Головна / Підлога / Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Важко сперечатися з думкою майстрів, які стверджують, що справжню дерев’яну підлогу можна виготовити тільки з паркету або паркетної дошки. Традиційно паркет викладають на підготовлену основу або на лаги. Сучасна якість багатошарової паркетної дошки дозволяє укласти матеріал навіть на бетон. Задоволення не з дешевих, але якість покриття виходить дуже високою. Зовнішню поверхню підлогового покриття облицьовують вставками з твердих порід деревини, традиційно використовуваних для виготовлення та облаштування паркету. Тому підлога виходить красивою і довговічною, але при одній умові, майстер, що взявся за укладку, повинен чудово розуміти, як укласти паркетну дошку на бетонну підлогу.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Що таке паркетна дошка

Класичний варіант набірного покриття з маломірної паркетної дощечки сьогодні зустрічається досить рідко, перш за все, з-за високої ціни матеріалу. Дощечку довжиною 400-500 мм і шириною 40-50 різали з цілісних масивів дуба або в’яза, ретельно обробляли і сортували відповідно до малюнку і фактурі поверхні. В результаті якісний дубовий паркет обходився в астрономічну суму грошей, для того щоб укласти паркетну дошку, потрібно було знайти толкового майстра. Матеріал вимагав щоденного догляду, періодичного шліфування, циклювання та полірування воском.

Сучасний паркет випускається набагато простіший у використанні. Виготовляється в двох виконаннях:

 • У вигляді суцільної товстої паркетної дошки з твердої деревини дуба або бука;
 • У вигляді ламелі, склеєної з соснової основи, з зовнішньої вставкою з твердих порід деревини.
До відома! Розміри паркетної дошки в кілька разів перевищують габарити класичного паркетного фрагмента, вона значно дешевша і простіша в обігу, укласти дошку на бетонну підлогу цілком по силам своїми руками.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Паркет з цільного масиву деревини обходиться значно дорожче тришарового покриття, тому його застосовують як оздоблення дорогих ремонтів, кабінетів, квартир і представницьких приміщень. У той же час клеєна паркетна дошка, навіть з зовнішнім облицюванням з дорогих сортів деревини, стає все більш популярною з-за відносно доступної ціни і можливості укласти матеріал своїми руками.

Паркетна дошка випускається у вигляді ламелі шириною до 250 мм, довжиною 2200 мм, товщиною 12-14 мм. Верхній шар з дуба або бука може мати додаткове масляне або лакове покриття, що попереджає найбільш чутливу частину паркету від вбирання вологи і подальшого жолоблення. З боків кожної ламелі розиіщується шип і паз, що дозволяють укласти паркетні дошки в одне тверде покриття.

Читайте:   Ламінат світлий дуб в інтер'єрі + фото

Укладка двошарової паркетної дошки, технологія укладання

Укласти паркетну дошку на бетонну підлогу можна кількома способами:

 1. На фанеруе основу з кріпленням ламелей за допомогою саморізів або пневмогвіздків. По суті, це найбільш складний і довговічний спосіб укласти паркетну дошку і зробити підлогу максимально міцною і надійною. Єдиний недолік такого методу полягає в неможливості розібрати паркетну підлогу у разі виникнення форс-мажорних обставин;
 2. Укласти плаваючим або вільним способом. У цьому випадку паркетна дошка вільно лежить на поверхні бетонної підлоги, без кріплення покладеної дошки до основи підкладки з фанери;
 3. Укладанням паркетних ламелей на клейову основу. До такого способу вдаються для дуже високих бетонних підлог, коли немає можливості укласти підкладковий шар з ОСБ або фанери.

Найстрашнішим ворогом паркетної дошки є відкрита волога і водний конденсат, тому майстри воліють не класти паркет безпосередньо на бетонну підлогу, навіть при наявності проміжного шару грунтовки і захисної плівки. Холодна волога бетонна поверхня завжди стає місцем конденсації водяних парів, що викликають набухання і жолоблення опорної поверхні паркетної дошки.

Фахівці рекомендують укласти паркет на дерев’яну, фанерну або картонну основу з двох причин. По-перше, таким способом можна додатково компенсувати дефекти поверхні під час укладання паркету, по-друге, поліпшується зчеплення підстави паркетної дошки з бетонною основою підлоги.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Перш ніж зробити вибір, як укласти паркетну дошку, необхідно довести якість бетонної поверхні до максимально рівного стану, без шишок і горбів.

Підготовка поверхні бетонної підлоги під укладку паркету

Якісна підготовка бетонної підлоги, перед тим як укласти паркет, вимагає величезного терпіння, значних витрат часу і сил. Зібрати покриття з паркетних дощок часто набагато легше, ніж вирівнювати бетонну основу. Але вирівняти його вкрай важливо. Паркетна підлога – це навіть не ламінат і не лінолеум, який можна укласти практично на будь-яку бетонну стяжку. На основу з невеликими огріхами, з западинами і ухилом, можна укласти покриття з ламінату, і то, якщо використовується якісна підкладка.

Чому так важливо укласти паркет на ідеально рівну і тверду поверхню підстави? Справа в тому, що поведінка паркетної дошки в корені відрізняється від класичної паркетної дощечки. Відносно жорстка паркетна дошка великих розмірів на нерівній поверхні обов’язково почне «грати» під ногами або під вагою меблів. Як наслідок, стики між паркетинами автоматично будуть працювати на зсув і на злам, що в підсумку призведе до руйнування замку і відшарування від клейової основи.

