Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку – основи технології, фото і відео

Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку – основи технології, фото і відео

Вікна, зроблені з міцного і довговічного пластику, сьогодні можна зустріти не тільки в кам’яних, але і дерев’яних будівлях.

Установка пластикових віконОднак, їх монтаж в дерев’яній стіні істотно відрізняється від установки в кам’яній конструкції. Причина цього полягає в значній усадці деревини в період висихання.

У сирого матеріалу вона може досягати 6-8% (1,2-1,6 см на 1 метр висоти зрубу).

Деревина висихає перетворюється в потужний прес, який легко деформує віконний блок. Стулки після такого впливу не відкриваються, а рама сильно перекошується.

Виходить, що якісна установка пластикових вікон в дерев’яному будинку не можлива – запитаєте ви? Ні, вона цілком реальна, але тільки при дотриманні спеціальної технології. Її ми і розглянемо в нашій статті.

Як правильно поставити пластикове вікно в дерев’яну стіну?

Для того, щоб виключити тиск стіни на віконний блок майстри придумали спеціальні «санчата», які отримали в народі назву окосячкі або обсади. Ідея такої технології дуже проста: на торцевій частині колод віконного отвору бензопилою робиться вертикальний виступ-гребінь.

Як поставити пластикове вікно в дерев'яну стіну

На нього надівається віконний лафет – дерев’яний брус з вирізаним в ньому вертикальним пазом. Ніякого жорсткого з’єднання саморізами або цвяхами між отвором і лафетом немає. В результаті за рахунок ковзного з’єднання «гребінь-паз» ми отримуємо раму, яка вільно рухається разом з усыхающей стіною.

Завдяки такому оригінальному рішенню на пластикове вікно, встановлене в обсадну коробку, не діють руйнівні сили деформації зрубу.

Окосячка виконує в дерев’яній стіні кілька важливих функцій:

  • не дає колодах зміститися від вертикалі;
  • не заважає вертикальної усадки зрубу;
  • посилює стіну в зоні віконного отвору.
Читайте:   Як прочистити забиту каналізацію самому

А тепер давайте докладніше розглянемо, як встановити пластикові вікна в дерев’яному будинку своїми руками, використовуючи обсадних коробку.

Особливості монтажу пластикових вікон на дерев’яні стіни

До нарізки гребеня у торцях віконного отвору потрібно поставитися дуже відповідально, виконавши розмітку за допомогою рівня. Будь-яке відхилення від вертикалі і допущені неточності у стику «гребінь-паз» негативно позначаться на роботі окосячкі, порушивши її вільний хід по стіні.

Зробивши гребневі вирізи, можна приступати до виготовлення віконних лафетів. Це дерев’яні стругані бруски перерізом 150х100 мм На їх кінцях необхідно зробити вирізи розміром 5х5 см для вставки горизонтальних перемичок (дошка 150х50 мм з двома шипами на кінцях).

монтаж пластикових вікон на дерев'яні стіни

Збірка обсадної коробки

 

Роблячи обсадних коробку, врахуйте, що її висота в зібраному вигляді повинні бути менше висоти віконного прорізу на 7-8 див. Якщо зробити окосячку без такого зазору, то верхні вінці при усушці стіни буде тиснути на коробку, деформуючи її.

Для того, щоб правильно вставити пластикове вікно в дерев’яному будинку, потрібно дотримуватися встановленої досвідченими майстрами послідовності операцій.

Спочатку потрібно обкласти гребені віконного отвору клоччям і закріпити її за допомогою степлера або дрібних цвяхів. Це необхідно для утеплення стику і виключення скрипів. Після цього у віконний отвір укладається нижня перемичка окосячкі. Потім на гребені набивають лафети (бічні бруси обсадної коробки). У верхній виріз лафета заводиться друга перемичка і опускається в горизонтальне положення. Зібравши коробку, її потрібно акуратно скріпити саморізами так, щоб вони не вийшли в гребені зрубу. В іншому випадку обсада не буде «працювати», бо саморізи не дадуть їй ковзати по стіні.

Всі щілини, що залишилися у віконному отворі після установки окосячкі, щільно забивають клоччям. Далі за стандартною технологією виконується монтаж пластикового вікна з усіма супутніми операціями по забезпеченню захисту зони стику з обсадної коробкою від вологи, втрати тепла і проникнення шуму.

Читайте:   Як герметизувати стик між ванною і стіною: ідеї та поради

Зазор між окосячкой і стіною зрубу заповнюють тонкими дошками, обмотані рулонної клоччям. У міру усадки стін їх по черзі вибивають. Для цього верхній наличник (він кріпиться тільки до окосячке) знімають і, прибравши непотрібну «компенсаційну» дошку, знову ставлять його на місце.

Фінішна обробка пластикового вікна в дерев’яному будинку нічим не відрізняється від декоративної обшивки звичайної рами. Дуже бажано замовляти не стандартні білі пластикові вікна, а покриті спеціальною плівкою, що імітує колір і текстуру натуральної деревини. Вони будуть виглядати природно на тлі рубаною стіни. Виконавши утеплення та герметизацію стиків, віконний блок з окосячкой зсередини і зовні обшивають дерев’яним лиштвою.

Пластикове вікно коричневого «деревного кольору» природно виглядає в бревенчатой стіні

Брусовий будинок з білим пластиковим вікном і дерев’яними наличниками (кидається в очі колірний дисонанс між білим пластиком і натуральним деревом)

Досі ми говорили про монтаж пластикових віконних блоків в нових зрубах. А от чи потрібна така технологія, якщо мова йде про старий дерев’яний будинок?

Досвідчені майстри стверджують, що окосячка тут необхідна. Справа в тому, що будь-зруб, навіть після 5-річної усушки та усадки не припиняє змінювати свої розміри. Деревина – живий пористий матеріал. Тому коли на вулиці дощ, колоди і брус набухають. У період спекотного літа відбувається зворотний процес і навіть столітній старий зруб втрачає кілька сантиметрів від своєї колишньої «вологою» висоти.

Слід зазначити, що стара віконна коробка абсолютно не годиться на роль окосячкі, оскільки не може ковзати по поверхні стіни, компенсуючи її усадку.

Тому у власника є два варіанти:

 

  • виконати монтаж пластикових вікон в дерев’яному будинку, зменшивши розміри існуючих прорізів на ширину обсадної коробки + зазор на герметик;
  • зберегти колишню площу вікон, але збільшити отвори для монтажу окосячкі, прорізавши стіни.
Читайте:   Модульні будинки - в чому їх особливості та переваги

 

Завершуючи наш огляд, скажімо, що установка пластикового вікна в дерев’яну стіну – не надто складний процес. При акуратному і уважному ставленні до справи його можна якісно виконати своїми силами, не залучаючи з боку «дорогих» майстрів.

Відео по темі:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*