Головна / Будівлі на ділянці / Мангал з металу своїми руками – фото прикладів, способи і схеми виготовлення

Мангал з металу своїми руками – фото прикладів, способи і схеми виготовлення

МангалМангал – головний атрибут заміського пікніка та комфортного дачного відпочинку. Придбати цей аксесуар сьогодні можна в будь-якому супермаркеті. На жаль, майже всі заводські конструкції виготовляються з тонкого металу, який вже після першого «шашличного сезону» починає деформуватися і прогорати.

Не завжди продумана і система складання жарочного короба, з’єднання якого при використанні виявляються незручними і ненадійними.

Знаючи проблеми серійних мангалів, домашні майстри майсирують жаровні власного виробництва. Крім вражаючої міцності, якої відрізняються саморобні мангали, вони дозволяють творцям повною мірою проявити свій талант і творчу вигадку. Саме з цих причин ми докладно розглянемо тему, як зробити мангал з металу своїми руками зручним, міцним і красивим.

Крім традиційних конструкцій, серед саморобок можна зустріти унікальні варіанти. Кожен з них без проблем можна скопіювати, прикрасивши свою дачну ділянку оригінальною і корисною жарочної інсталяцією.

Варіанти конструкцій мангалів з металу

Самий простий і легкий у виготовленні мангал для похідних умов – два П-подібні металеві стійки, увіткнуті у землю. Вони займають мінімум місця в рюкзаку і швидко наводяться в «робочий стан». Єдиний недолік цієї системи – її мала висота.

конструкції мангалів з металу

Поставити такий мангал на зручному для запікання рівні не вийде, адже вогонь тут розводиться прямо на землі. В іншому ж ця конструкція підкорює користувачів своєю практичністю.

Класичний металевий мангал – ящик на ніжках теж має право на похідну життя. Тільки для цього його потрібно зробити складним, щоб зменшити габарити.

Класичний металевий мангал

Для цього найчастіше використовують віконні петлі, приварюючи їх до днища і довгим бічним стінок. Торцеві сторони у такий жаровні вставляються в бортики дна і кріпляться зверху до бічних стінок за допомогою зачепів.

Корисна деталь, на яку варто звернути увагу, – отвори для регулювання висоти смаження. Завдяки їм вам не доведеться знову розпалювати вогнище, щоб «піддати жару».

Якщо ви думаєте, що фантазія самодельщиков вичерпується банальним жарочною шухлядою з дірочками, то ми легко вас переубедим.

Дитячі спогади про піратських битвах навіяли автору ідею мангалу-скрині з скарбами, встановленого на двох мечах-ятаганах. Крім звичайної смаження шашликів, такий ящик з кришкою можна використовувати як міні-коптильню. Для цього потрібно забезпечити конструкцію невеликий витяжною трубою.

Читайте:   Что нужно знать перед строительством бассейна

Мангал-скриня

Мангал-скриня

Взагалі, ковка – безпрограшне прикраса будь жаровні. З її допомогою ви легко перетворите пересічний залізний мангал в даний твір «дачного мистецтва».

кований мангал

Корисна деталь такої конструкції – бічна полка. На ній можна розкладати шашлики, пройшли процес термообробки. Внизу можна зробити решітку для укладання дров.

Зробити кований мангал сьогодні може будь-який домашній умілець. Для цього не потрібно будувати домашній горн і купувати ковальський молот. Досить заглянути в будівельний супермаркет і придбати там ковані елементи декору. Закріпити їх на металевому ящику і ніжках – справа нескладна.

Стальний мангал для дачі повинен бути не тільки красивий, але і мобільний. Тому радимо звернути увагу на пересувний варіант такого жарочного вогнища.

Стальний мангал для дачі

Його можна легко перемістити в будь-яке місце дачної ділянки, ховаючись від раптового дощу або палючих променів сонця. Забезпечивши жаровню зручним рожном, ви зможете спробувати свої сили в мистецтві запікання борової дичини.

Звичайно, таку жарочну конструкцію ви не візьмете з собою в ліс. Однак, вона буде виглядати на дачній ділянці нітрохи не гірше, ніж стаціонарний мангал з цегли .

мангал з дахом

А ось мангал з дахом, який захищає власника від примх мінливої погоди. Заслуговує особливої уваги поворотний держак для казана, що розширює можливості даного вогнища.

мангал з дахом

Не поспішайте розлучатися з бабусиною спадщиною і здавати швейну машинку з ножним приводом на металобрухт. Краще подивіться, як чудово виглядає її чавунна станина в якості опорної площадки для мангалу.

Мангал з чавунною станиною від швейної машинки

Мангал з чавунною станиною від швейної машинки

 

Дим від жаровні турбує творчу уяву умільців. Чому б не зробити оригінальний мангал-паровоз, думають вони, сідаючи за креслення?

Мангал-паровоз

Головна частина цієї жаровні – старий газовий балон. Приваривши до нього колеса, трубу і майданчик машиніста, ви приємно здивуєте своїх друзів і сусідів. До речі, труба в даному випадку не просте прикрашення, а канал для виходу диму. Такий осередок з коптильнею можна успішно використовувати для запікання м’яса і приготування інших домашніх делікатесів.

