Головна / Рослини на ділянці / Як отримати хороший урожай полуниці. П’ять порад

Як отримати хороший урожай полуниці. П’ять порад

Як отримати хороший урожай полуниці

Садову суницю зазвичай називають полуницею, а ще по-старому — вікторією. Їй підходить це ім’я: збираючи ароматні ягоди, ви дійсно відчуваєте, що зробили маленьку перемогу. І секрет — в інтенсивному догляді.

Дотримуємося сівозміни

Кущики суниці швидко старіють і втрачають врожайність, тому не рекомендується тримати їх на одному місці довше 4-5 років. Ідеальний варіант — щороку висаджувати нову грядку, а через п’ять років видаляти її. Таким чином, у вашому саду з’явиться п’ять різновікових ділянок:

  • 1 рік — новосадка;
  • 2 роки — суниці першого року плодоношення (з невеликим урожаєм);
  • 3 роки — продуктивна ділянка;
  • 4 роки — друга продуктивна ділянка;
  • 5 років — старіюча ділянка, яку після збору врожаю перекопують і готують під овочі.

грядка клубники

Серед ваших знайомих напевне знайдуться ті, хто успішно вирощував садову суницю на одному місці 6-7 років і довше. Нічого неймовірного в цьому немає. Не всі сорти швидко старіють, є і «довгожителі». І все-таки краще вчасно міняти і рослини, і місце їх посадки — це знизить поширення шкідників і хвороб, допоможе відновити родючість грунту.

Проводимо ротацію сортів

Обновлять асортимент доводиться не тільки з цікавості: якщо рік від року ви вирощуєте одні і ті ж сорти, збудники хвороб поступово пристосовуються до їх імунного профілю. Сорт як би сам «виховує» своїх нахлібників — більш або менш шкідливі раси грибів, підтипи вірусів, здатні «розколювати» її захист. Так сталося з ароматним і смачним сортом Фестивальна. Він вибув з числа фаворитів ринку через грибок Verticillium, що викликає вертицеллізне в’янення. Спочатку хвороба обходила Фестивальну стороною, але потім з’явилася нова раса, які “сподобався” цей сорт, якому буквально життя не стало ні в розплідниках, ні на садових ділянках.

Читайте:   Іксора - вирощування та догляд за полум'яною квіткою

Ротація сортів дозволяє не тільки виділити найсмачніші і підходящі для вашого саду, але і знизити загрозу поширення хвороб. Правда, ні реклама, ні рекомендації «бувалих» не дають повного уявлення. Скільки людей, стільки і думок про те, якою повинна бути ідеальна полуниця. Найкращий вихід — не нехтуючи порадами знайомих, набувати власний досвід, регулярно купуючи і відчуваючи по кілька примірників різних сортів. А вподобані розмножувати.

Позбавляємося від смітної «полуниці»

Самосівом або з випадкової покупкою посадки садової суниці можуть потрапити агресивні бур’яни «сорти»: Підвіска, Бахмутка, Жмурка, Дубняк. Вони дещо різняться між собою: одні взагалі не цвітуть, інші утворюють пустоцвіти або дрібні криві ягоди при будь-якому, навіть самому гарному догляді. Смітна суниця відрізняється потужним вегетативним ростом. Її рослини, як правило, крупніше своїх культурних родичів і дають незліченну кількість вусів.

Навіть один кущ за сезон може поширитися на великій площі, «придушивши» оточуючі його сортові рослини. Придивляйтеся до посадок, контролюйте і знищуйте агресивні неврожайні екземпляри.

Розмножуємо правильно

Нову плантацію зазвичай закладають частково купленими рослинами, частково своїм посадковим матеріалом. Підготовку розсади краще починати під час збору врожаю. В цей час оцінюйте кущі і доглядайте найкращі. Не спокушайтеся, побачивши на кущі одну ягоду завбільшки з куряче яйце: якщо за єдиною великою ягодою на рослині дозріває жменя «полуничного гороху», значить, генетичні задатки у рослини невисокі.

Вибирайте і позначайте кілочками рослини з великою кількістю здорових і більш або менш рівних за розміром ягід — вони самі продуктивні, від них і від них варто брати посадковий матеріал для закладки наступної ділянки.

Розмноження полуниці вусами

Розмноження полуниці вусами

Коли на «обраних» рослини починають з’являтися вуса, з укоріненням їх краще не затягувати — зволікання позначиться на якості посадкового матеріалу. Вибирайте найбільш потужні розетки першого порядку (відходять від материнського куща). З розеток другого та подальшого порядків (відходять від інших дочірніх розеток) виходять більш слабкі кущі.

Читайте:   Вирощування ожини на дачі: особливості посадки і популярні сорти

Щоб отримати максимальний урожай, суницю краще садити в липні, на добре освітленій ділянці (навіть змінна тінь від дерева заважає рослині цвісти і плодоносити). Грунт на місці новосадки повинен відпочити від садової суниці (4 роки), від картоплі, томатів та інших пасльонових (мінімум 2 роки). Зазвичай вибирають місця, які приблизно в середині літа звільняються від спаржевої квасолі і гороху, редиски, салату, цибулі, часнику, зелені. Відповідні попередники — буряк і морква, але бажано, щоб це були окремі грядки, посаджені «для літнього споживання», оскільки у вересні, коли прибирають основний урожай буряків і моркви, садити суницю вже запізно.

Садова суниця цвіте, а ягід не приносить?

У цієї проблеми може бути декілька причин:

  • Потемнів центр квітки – рильце постраждало від заморозків і стало не здатна до запліднення.
  • Немає зав’язей на окремих кущах, а інші плодоносять нормально – бур’янисті сорту.
  • Зав’язі всихають разом з квітконіжками і відвалюються – попрацював жук-довгоносик.
  • Ягід мало і частина з них дрібніше звичайного – недолік запилення. Це буває в роки з сильними дощами під час цвітіння суниці або у місцевостях, де зникають бджоли і джмелі.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*