Головна / Підлога / Монтаж теплої підлоги під плитку

Монтаж теплої підлоги під плитку

Технологія теплої підлоги сьогодні користується величезною популярністю. Насамперед це пов’язано з високою ефективністю підлогового опалення перед традиційною радіаторною системою. При комбінації теплої підлоги з керамічної плиткою можна досягати найкращих результатів. У цій статті ми розповімо вам про те, за якою схемою здійснюється укладання теплої підлоги під плитку. Ми розглянемо з вами всі тонкощі виконання цієї роботи.

Монтаж теплої підлоги під плитку

Яку теплу підлогу вибрати

Для початку, давайте визначимо з вами один нюанс, при якому встановлювати теплу підлогу під плитку найкраще. Сьогодні відомо кілька технологій, наприклад, водяний обігрів. У цьому разі опалювальний контур розташовується безпосередньо в стяжку підлоги. Проходить теплоносій по трубах, рівномірно прогріває стяжку і керамічну плитку, а потім віддає все тепло всередину приміщення. Також неабиякою популярністю користується і електричний обігрів. У цьому випадку використовуються нагрівальний кабель або мати.

Хоча не можна сказати, що електричний обігрів краще водяного. В цій статті ми зробимо акцент саме на електричну теплу підлогу під плитку. Ці технології ідеально поєднуються один з одним.

Важливо! При купівлі електричної теплої підлоги можна вибрати готовий комплект. Якщо ні, тоді всю комплектацію доведеться виконувати самостійно.

Особливості електричних матів

Монтаж теплої підлоги під плитку

Монтаж теплої підлоги під плитку найкраще здійснювати з використанням кабельного нагрівального мату. Під цим мається на увазі спеціальна сітка, на якій з певним кроком закріплений кабель. В основі сітки використовуються полімери, наприклад, скловолокно. Також мат має клейку поверхню. Вона захищена спеціальною плівкою. Безпосередньо перед монтажем плівка віддаляється і мати приклеюються до основи. Безумовною, така монтажна клеюча поверхня є не на всіх видах електричних матів.

Що стосується кабелю, то він також може різнитися. Так, можуть використовувати двожильні та одножильні кабелі. Одножильні кабелі коштують набагато дешевше. Що стосується двожильного, то він має ряд переваг. Наприклад, його набагато легше підключати, плюс до всього, він не створює електромагнітне поле. Тому краще всього вибирайте нагрівальний мат з двожильним кабелем. Установка теплої підлоги під плитку такого плану може мати ряд позитивних сторін.

Перед покупкою також необхідно визначитися і з його площею. Для цього краще всього зробити невеликий проект, який дозволить вам точно визначити зони, на яких буде присутній електричний обігрів.

Важливо! Якщо ви знаєте де буде встановлен великогабаритні меблі або стаціонарні предмети, то під них встановлювати електричні мати не потрібно. Отже, зробивши проект, ви зможете визначити площу всього покриття.
Читайте:   Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Монтаж теплої підлоги під плитку

Що стосується вибору того чи іншого виробника, то тут існує велика різноманітність. Сьогодні на вітчизняному ринку можна знайти ряд великих виробників електричної теплої підлоги, яку можна покласти під теплу підлогу. У більшості випадків готові комплекти складаються з нагрівальних матів, терморегулятора, температурного датчика, інструкції по монтажу і сполучних проводів.

Плюс до всього, вам необхідно укомплектувати систему додатковими покупками. Наприклад, необхідно придбати теплоізоляційний матеріал, це може бути Пенофол. Він представляє собою спінений поліетилен, який з одного боку має відбивну поверхню. Укладається він безпосередньо під нагрівальний мат. Завдяки цьому вся теплова енергія буде спрямовуватися вгору приміщення, а тепловтрати будуть зведені до нуля.

Крім усього іншого, вам необхідно придбати плитку для підлоги. Вкрай важливо бути уважним при виборі плиткового клею. Технологія укладання теплої підлоги під плитку вимагає використання спеціального плиткового клею. При його виборі обов’язково дивіться на його упаковку. На ній повинна бути інформація, що клей для плитки підходить для укладання кахлю на теплу підлогу. Для опорядження плитки, вам ще необхідно придбати затірку для швів.

Що стосується інструменту, то вам може знадобитися такий набір:

  • Рулетка.
  • Рівень.
  • Ємність для замішування плиткового клею.
  • Будівельний ніж.
  • Набір викруток.
  • Болгарка.
  • Верстат для різання плитки.
  • Шпатель із зубцями та інше.

Якщо у вас вже куплено, то можна приступати до робіт.

Інструкція по виготовленню теплої підлоги під плитку

Монтаж теплої підлоги під плитку

Укладання теплої підлоги під плитку своїми руками виконується в певній послідовності. Зараз ми розглянемо основні етапи виготовлення підлогового обігріву. Як наслідок, ви зможете впоратися з усіма роботами своїми руками без залучення фахівців.

Підготовчі роботи

На першому етапі робіт здійснюється підготовка основи. Укладати обігрів допускається тільки на рівну поверхню. З цієї причини вам необхідно переконатися в тому, що основа абсолютно рівна. Якщо і є перепад, то він повинен становити не більше 2 мм по всій площі. Якщо у вас є стяжка, то вам необхідно перевірити її якість. Зробити це можна якщо ви простукаєте по її поверхні. Якщо звук буде порожній, то якість стяжки залишає бажати кращого. У цьому випадку вам необхідно повністю видалити це покриття. Якщо ж стяжка має хорошу основу, але є незначний перепад по висоті, то можна використовувати самовирівнюючі суміші. Завдяки цьому з мінімальними витратами і зусиллями, ви досягнете відмінного результату.