Читайте:   Как выбрать паркетную доску для дома: на что обращать внимание?

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Щоб якісно укласти паркетну дошку, яка прослужить кілька десятків років, необхідно зробити наступне:

 • Очистити щіткою, пропилососити, а в деяких випадках навіть вимити бетонну поверхню підлоги, щоб видалити сміття і пил з його поверхні;
 • За допомогою двометрового будівельного рівня проміряти поверхню і визначити місця западин і опуклостей;
 • З допомогою наждаку і електричної шліфмашинки зняти опуклості на необхідну висоту, місця западин фарбувати 3-4 шарами грунтовки глибокого проникнення з ретельним просушуванням шару після обробки. Місця западин з нанесеним грунтом проміряємо і підганяємо шліфмашиною по висоті з загальним рівнем підлоги;
  Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу
 • Остаточно прибираємо підготовлену бетонну підлогу і проходимо будівельним рівнем послідовно всю поверхню, на якій передбачається укласти паркет.

Якщо похибка в межах норми – можна класти паркет, якщо в ході всіх маніпуляцій вирівняти бетонну поверхню не вдалося, то є сенс виконати самовирівнюючу наливну підлогу, яка  дозволить укласти паркет без основи або з мінімальною товщиною підкладкового матеріалу.

Якщо бетонна підлога знаходиться на першому поверсі, висота дозволяє укласти ще 20-25 мм вирівнюючої суміші, то більш раціональним буде використання наливної основи. В іншому випадку потрібно буде укласти прокладочний матеріал з ОСБ, водостійкої фанери або дуже щільного гофрованого картону. Товщина підкладки вибирається як ? від товщини паркетної дошки.

Укладаємо паркетну дошку

Перед тим, як укласти фанерні листи, бетон обробляють тонким шаром акрилової грунтовки. Для того щоб максимально міцно і точно укласти підкладкову основу з фанери, клей по консистенції має відповідати густій сметані. Його наносять на бетон пензлем і розтирають широким сталевим шпателем.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Після цього можна класти листи підкладкового матеріалу. Процедура досить трудомістка, але поспішати не варто. Як і у випадку з вирівнюванням бетонної поверхні під паркетну дошку, при укладанні фанери необхідно намагатися отримати максимально рівну горизонтальну поверхню. Листи укладаються шахівницею або в «розбіг», шви закладаються герметиком на акриловій основі. Приблизно через два дні шви і площину підкладкового шару перевіряють горизонтальним рівнем і шліфують стрічковою шліфмашинкою.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Монтаж паркетної дошки на клейовій основі

Якщо бетонну основу вдалося вирівняти з необхідною якістю поверхні, то має сенс укласти паркетну дошку за допомогою клею безпосередньо на бетон. При такому вирішенні вийде укласти пакет швидше і якісніше, ніж при використанні дерев’яної підкладки.

Читайте:   Встановлення теплої підлоги у ванній кімнаті

Для наклеювання паркету використовують два різновиди клею – на акриловій і на поліуретановій основі двокомпонентної. Обидва варіанти клею дозволяють укласти паркет з високою якістю адгезії, тому купувати найдорожчі марки клею не обов’язково. Раніше паркет і лінолеум укладали на бетонну підлогу за допомогою бітумно-стірольної мастики, використовуваної для гідроізоляції покрівель. Якість і довговічність такого варіанту були досить високими.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Перед тим, як укласти перші два ряди уздовж стіни встановлюють обмежувальні клини, що забезпечують зазор в 10-12 мм між першим рядом і вертикальною поверхнею. Клей сохне швидко, тому його готують невеликими порціями, по можливості відразу ж використовують. Клейовий шар наносять зубчастим шпателем, як на фото, тільки на площі розміром з одиночну дошку, після чого викладають першу паркетину шипом до стіни. Крім опорної поверхні, клей потрібно укласти в замок, щоб склеювалися також стики між паркетними дошками.

Кожен наступний ряд необхідно підрізати і укласти так, щоб з’єднувальний шов між дошками зміщувався на 1/3 довжини відносно попереднього ряду. Кожну дошку необхідно правильно замкнути з попереднім рядом, і головне – ретельно вирівняти в горизонтальній площині і підбити.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Після укладання надлишки клею прибирають, а шви затирають акриловим герметиком. Через 4-5 днів можна приступати до чистової обробки паркету.

Аналогічним способом можна укласти паркетну дошку на підкладку з пресованої фанери або деревно-волоконної плити.

Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Вкладання паркету вільним способом

На дерев’яній підкладці високої якості паркетні дошки можна укласти без застосування цвяхів або клейових засобів. Зазвичай таке покриття укладають для невеликих приміщень, в яких перепад температури і вологості повітря може досягати значних величин. Наприклад, засклена тераса або вітальня.

У цьому випадку паркетне полотно збирається з окремих дощок, подібно ламинатному покриттю. Такий паркет утримується на поверхні підкладки тільки за рахунок зчеплення замків, що дозволяє йому вільно розширюватися при нагріванні або підвищенні вологості повітря.

Висновок

Перед тим як почати укладання покриття, паркетний матеріал повинен мінімум тиждень провести в приміщенні, де передбачається його укласти. Дошки наберуть необхідний рівень вологості, і підлога не буде скрипіти або деформуватися з-за надлишку або нестачі вологи. Після укладання паркету потрібно буде виконати циклювання швів і попереднє шліфування поверхні. Далі залишиться тільки обробити мастикою чи завдати лакове покриття.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*