Головна / Будівлі на ділянці / Пластиковий льох для дачі: види, призначення, переваги

Пластиковий льох для дачі: види, призначення, переваги

 

Пластиковий льох для дачі

Після збору врожаю перед дачником стоїть не менш важливе завдання – зберегти його, а також створити оптимальні умови для солінь та інших заготовок. У підвальному приміщенні недостатньо прохолодно, а льох є далеко не на кожній дачі.

Будівництво традиційного бетонованого погребу вимагає багато часу, фізичних зусиль і досвіду в проведенні подібних робіт. Можна піти іншим шляхом і готовий встановити погріб пластиковий або інакше – кесон. У цієї новинки чимало позитивних якостей, які припадуть дачникам по душі.

Конструкція пластикових погребів

Влаштування кесона досить просте – це велика герметична ємність квадратної, прямокутної або круглої форми з харчового пластику, забезпечена люком або дверима, сходами, полицями, вентиляцією і освітленням.

Випускаються безшовні ротоформовочні моделі з литим корпусом з поліетилену і зварні погреби. У першому випадку вироби мають стандартні розміри, і зробити покупку можна відразу ж, в другому – можна внести зміни в конструкцію під свої вимоги, але це істотно збільшує вартість льоху.

Пластиковий погріб (кесон)

Пластиковий погріб (кесон)

Кесони білого кольору виготовлені з поліпропілену, а сині, чорні та інші насичені кольори притаманні виробам з поліетилену, де використовується у виробництві погребів вторинну сировину фарбують. Відповідно, існує і різниця в ціні. Міцність і надійність характерні для обох видів.

Пластиковий погріб являє собою повністю готовий до експлуатації виріб, укомплектований всім необхідним, у тому числі і датчиками вологості і температури. Додатково він може бути оснащений ребрами жорсткості, подвійним утепленням дверей, армованим днищем, можлива установка другої двері.

Пластиковий льох: за і проти

Перелік переваг пластикових кесонів набагато більше, ніж кількість недоліків:

  • для монтажу знадобиться тільки котлован та бетонна плита на його дні; будувати сам погріб, утеплювати і обробляти його не доведеться;
  • встановити погріб реально просто в будь-якому місці ділянки, не побоюючись ґрунтових вод;
  • абсолютна герметичність виробів гарантує захист продуктів від дії вологи, гнилі, проникнення гризунів і небезпечних мікроорганізмів;
  • на умови зберігання припасів не впливають зміни температури і вологості поза кесоном, він не вбирає запахи, легко миється і дезінфікується, так і вентиляція теж забезпечує якісне зберігання вмісту льоху.
  • на довговічність кесона природні фактори не впливають: в будь-яких умовах експлуатації виробник гарантує не менше 50 років безпроблемної служби.
Читайте:   Мангал з металу своїми руками - фото прикладів, способи і схеми виготовлення

Де і як краще розташувати готовий льох

Розмістити кесон можна не тільки на вільній від посадок і будівель території, але і під будь-якою будовою: будинком, гаражем або допоміжною будівлею. Зручніше це робити, коли вони ще не побудовані. Вирити котлован на ділянці простіше екскаватором; це хороша можливість одночасно встановити і септик в якості накопичувача стічних вод або будь-яких інших рідин. Але якщо всі «підступи» до майбутнього погребу зайняті, доведеться копати вручну і дно котловану бетонувати, а не встановлювати бетонну плиту.

Мінусів всього два: ціна і стандартні типорозміри погребів в більшості випадків. Індивідуальний замовлення хоча і можливі для зварних конструкцій, але ціна помітно збільшується. Аналізуючи вищевикладені доводи, можна зробити висновок, що висока вартість пластикового погребу повністю компенсується відмінними експлуатаційними якостями подібних виробів: не менше 50 років санітарно-гігієнічні характеристики і умови зберігання будуть на належному рівні, а догляд за погребом та профілактичні роботи не принесуть ніяких турбот.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*