Читайте:   Как недорого купить тёплый пол Хемштед?

Монтаж теплої підлоги під плитку

Якщо ж ваша стяжка ідеально рівна, то вам необхідно переконатися, що на ній немає тріщин та іншого. Також слід прибрати все сміття, яке може пошкодити нагрівальний елемент теплої підлоги.

Порада! Якщо у вас є будівельний пилосос, то їм можна якісно усунути все сміття і пил з поверхні підлоги.

Теплоізоляція, гідроізоляція

Тепер прийшов час до виготовлення опалювального пирога. Для цього спершу виготовляється шар гідроізоляції. Для цієї мети можна використовувати спеціальні обмазувальні засоби. Найпростіший матеріал – поліетиленова плівка. Укладаєте її внапуск до 200 мм. Між собою вона з’єднується скотчем. Також заведіть гідроізоляцію на стіну висотою до 250 мм

Монтаж теплої підлоги під плитку

Після цього укладається шар теплоізоляції. Для цього краще всього використовувати Пенофол, хоча є й інші якісні теплоізоляційні матеріали. До речі, якщо укладання плитки на теплу підлогу здійснюється на першому поверсі або в приватному будинку, де під першим поверхом неопалювальний підвал або грунт, шар теплоізоляції повинен бути великим. Тому є сенс використовувати пінополістирол або пінопласт.

Зверху теплоізоляції обов’язково укладається шар відбивної плівки. Вона необхідна, так як завдяки їй вся теплова енергія буде спрямовуватися вгору.

Порада! При укладанні теплоізоляції і всіх інших шарів опалювального пирога уникайте будь-яких щілин або зазорів. Все має укладатися встик. В такому випадку будуть повністю виключені містки холоду.

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги під плитку

Після цього можна приступати до монтажу нагрівального елемента теплої підлоги під плитку. Спосіб монтажу багато в чому буде залежати від того, яку саме ви придбали систему. Якщо нагрівальні мати, то тут все дуже просто. Вам необхідно рівномірно розподілити мати по всій поверхні, що обігрівається . Якщо ви придбали нагрівальний кабель, то вам необхідно до підлоги закріпити монтажну планку до основи. Після цього необхідно рівномірно укласти кабель, дотримуючись певних кроків укладання.

Порада! При укладанні кабелю уникайте того, щоб були будь-які вигини. Всі повороти повинні бути плавними.

Слідкуйте за тим, що нагрівальний кабель теплої підлоги був надійно закріплений до підлоги. В іншому випадку кабель буде заважати процесу укладання плитки або заливки стяжки. Після того як ви поклали нагрівальний кабель, необхідно підключити кінець проводу до терморегулятора, який буде здійснювати контроль нагріву підлоги під плиткою. Плюс до всього, між нагрівальним елементом на підлозі під плиткою поміщається температурний датчик. Він повинен бути поміщений в спеціальну гофру, яка дозволить при необхідності поміняти датчик. Сам терморегулятор необхідно підключити до електрики до електричного щитка на окремий УЗО.

Читайте:   Особенности паркетной доски из лиственницы

Монтаж теплої підлоги під плитку

Коли все готово, необхідно перевірити всю виготовлену вами систему. Для цього виконуєте тестове включення. При цьому процесі вам не слід поспішати. Переконайтеся, що все працює справно. Адже після заливки стяжки і укладання покриття виправити що-небудь буде проблематично. Якщо ви виявили які-небудь несправності, то обов’язково усуньте їх. Обов’язково перевірте місця з’єднань кабелю. Також випробуйте роботу температурного датчика. Обов’язково виміряйте опір в кабелі. Він повинен відповідати вказівкам в паспорті.

Укладання плитки

Заключний процес може бути виконаний двома шляхами. Покладену теплу підлогу можна залити тонкою вирівнюючою стяжкою. В такому випадку вам необхідно встановити маяки, які допоможуть вам залити ідеально рівну поверхню. У такому разі плитковий шар клею буде мінімальний. Вже після висихання стяжки, можна буде класти плитку. Також існує й інша технологія, яка зводиться до того, щоб укладати плитку відразу на теплу підлогу.

Монтаж теплої підлоги під плитку

При укладанні обов’язково стежте за тим, щоб плитковий клей або розчин повністю заповнював всі порожнечі. У разі утворення повітряних порожнин, робота теплої підлоги під плиткою буде некоректною. Що стосується товщини плиткового клею, то вона не повинна перевищувати 5 мм

Важливо! Після укладання плитки або заливки стяжки включати обігрів неприпустимо. Плитковий клей і стягування повинні сохнути при природній температурі. Тільки так буде забезпечений тривалий експлуатаційний термін підлогового обігріву.

Висновок

Отже, ось ми і розглянули всі особливості того, як здійснюється монтаж теплої підлоги під плитку. Щоб поверхня не була дуже гаряча, вам слід встановити програму на терморегуляторі. Таким чином ви зможете досягти ідеального і комфортної температури усередині приміщення. Як ми побачили, плитка є ідеальним матеріалом для укладання її на теплу підлогу. Вона має прекрасні теплопровідні властивості, що дозволяє швидко прогрівати підлогу і повітря всередині приміщення. У доповненні до всього, пропонуємо вам подивитися відео про виготовлення теплої підлоги під плитку. Воно допоможе вам закріпити всю теорію з цієї статті, а також уникнути помилок при монтажних роботах. Сподіваємося, що ця стаття вам сподобалася і ви зможете впоратися з усією роботою своїми руками без залучення на те фахівців.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*