Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Двоярусне ліжко в дитячій: правила вибору

Двоярусне ліжко в дитячій: правила вибору

Якщо говорять про дизайн дитячих кімнат, насамперед, мають на увазі оформлення практичного, зручного та безпечного приміщення. Разом з цим, питання про важливість економного використання простору є для багатьох батьків одним з основних.

Як наповнити невелику дитячу кімнату всім необхідним для розвитку дитини, щоб у неї ще й залишалося вільним місце для рухливих ігор, ми розповімо вам в цій статті.

Двох’ярусне ліжко може бути цінним придбанням, особливо якщо в кімнаті живуть двоє дітей. Вона дозволяє правильно організувати простір, щоб у ньому було не тільки ліжко, але і робоче місце, а також секції для зберігання іграшок та особистих речей кожної з дитини. Нижче наведено рекомендації, що стосуються вибору двоповерхової конструкції ліжка, якщо придбати його ви маєте намір в найближчому часі.

Зверніть увагу на розмір кожного з спальних місць, воно повинно бути не менше 180х90 см, оскільки діти дуже швидко ростуть, і буде складно купувати нове ліжко кожні два роки аж до їх повноліття.

Ліжко, особливо якщо воно двоярусне, ні в якому разі не повинно хитатися.

Слід пам’ятати про те, що дитяче ліжко повинно витримувати не тільки сплячу маленьку людину, але і її безтурботні ігри, тому настійно рекомендуємо вибирати конструкцію з стійкими міцними ніжками.

Спробуйте самі сісти на нижній ярус і, якщо вам при цьому не доведеться низько нахиляти голову, можна буде з упевненістю судити про те, що дитина не стане ударятися потилицею, підводячись з ліжка.

Для верхнього ярусу обов’язково повинні бути передбачені обмежувальні бортики з висотою 25 -35 см.

Екологічні матеріали

Металевий або дерев’яний каркас ліжка буде служити довго, залишаючись міцним і надійним роками. А так як ці матеріали є екологічно чистими, то їх застосування в дитячих кімнатах може стати вельми логічним.

Читайте:   Як вибрати дерев'яне двоспальне ліжко в спальню

І все ж, деякі нюанси слід враховувати:

  • Металеве ліжко хоч і має перевагами, але може бути далеко від понять естетики і просто не підходити до стилю дитячої у вашому домі. Крім того, такі ліжка часто бувають досить важкими, а на процес розбирання буде витрачено чимало сил, якщо необхідно розібрати конструкцію на дві самостійні частини.
  • Краще вибирати металеве ліжко з м’яко закругленими кутами, а болти, шурупи та інші кріплення взагалі не повинні виступати.
  • Двоярусна дерев’яна конструкція завжди виглядає дуже затишно і ґрунтовно в приміщенні дитячої. Вам варто вибрати ліжко з сосни або бука, оскільки ці породи давно зарекомендували себе в списку надійних і екологічно чистих матеріалів, тим більше, що дубовий аналог обійдеться значно дорожче.
  • Ліжко, виготовлена з ДСП дешевше і легше дерев’яного та металевого, але не є екологічно чистим, бо містить у складі шкідливі компоненти (наприклад, формальдегіди).

Двоярусне дерев'яне ліжко в дитячій
Двоярусне дерев'яне ліжко

Безпека

Коли ліжко дитини знаходиться на другому ярусі, слід самим ретельним чином оцінити сходи з точки зору безпеки та зручності.

У конструкціях дитячих двоярусних ліжок завжди передбачений один з двох варіантів сходів, що ведуть вгору: похилі або вертикальні. Робити вибір на користь якоїсь з них не принципово, але форму і якість ступенів потрібно враховувати. Занадто вузькі і слизькі (з металу) будуть піддавати дитину постійній небезпеці посковзнутися, впасти і сильно травмуватися. Отже, краще, якщо східці будуть плоскі, з досить широкою горизонтальною ступенькою.

сходи на двоярусне ліжко
Функціональність

Навіть якщо кімната для однієї дитини, двох’ярусне ліжко допоможе в задачі компактного розміщення інших предметів меблів і речей.

Так, наприклад, коли для спального місця відведено верхній ярус конструкції, під ним можна встановити письмовий стіл з ящиками для канцелярії та книг, міні-диван, шафу для одягу. У кімнаті для двох дітей цей спосіб організації простору незамінний, якщо необхідно оформити особисте місце для кожного.

Читайте:   Односпальне ліжко: критерії вибору

двоярусне ліжко з письмовим столомдвоярусне ліжко

Легкість і мобільність конструкції

Розмірковуючи про те, якої моделі ліжка віддати перевагу, краще звернути увагу на ту, яка легше і швидше розбирається, трансформуючись у два самостійних спальних місця. До того ж, так буде правильніше, якщо незабаром доведеться переїхати і транспортувати всі домашні меблі в новий будинок або квартиру.

Збираючи двоярусне дитяче ліжко своїми руками в домашніх умовах як слід перевірте надійність всіх кріплень, щоб потім не доводилося шкодувати про свою ж недбалість.

двоярусне дитяче ліжко своїми руками

Ергономічність

Дуже добре, якщо куплене вами ліжко в два яруси має здатність до регулювання висоти другого поверху. Це зручно і раціонально, якщо ваше житло не відрізняється висотою стель, тому як комфортною відстанню від нього до верхнього спального місця вважається така, при якій дитині зручно в положенні сидячи.

Матрац – це важлива складова в питанні формування правильної постави і здоров’я спини дитини в цілому.

Ні в якому разі не можна економити на якості наповнювача і матеріалах чохлів, адже саме від них залежить ергономічність, а матрац можна назвати ортопедичним.

Слід зазначити, що двох’ярусне ліжко спочатку може лякати уявною ненадійністю і хиткістю конструкції. Ми ж зробили все можливе для того, щоб переконати вас у зворотному, так як подібні меблі зможуть не тільки вірно служити, але і заощадити кошти на придбання інших предметів, що крадуть заповітні метри площі дитячої кімнати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*