Читайте:   Особливості будівництва басейну під ключ

Військова тематика, оповита димом і вогнем, часто знаходить своє вираження в оригінальних інсталяціях.

Автолюбитель, який дружить з болгаркою і зварюванням, із задоволенням зробить з передка старої машини оригінальну жаровню. Благо, що особливих зусиль така робота не вимагає. У моторному відсіку ставиться традиційний жарова ящик з гратами і конструкція готова до роботи.

Мангал-авто

Деякі умільці примудряються зробити такий мангал пересувним, постачаючи його повноцінної підвіскою з ресорами.

Озирніться навколо. Ви побачите безліч непотрібних предметів з металу, які можна використовувати для виготовлення мангалу.

Стара сталева бочка – майже готова жаровня. Та не проста, а витончена і функціональна. Вирізавши частина боковини, з неї можна зробити поворотну кришку. Усередині ємності розміщується жарочна решітка або приварюються два опорних куточка для установки шампурів.

Автомобільні диски. Що може бути краще і простіше для виготовлення дачного мангалу? У них є всі атрибути такого вогнища: кругла форма, отвори для вентиляції і товстий метал, який не скоро пропалить вогонь. Єдине нововведення, яке необхідно зробити – установка всередині диска сталевого листа з отворами.

Рідні прорізи на диску трохи завеликі, тому дрібні вугілля будуть провалюватися. Зверху в колісний диск можна адаптувати сталевий тримач для шампурів або просто встановити на нього жарочную ґрати відповідного діаметру.

Як зробити мангал з металу своїми руками?

Чужі ідеї хороші, а як зробити таку жаровню самостійно, запитаєте ви? Для початку потрібно вирішити, для якої кількості людей будуть найчастіше готуватися шашлики. Якщо в число щасливчиків входять тільки члени вашої родини (3-4 людини), то оптимальні розміри мангала з металу – довжина 40, а ширина 30 див. Останній розмір – довжина шампура без урахування ручки. Його збільшувати не можна, щоб сталевий стрижень з м’ясом не впав в жаровню.

мангал з металу своїми руками

Якщо мангал буде обслуговувати велику компанію, то його довжину розраховують за схемою 8-10 см на 1 шампур. Тобто для компанії з 6 чоловік необхідний жарова ящик довжиною від 50 до 60 см при незмінній ширині в 30 див. Більш об’ємний короб робити не слід, щоб не було перевитрат дров.

Читайте:   Мангал з цегли своїми руками

Оптимальна глибина жаровні – 15-20 см. Цього цілком достатньо для того, щоб температура при запіканні була досить високою, але м’ясо не горіло.

Ергономіка – ще один фактор, який потрібно враховувати, накидаючи схему майбутнього мангалу. Його висота від землі повинна бути такою, щоб вам не довелося постійно нахилятися, перевертаючи шашлики. Опустіть руку, трохи зігніть її у лікті і заміряйте відстань від землі до кінчиків пальців. Отриманий розмір – оптимальна висота мангалу з ніжками.

Товщина листа для жаровні також повинна бути обрана правильно. Знавці стверджують, що оптимальною буде 2-х міліметрова чорна або нержавіюча сталь. Більш тонкий лист швидко прогорає, а більш товстий важко обробляється і збільшує вагу конструкції.

Послідовність виготовлення металевого мангалу

Набір інструментів для цієї роботи очевидна:

  • Рулетка;
  • Керн (для набивання перед свердлінням отворів);
  • Болгарка;
  • Електродриль;
  • Зварювальний апарат.

Перший крок, з якого починається виготовлення саморобного мангала з металу, – розкрій листової сталі. Розмітивши на ній розміри дна і бічних стінок, вирізаємо всі заготовки болгаркою. У нижній частині довгих бічних стінок нам потрібно зробити отвори для надходження повітря. Для цього закріплюємо в патроні дриля свердло на 6 або 8 мм і робимо вентиляцію (відстань між центрами отворів 3-4 см).

Більш раціональний варіант – не вирізати окремо всі частини мангала, а зробити болгаркою прорізи в листі, щоб потім зігнути їх в об’ємну конструкцію.

Зігнувши розкроєний лист в об’ємний короб, проварюємо стики стінок. Робити це можна не суцільним, а прихваточным швом, щоб менше деформувався метал. Для кращої фіксації шампурів на верхніх ребрах довгих стінок можна нарізати неглибокі пази.

Наступна операція – приварювання ніжок. Краще зробити їх знімними, щоб жаровню можна було перевозити в машині. Для цього деякі майстри використовують гайки, приварюючи їх до нижньої частини днища. Потім у них укручують стержні з різьбою. Ми зробимо простіше і використовуємо нижні частини старих дверних петель. У них є вушко для прихватывания зварюванням і досить глибоке отвір для установки сталевого штиря-ніжки.

Наш мангал готовий до першого прийому шашликів. На всі операції з його розкрою і збирання буде потрібно не більше 2 годин.

Відео по темі:One comment

  1. Мангал почти готов и скоро можно будет использовать его по назначению и убеждаться, насколько вещи, произведенные своими руками, приятнее в эксплуатации

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*