Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Як організувати освітлення в спальні

Як організувати освітлення в спальні

Освітленню спальні слід приділити належну увагу, адже ця кімната використовується аж ніяк не тільки для сну. Розповімо, яким саме має бути правильне освітлення спальні, щоб власникам будинку або квартири було максимально зручно, а інтер’єр кімнати вийшов завершеним.

Як організувати освітлення в спальні

Для початку відзначимо, що планувати освітлення спальні, як і будь-якої іншої кімнати будинку, потрібно на етапі чорнової обробки. Важливо не тільки заховати проводку, але і правильно розмістити розетки і вимикачі на оптимальній висоті.

Нагадаємо, що в спальні джерел зарядки гаджетів і підключення світильників повинно бути мінімум три, а при наявності в цій кімнаті домашнього офісу — в два рази більше.

Як організувати освітлення в спальні

Чи потрібна в спальні люстра? Велике питання. Все частіше дизайнери радять відмовлятися від неї на користь точкових світильників і світлодіодних стрічок в натяжній або підвісній стелі. Однак якщо спальня в класичному стилі, якщо хочеться додати яскравий акцент, прикрасити стелю дизайнерським світильником, люстра потрібна!

Це буде загальне освітлення, якого для виконання всіх функцій кімнати явно недостатньо, але для декоративного ефекту і організації освітлення одночасно всієї спальні цілком підійде.

Як організувати освітлення в спальні

Дизайнери вважають, що в спальні має бути мінімум два джерела освітлення: люстра в центрі стелі (або точкове підсвічування замість неї) і два світильника в узголів’ї ліжка. Ці світильники можуть бути настільними – для тумбочок, підвісними або настінними, тобто бра. Вибирайте найбільш відповідний для себе варіант.

Як організувати освітлення в спальні

Радимо відмовитися від світильників зі скляними плафонами і видимими лампами, які будуть створювати відблиски, негативно впливаючи на зір. Крім того, світло від бра, настільного або підвісного освітлювального приладу повинно бути на рівні очей, коли ви читаєте або шукайте щось в телефоні/планшеті, напівсидячи на ліжку.

Читайте:   Выбираем мебель для спальни: какие качества в приоритете?

Обов’язково вибирайте світильники для узголів’я ліжка з диммерами, тобто з можливістю регулювати рівень світла. Так буде набагато зручніше, можна забезпечити підсвічування, яке не буде заважати людині, створить інтимну обстановку.

Як організувати освітлення в спальні

Отже, з мінімальним набором джерел світла для спальні визначилися.

Але додаткові світильники будуть потрібні, якщо у кімнати і її обстановки є такі особливості:

  • Є ніша. Як місце зберігання, наприклад. Цю зону доцільно підсвітити зсередини світлодіодною стрічкою, буде красиво і функціонально.
  • У кімнаті стоїть туалетний столик. Обов’язково потрібне спрямоване джерело світла, щоб було зручно приводити себе в порядок перед дзеркалом.
  • У спальні є подіум зі сходинками або без них. З метою безпеки і для краси варто вбудувати в нижню частину подіуму невеликі світильники. Крім того, є ліжка-подіуми з уже вбудованим підсвічуванням.
  • У кімнаті стоїть робочий стіл. На ньому обов’язково слід розмістити окремий настільний світильник.

Як організувати освітлення в спальні

Виходить, що в просторій спальні з декількома функціями джерел світла може бути до семи! Таку організацію підсвічування дизайнери називають пошаровою, що йде зверху-вниз і виконує різні функції.

Як організувати освітлення в спальні

Дизайн світильників для спальні може бути самим різним, все залежить від обраного стилістичного напрямку оформлення інтер’єру. Освітлювальні прилади можна вибрати як класичні, так і ультрасучасні. Головне, щоб вони поєднувалися один з одним, можна вибрати світильники з однієї колекції.

Облаштовуючи штучне освітлення спальні, не забудьте про вікно. Якщо воно виходить на схід або південь, подбайте про щільні штори або жалюзі, щоб не прокидатися з першими променями сонця. Крім того, шпалери або штори на вікні додадуть спальні затишку і приховають від цікавих очей, якщо це необхідно.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*