місце, призначене для годування малюка, також варто облаштувати. Тут мама з дитиною зможуть усамітнитися з повним комфортом, до того ж, сидячи в зручному кріслі, один з батьків буде читати книжки перед сном, тим самим, вибудовувати більш довірчі і міцні відносини з самого юного віку малюка. Над кріслом можна прикріпити мобіль з цікавими пізнавальними фігурками, а поруч поставити стелаж або етажерку для книг.

Місце для годування

Місце для годування

Ваші діти є цілеспрямованими, захопленими учнями, які можуть досягти неймовірних висот, якщо дати достатньо самостійності і незалежності. Підтримуйте їхні прагнення до самостійності і вивчення навколишнього світу, підтримуйте їх і створюйте необхідне середовище для їх удосконалення.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*