Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як підібрати штори для дитячої кімнати дівчинки

Як підібрати штори для дитячої кімнати дівчинки

Як підібрати штори для дитячої кімнати

Дитяча кімната – це завжди один з найцікавіших об’єктів для втілення дизайнерських фантазій. Батьки з задоволенням підбирають кольорові гами, тематику кімнати, вибирають фото-принти та інші незвичайні аксесуари, які у дорослих кімнатах не зустріти. Кімната хлопчика завжди більш сувора, можна навіть сказати, мужня. А дівоча – дуже ніжна і романтична (принаймні, у більшості випадків). Хоча в останні роки все частіше батьки говорять про те, що у їхніх дочок не такі вже й лялькові характери і люблять пустувати не менше хлопчиків. Все це, природно, відбивається в інтер’єрі.

Давайте подивимося, як можна за допомогою текстильного дизайну урізноманітнити кімнату дівчинки. Ми поговоримо безпосередньо про штори, а для зручності сприйняття розділимо їх за віковими категоріями і характерами:

Кімната новонародженої дівчинки

  • Спокійна дитина

У новонароджених дітей характер видно практично відразу. Хтось кричить цілий день і активно вимагає уваги, а хтось тихенько собі спить біля мами, не доставляючи оточуючим особливих клопотів. Якщо ваша дівчинка дуже спокійна, їй по натурі ближче пастельна гама кольорів і романтичний дизайн портьєрів – зі всілякими драпіровками, збірками і рюшами. В залежності від того, яких цілей у вихованні дитини ви хочете досягти, дизайн кімнати також потрібно з ними узгоджувати.

Приміром, якщо вам до душі такий спокійний характер, його потрібно тільки підтримувати, використовуючи при цьому раніше перерахований колірні комбінації та варіанти оформлення штор. варіанти оформлення штор для дитячої кімнати дівчинки

Якщо ж ви хочете, щоб дитина була більш активною, ці якості можна в ній «провокувати». Для штор виберіть більш яскраві кольори. Дизайн також можна спростити, тому як «жива» в колірному плані кімната, швидше за все, і за стилем вже буде відрізнятися і стане більш сучасною.

Читайте:   Інтер'єр дитячої кімнати: як організувати дитячий простір

штори для дитячої кімнати дівчинки фото

  • Непосида

Активність дівчинки-непосиди, навпаки, іноді потрібно кілька погасити. Використовуйте спокійні, заспокійливі комбінації, які не тривожать психіку. Одними з найкращих в цьому відношенні можна вважати жовтий, світло-сірий, блакитний і зелений кольори.

штори для дитячої кімнати дівчинки фото

Якщо дизайн штор здається вам занадто нудним і монохромним, його можна розбавити контрастною неширокою стрічкою, пристроченною по контуру тканинного полотна. Або всю штору можна зшити з двох частин – більш широка темна смуга внизу (на 80 см від підлоги, не більше), і вже до самої стелі – більше світла тканина.

штори для дитячої кімнати дівчинки фото

Кімната дівчинки від 3 до 7-ми років

  • Спокійна дитина

У цьому віці дитина веде себе цілком усвідомлено. Але так як становлення особистості все ще відбувається (до 5-ти формуються основні риси характеру та цінності), цілком можливо направити розвиток дитини в потрібне русло. У віці від 3 до 7-ми років для ніжної і спокійною дівчинки немає нічого краще такого собі «королівства» у власній кімнаті – коли навколо багато дівочих дрібниць і іграшок. Текстиль також буде доповнювати цю обстановку: на шторах і фіранках вітаються крупні принти.

Озирніться навколо себе. Якщо кімната досить яскрава – на стінах багато картин і візерунків, яскраві шпалери, плед з візерунками на ліжечку – тоді в області штор краще бути більш лаконічним. Форма підійде проста – рівні портьєри на металевому карнизі, щоб дитині було зручно і він міг вчитися закривати штори від сонячного світла.

Якщо ж кімната не перенасичена активними для сприйняття деталями, за допомогою штор інтер’єр можна «розфарбувати» і додати в нього відсутні акценти. Яскраві соковиті кольори вітаються в обробці, декорі і текстилі.

рівні портьєри на металевому карнизі

  • Непосида

До дівчаток від 3-х до 7-ми років, у яких дуже активний характер, потрібен особливий підхід. Незважаючи на такий юний вік, у них вже можна виховувати жіночність. І якщо любов до дівочих поводження і звичок прийде набагато пізніше, вже зараз малятко можна оточувати відповідними речами.

Читайте:   Які вибрати штори в дитячу кімнату для дівчинки

Ніжні летючі тканини штор, натуральний вибілений і злегка забарвлений льон, акуратні драпірування, зав’язки – все це додасть кімнаті легкості і витонченості. Що стосується форми, можна повісити рівні штори. Тільки обов’язково простежити за тим, щоб карниз був дуже міцно змонтований і ні в якому разі не був небезпечний для дитини, якщо в момент гри він випадково потягне за штори або наступить на них.

Найбільш універсальними можна вважати римські штори. Ними зручно користуватися, а дитина точно не зірве їх з вікна під час гри.

римські штори

Кімната дівчинки від 7 до 11-ми років

  • Спокійна дитина

Тепер, коли кордон первинного становлення характеру дитина подолав, йому просто необхідно дати свободу самовираження. У цьому віці він може стати повноцінним порадником для вас і підкаже сам, який інтер’єр йому більше до душі. Візьміть доньку з собою на підбір тканини для штор, і вона з задоволенням покаже вам, який колір їй подобається більше. Дівчатка тихі і скромні швидше за все виберуть пастельну гаму в рожевих, бузкових, бірюзових тонах. Щоб уникнути неприємного моменту, коли дитина може вибрати щось зовсім невідповідний до вашого інтер’єру, пропонуйте йому тільки ті варіанти, які свідомо будуть виглядати в кімнаті добре. Добре будуть виглядати такі форми штор, як австрійська, римська, штори з підхватами.

Також діти люблять варіанти всіляких коротких фіранок, якщо стіл розташовується безпосередньо перед вікном і немає можливості повісити довгі портьєри в підлогу.

  • Непосида

Дівчинці дуже рухомий і активної буде неправильно для організації штор пропонувати варіанти з мереживними рюшами та гардинами. Оформлення вікна теж повинно бути динамічним. Штори повинні мати можливість швидко і безперешкодно зашториваться. Для цих цілей краще всього підійдуть римські або рулонні штори, можливо – віденські. Одним словом, упор потрібно робити на варіанти максимально функціональні.

Читайте:   Ідеї і правила інтер'єру дитячої спальні для дівчинки

На сьогоднішній день ви маєте можливість працювати з величезним спектром колірних поєднань і різних фактур. Прикладаючи один зразок до іншого, ви можете в кінцевому підсумку вибрати відмінну композицію і при пошитті використовувати кілька відрізків різних тканин, що зараз дуже актуально. У дитячій кімнаті дитини такого віку вже сміливо можна використовувати в дизайні штор всілякі історичні мотиви, цікаві принти і орнаменти. Зверніть увагу на зигзаги, пейслі, ромби, тканина в горошок та інші нескладні, але дуже характерні зразки.

Підбивши підсумок всього вищесказаного хочеться ще раз відзначити важливі деталі, які обов’язково повинні бути враховані при підборі штор в дитячу кімнату дівчинки:

  • безпека
  • вік дитини
  • його темперамент і характер
  • дизайн кімнати в цілому

Пройшовшись від пункту до пункту, ви мимоволі прийдете всього до кількох або навіть до одного, найбільш прийнятного і оптимального варіанту. А якщо зіткнетеся з труднощами – запропонуйте дитині допомогти вам вибрати між двома-трьома варіантами – їх інтуїція заворожує, тому навіть не сумнівайтеся – дитина вибере найкращий варіант для себе і своєї кімнати. Вдалого вам декорування!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*